Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Jadzia68 07:56, 19 paź 2013


Dołączył: 23 wrz 2013
Posty: 143
Ale zakupy poczyniłaś, będzie pięknie i pachnąco.A o berberysach też pomyślałam że to nie jest miejsce dla nich. Dobrze że zdecydowałaś się je przesadzić
____________________
Pozdrawim Jadzia Ogródek ze studnią
Grzes 08:32, 19 paź 2013


Dołączył: 17 paź 2013
Posty: 62
Wstałem dzisiaj rano tak ok. 06:00 (trochę to chore żeby w sobotę tak wcześnie ale tak już mam) i miałem dwa pomysły na poranek: albo na grzyby albo na polowanie - na ślepego sk..syna - kreta znaczy się. Stanęło na polowaniu ale i tym razem kret wygrał i widzę go już oczami wyobraźni jak siędzi w swej norze i chichocze się ze mnie w kułak. Cwaniak jeden.

Ale tak całkiem to moje dzisiejsze wczesne wstawanie nie poszło na marne. W nocy ścisnął spory przymrozek, oszronił nasz ogród i proszę - co ustrzliłem (aparatem tym razem).

____________________
Kasik 08:44, 19 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzień dobry w ten mroźny poranek.

Grzesiu dość dosadnie nazywa tego "gościa" w naszym ogrodzie, a może gości- bo po ilości kopców można sądzić, że jest ich cała zgraja.

Czytałam na którymś wątku o walce z nimi, ale nie pamiętam gdzie to było. musze poszukać.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 19:15, 19 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Berberysów na rabatce już nie ma. Poszły sobie, na razie tylko 2, na lewą stronę ogrodu, tam poczekają na tworzenie rabaty.

Na rabatce, którą zmienialiśmy dziś jest troszkę łyso i nie wygląda jeszcze pięknie, ale tym lawendom trzeba dać szansę, na wiosnę zostaną przycięte, wzmocnią się - różyczki posadzone również i mam nadzieję, że będzie ładnie.





____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
GorAna 22:41, 19 paź 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16051
Kasik napisał(a)
Dzień dobry w ten mroźny poranek.

Grzesiu dość dosadnie nazywa tego "gościa" w naszym ogrodzie, a może gości- bo po ilości kopców można sądzić, że jest ich cała zgraja.

Czytałam na którymś wątku o walce z nimi, ale nie pamiętam gdzie to było. musze poszukać.


Z kretami to walaka syzyfowa....oszroniona róża urocza
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kasik 09:12, 20 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183


Jak można zaobserwować, Grześ czeka na pana kreta, trawnik zmaltretowany, butelka "ozdabia" i nic więcej, a on robi swoje.
Wczoraj wyszedł w samym centrum systemu korzeniowego mojej nowej hortensji ogrodowej- takiej piłkowanej. mam nadzieję, że jej nic nie będzie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
paulina_ns 14:30, 20 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasiu ślicznie u Ciebie, piękny domek i super sad co ile sadziliście drzewka owocowe? bo mój M. chyba przesadził i sadzi co metr pozdrawiam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kasik 14:45, 20 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dziękuję za miłe słowa


Drzewka były zasadzone przed nami. Pierwszy właściciel je sadził jak budował dom, ale co metr to za mało -one mają jakieś trzy metry odległości od siebie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
gosia_goss 15:21, 20 paź 2013

Dołączył: 25 sty 2013
Posty: 1
Witam serdecznie.Gdzieś wyczytałam ,ze na krety jest bardzo humanitarna metoda Należy do świeżo ukopanych kopców wsadzić obcięte kosmki włosów - to ma ponoć je odstraszać.Rzeczywiście na jakiś czas działa.
Kasik 15:27, 20 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Grzesiowi już wszystko jedno - czy humanitarnie, czy nie, on zrobi chyba wszystko , by pozbyć się dziada.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies