Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarka

danuta_ 20:31, 01 mar 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
W tym sezonie przymierzam się do zakupu kosiarki spalinowej z koszem. Teren mam duży, nie całkiem równy, więc koszenia będzie sporo. Czy ktoś mógłby mi coś polecić? Biorę pod uwagę takie cudo, jednak obawiam się, że ta rura może się zatykać podczas koszenia. Macie jakieś doświadczenia z podobnym sprzętem?

[]
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
Gardenarium 22:16, 01 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Danusiu, tak się składa, że mam identyczną. Jak podejrzewam to Husquarna.
Ma ona dużą moc, to dobra kosiarka.
Mój ogród jest nieduży i trudny do koszenia, a takim sprzętem manipulować za bardzo nie można. Rura się nie zatyka, ciągnie dobrze, ale manipulować przez to nie mogę, podkaszając przy pniu drzewa, bo nie można podjechać z tej strony. To mi bardzo ogranicza manewry.

Rura wystaje poza obręb noża i to mi się nie podoba




Można obkaszać z lewej, a podjeżdżając od prawej napotykamy opór rury
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:21, 01 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ma dużo możliwości regulacji wysokości koszenia.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:29, 01 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W każdym razie polecam kosiarkę spalinową. Nie ma chyba osoby co by nie przecięła kiedyś kabla w kosiarce elektrycznej.

Poniżej na pierwszym planie robot, co sam kosi, wjeżdża do bazy i się ładuje, po czym wyjeżdża kosić



Za nim kosiarka Wolf i akumulatorowa Gardeny (niebieska)








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:29, 01 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie ma to jak zwykła kosiarka spalinowa (dobrej mocy)




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:36, 01 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja osobiście kupiłem w tym roku kosiarkę BRUTE'a i jest to na prawdę super machina
Ma napęd na przednie kółka, opcję mulczowania, kosz oraz opcję wyrzutu trawy na bok, napędu nie trzeba trzymać, po prostu opcja na "klik", polecam ją na duuże trawniki, wtedy koszenia w ogóle się nie czuje. Jednak przy samym domku trawniki mam małe i dużo wywijania, więc koszenie jest utrudnione. Napędu używam tylko na dużej powierzchni, bo na prawdę szybko zasuwają te przednie kółka Robi także moje ulubione pasy. Jeśli masz duże powierzchnie to na prawdę radzę obejrzeć się za tą kosiareczką. Kupiliśmy ją w Leroy, za chyba 1400.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:38, 01 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tutaj masz jeszcze do niej linka
http://www.leroymerlin.pl/produkty/kosiarka-spalinowa-z-napedem-ebtp-2265-brute,1103290382,1268673631.html
W rzeczywistości wygląd ma lepszy niż na zdjęciu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 23:41, 01 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ta Danusi czerwona najlepsza, wykańczam już 2 spalinówkę, trawa jak jest wilgotna lubi się zapychać a w tej jest łatwo wypchać ja z kosiarki i kosz łatwo się zaczepia)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 17:00, 02 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W mojej także łatwizna - bo kosz na dwa haczyki zaczepiany. Wcześniejszą miałem z bocznym wyrzutem, lecz chyba wolę mieć z koszem. Przynajmniej grabić nie trzeba
A teraz nie wiedziałem że mają na nią promocję, o stówkę tańsza. Nie chcę tu reklamy robić, lecz oczywiście ma chyba 2 letnią gwarancję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:11, 03 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kosiarkę trzeba kupic z koszem, Małe trawniczki wtedy od razu są idealne. Jednak jak ktoś ma do koszeni np. 2000 m to gdzie potem zagospodaruje skoszoną trawę?
W mieście to jest problem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies