Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Kasik 18:49, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Milka napisał(a)
Kasia, jak ja tu dawno nie byłam!!!!
Fajnie, ze się spotkałyśmy w realu biedna Jula, nie kupiła roślin, bo bała się, że się w aucie nie zmieści
Idę wstecz oglądać


Irenko-i ja cieszę się bardzo, że mogłam Ciebie poznać, mam nadzieję, że będzie jeszcze nie jedna taka okazja. A jeślibyś była w moich okolicach, to z całego serca zapraszam
Ty dawno nie byłaś u mnie w wątku?, ale i ja nie często tu jestem Czas jesieni, to czas porządków, a dni takie jakieś króciutkie się zrobiły.

Julcia mogła brać, przecież ja tylko cały bagażnik Hortusiek kupiłam

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 18:51, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Milka napisał(a)



Efekty świetne, ta rabata dopiero powstaje, co rok będzie piękniejsza i ciekawa cały sezon sunia sliczna, chyba dobrze pilnowała, bo robota mistrzowska


Dzięki bardzo za pochwały, zobaczymy na co ją stać?

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 18:53, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
grazyna_olszewska napisał(a)
Witam

Hortki,rozplenice,rozchodniki i żurawki super zestawienie na pewno odgapię
A ta samotna hortka boska widać ze dbasz o nią
Zaznaczam watek do dokładnego pooglądania


Witaj

To zestawienie rzeczywiście piękne- sama jestem zauroczona i myślę, ze to rozplenice nadają jej charakteru.

Ta samotna, to Phantom i nie jest traktowana szczególnie. To po prostu takie kwiaty- mało wymagające. Troszkę dasz im jeść, podlejesz jak gorąco i już jest pięknie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 18:59, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
JulkAd napisał(a)
Kasiu szczęściara jesteś, bo na ogród czas znalazłaś...u mnie nawet trawa nie skoszona w ubiegłym tygodniu i w tym tez się nie zanosi, bo i pogoda teraz kiepska, a weekend zajęty...ja czekam na wiosenny efekt tulipanowy na Twojej nowej rabacie....i szał hortek i trawek w przyszłym sezonie
Buziolki


Czasu u mnie jak na lekarstwo, bo po pracy już zimno się robi i deszcz nie jest naszym pomocnikiem. Udało mi się najważniejsze rzeczy posadzić, ale pracy przed nami od groma.

Efekty rabaty to zgada. u mnie ziemia dość ciężka i cebulowe musza się starać, zobaczymy co pokażą.

Buziaczki Juleńko
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 19:05, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Kindzia napisał(a)
Zupełnie nie wiem dlaczego też białe i różowe tulipany sadziłaś....jakoś się telepatycznie porozumiewamy ogrodowo-zakupowo...
Piękne to proso, faktycznie. Jak się przebarwia!!! Poczekam jak się u Ciebie sprawować będzie, wtedy pomyślę...zawsze zostaje moja obecnie niesamowicie różnorodna rabata pod sąsiadami, przy służebnej drodze...wiesz która. A tak serio : muszę się zimą poważnie zastanowić, jak to wszystko tam poukładać...żeby istniejące rośliny wykorzystać i żeby jakoś wyglądała przyzwoicie

Zaraz z psiurem idę...na ten deszcz i zimnicę. Ale pocieszam się, że Figo będzie miał mniejszą ochotę na spacer ode mnie w takich warunkach


Buziolki dla Was


O naszej telepatii powiedziałyśmy już wiele. Znalazłyśmy się gdzieś na tej ziemi zupełnie nie wiem jak? Tak miało być- dwie duszyczki , podobne do siebie. To chyba jest odpowiedź na to, że rozumiemy się bez słów, ze robimy podobne zakupy w odległych od siebie sklepach.

Trawki będę obserwować, zobaczymy co z nich wyrośnie.


Buziaczki Kochana.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 19:08, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Mala_Mi napisał(a)
50 hortek.. o la boga...... to więcej niż w szkółce mają

Zarę pogłąskałąm.. ręki nie odgryzła Jest śliczna



Anusia, dzięki że jesteś u mnie. Moja Zarcia porządnym ludziom łapek nie obgryza, dlatego bez stresu przychodź kiedy tylko zechcesz.


A co do hortek- to moja miłość - nie wiem jak doczekam wiosny, by je móc przyciąć i zobaczyć jak się rozrastają.

Wpadaj Kochana
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
marta_d 19:13, 25 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Kasik napisał(a)
Pozmieniałam rabatę półkolistą. Napracowałam się , a efekty są na teraz takie sobie. Begonie poszły do donicy przed dom. Zostały hortki i rozchodnik. Pomiędzy rozchodniki posadziłam w dwóch miejscach "Proso Rózgowe Squaw" i kolejnych "Miłka okazała".
Przed rozchodnikiem siedzi od dziś 7 jeżówek ( kolory różowe), a rabatka wykończona jest Żurawczką Sweet Tea - szt 9 i Hakonechloa "Aureola" - szt5.
Pomiędzy wszystko wsadziłam około 100 tulipków białych i różowych, a sam brzeg rabaty czeka jeszcze na krokusy.

Pracy sporo, roślin sporo, a na efekty chyba trzeba poczekać, bo dziś ich nie widać.


Materiały do pracy zgromadzone


Zara pilnowała, bym się nie obcyndalała.



A efekty?





bardzo podoba mi się ta rabatka po pierwsze jej kształt, po drugie wszystko zgrane kolorystycznie bomba !!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Kasik 19:14, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Kilka zdjęć z dzisiaj
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 19:18, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
rozsypane dynie



Osteospermum zaszalało.



____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
grazyna_olsz... 19:20, 25 paź 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719
Jak dużo pąków ma róża byle mrozu nie było to jeszcze nacieszy oczy
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies