Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogródek przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek przed domem

Iwona 14:28, 28 lut 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
Zainspirowana zdjęciami Waszych ogrodów postanowiłam i ja zaprezentować swój. Nasz mały kawałek ziemi przed domem. W zeszłym roku postanowiliśmy troszkę go zmienić. Jeszcze wtedy byliśmy zachwyceni ogrodami, w których królował kamień i stąd jego większość u nas. Dzisiaj nie wiem czy to już znudzenie tym samym widokiem codziennie czy może mnogość kolorowych zdjęć innych ogrodów, w każdym razie coś bym już zmieniła. Liczę na Wasze komentarze i może jakieś podpowiedzi.
____________________
monteverde 14:33, 28 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Iwonko, bardzo podoba mi się Twój przedogródek,zrobiony z gustem, wiem Tobie się opatrzył, ale wystarczy w sezonie postawić kilka doniczek z kwiatami i będziesz miała na czymś nowym oko zawiesić) i najważniejsze,że przy nim nie musisz pielić) a masz ogród z tyłu domu?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Iwona 14:33, 28 lut 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
A tak, nasz ogródek, dla porównania, wyglądał zeszłej wiosny. Troszkę ponury ....
____________________
Iwona 14:36, 28 lut 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
monteverde napisał(a)
Cześć Iwonko, bardzo podoba mi się Twój przedogródek,zrobiony z gustem, wiem Tobie się opatrzył, ale wystarczy w sezonie postawić kilka doniczek z kwiatami i będziesz miała na czymś nowym oko zawiesić) i najważniejsze,że przy nim nie musisz pielić) a masz ogród z tyłu domu?

Tak z tyłu mamy ogródek, ale narazie jeszcze nie przyszła kolej na jego urządzenie. Jeszcze troszeczkę musi poczekać. Narazie są tam grządki warzywne.
____________________
hanka_andrus 14:39, 28 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękny rododendron!Ja też bym nic nie zmieniała.Dodałabym za radą Ani kilka doniczek z jakimiś krzewinkami kwitnącymi latem.Bo w maju masz kwitnący rododendron,a latem nic wesołego.Może jakąś kolorową tawułkę?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Iwona 14:45, 28 lut 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
Pokażę Wam jeszcze nasze bukszpany przed i po cięciu. Coś trzeba było z nimi zrobić bo straszyły niesamowicie.
____________________
Iwona 14:47, 28 lut 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
hanka_andrus napisał(a)
Piękny rododendron!Ja też bym nic nie zmieniała.Dodałabym za radą Ani kilka doniczek z jakimiś krzewinkami kwitnącymi latem.Bo w maju masz kwitnący rododendron,a latem nic wesołego.Może jakąś kolorową tawułkę?


Miałam donice, wieczorem dorzucę jeszcze ich fotki
____________________
Gardenarium 14:53, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To świeże założenie, więc jeszcze jest wrażenie za dużej ilości kamienia, ale to się zmieni.
Widać konsekwencje w działaniu i to się chwali

Ja bym pewnie zamiast kuli tujowych zamieniła na bukszpanowe, a srebrny cyprysik na pniu na kulę cisową, ale one są dużo droższe. Jakbyś zostawiała tuje, to tnij je aby się zagęszczały, bo potem jak stracą formę będą do wymiany Cyprysik też tnij.
W takim ogrodzie wszystko musi być doskonałe i takie jest.

Można dodać koloru np. żurawek albo funkii (Hosta). Będzie weselej o innej porze, kiedy wrzośce przekwitną. Tak trzymaj Iwonko. Ślicznie i bardzo dbasz. To widać.

Może trochę propozycji znajdziesz tutaj w wątku o żwirowej rabacie

Oprócz żurawek czy host można dołożyć cyprysik groszkowy "Filifera Aurea Nana" - takie żółte nitki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwona 16:41, 28 lut 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
gardenarium napisał(a)
To świeże założenie, więc jeszcze jest wrażenie za dużej ilości kamienia, ale to się zmieni.
Widać konsekwencje w działaniu i to się chwali

Ja bym pewnie zamiast kuli tujowych zamieniła na bukszpanowe, a srebrny cyprysik na pniu na kulę cisową, ale one są dużo droższe. Jakbyś zostawiała tuje, to tnij je aby się zagęszczały, bo potem jak stracą formę będą do wymiany Cyprysik też tnij.
W takim ogrodzie wszystko musi być doskonałe i takie jest.

Można dodać koloru np. żurawek albo funkii (Hosta). Będzie weselej o innej porze, kiedy wrzośce przekwitną. Tak trzymaj Iwonko. Ślicznie i bardzo dbasz. To widać.

Może trochę propozycji znajdziesz tutaj w wątku o żwirowej rabacie

Oprócz żurawek czy host można dołożyć cyprysik groszkowy "Filifera Aurea Nana" - takie żółte nitki.


Dziękuję Danusiu, co do żurawek to ostatnio się w nich zakochałam. Teraz czekam aż się pojawią i na wiosnę uzupełnię całą kompozycję.
____________________
Emilianoparm... 18:10, 28 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
witam koleżankę
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies