Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Kosiarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosiarka

popcorn 07:42, 03 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witajcie, proszę polećcie lekka i niezawodna kosiarkę spalinowa z napędem.
Musze pilnie kupić, DZISIAJ

dzięki, miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 23:16, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma konkretnej nazwy. Kup za około 1200 - 1.500 zł w jakimś wielkim markecie ogrodniczym. Silnik Brigsa lub Hondy i moc żeby miała sporą

Dobre parametry kosiarek spalinowych:

Silnik Briggs & Stratton lub Honda o mocy co najmniej 5,5 kM, szerokość koszenia 47-53 cm, co najmniej 5 stopniowa wysokość koszenia (od 2 do 10 cm), pojemność kosza 70-80 l, mechanizm zabezpieczający w przypadku najechania na kamień, masa 42 kg. Dla kobiet rozrusznik elektryczny.

W swojej praktyce ogrodniczej używałam wielu kosiarek, jedne wystarczały na dłużej inne na krócej. Silniki były dość wytrzymałe, a największy problem sprawiały obudowy. Jeśli były aluminiowe, wystarczały na dłużej, jeśli ze zwykłej malowanej blachy - rdzewiały po 3 latach i trzeba było je spawać, aby dalej kosiarki używać.

Obecnie używam kosiarki marki Husqvarna LC 48 V - spalinowej z ocynkowaną obudową, która ma nawet możliwość podłączenia przewodu z wodą do czyszczeniu urządzenia tnącego. Trzeba dołączyć wąż, puścić wodę i włączyć silnik. Dla mężczyzn i silnych kobiet jest idealna. Ma wyjątkowy system koszenia z funkcją zbierania, rozdrabniania i wyrzutu tylnego. Łatwo się odpala. Koła są z podwójnymi łożyskami kulkowymi, które zapewnią płynną jazdę i zmniejszą luz, nawet po wielu latach użytkowania. Jej cena przekracza 2.200 zł.

Ceny niezłych kosiarek spalinowych wynoszą średnio między 1.500 - 2.000 zł, często na droższe modele są promocje i można je nabyć dużo taniej.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/304-jak-wybrac-kosiarke
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 08:08, 04 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu wlasnie LC48V mam zarezerwowana, dzisiaj jade ja pomacac
Bylam wczoraj w markecie ogrodniczym, jakos zadna mnie nie przekonala, a ceny nizsze niz Twoje widelki...
Dziekuje za pomoc, czytalam Twoj artykul, ale jakos nie zauwazylam modelu... ech...

pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 15:15, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A Witek kupił jakąś fajną do roboty za 1300 bodajże i lepiej wciąga mokrą trawę niż moja Husq.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 15:18, 04 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Danusiu!
Chyba jednak kupimy tę: prawie połowę tańsza, ale 10 kg lżejsza; słabszy silnik, ale powinien wystarczyć... (B&S 550) na mój chusteczkowy trawnik; napęd chyba niepotrzebny...
Swoją drogą jakbyś pamiętała, ciekawe co kupił Twój M?

http://www.stiga.pl/katalog/kosiarki/spalinowe_z_koszem/combi_48_b.html
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 20:26, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, żadną taką, normalną z marketu dużego, jak będą w robocie na miejscu to zrobię jej zdjęcia. Zdzisiek chwali, że dobrze kosi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 21:13, 05 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chętnie obejrzę Jutro będę kosiła moją nową (z linku wyżej). Dzięki za pomoc. Buziaki
k.
____________________
Mój nowy ogródek
Borbetka 08:08, 06 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Popcarol, a kupiłaś taką ze skrętnymi kółkami z przodu?
____________________
borówcowy wizytowka
popcorn 08:34, 06 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Borbetko, kupiłam tę:
http://www.stiga.pl/katalog/kosiarki/spalinowe_z_koszem/combi_48_b.html

nie widziałam nigdy kosiarki ze skrętnymi kółkami z przodu? hmm
____________________
Mój nowy ogródek
Borbetka 13:34, 06 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja mam taką:
http://kosiarki.magdziarz.pl/kategoria/produkt/412
Nie wiem akurat czy TDE, moja chyba nie mulchuje, ale jeśli ktoś będzie zaglądał na ten wątek to polecam wziąć pod uwagę skrętne przednie koła. Czas koszenia skraca się do 1/3 i bardzo wygodnie się kosi jeśli jest dużo linii falistych w ogrodzie .
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies