Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Kamajla 22:08, 22 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Na dzisiaj to tyle, może jutro uda się więcej
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 22:11, 22 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
całkiem zapomniałam, że mamy jeszcze modrzew szczepiony, ale to pewnie dlatego, że już niezbyt ładnie wygląda i nawet mu zdjęcia nie zrobiłam


____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Zielona 09:37, 23 paź 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Hej, Kamila. Zaglądam i już widzę, że startujemy w tym samym biegu po ogród W przyszłym roku duuuużo pracy przed nami. Pozdrawiam.
Kamajla 14:41, 23 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
ja myślę, że to nie tylko w przyszłym roku

nie wiem tylko czy zakładać plan 5-cio czy 10-letni

Na razie widzę tylko, że chyba trochę pospieszyłam się z założeniem swojego wątku, ale co tam, chciałam bardzo już zacząć coś robić

Pozdrowionka.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
paulina_ns 15:46, 23 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kamajla napisał(a)
ja myślę, że to nie tylko w przyszłym roku

nie wiem tylko czy zakładać plan 5-cio czy 10-letni

Na razie widzę tylko, że chyba trochę pospieszyłam się z założeniem swojego wątku, ale co tam, chciałam bardzo już zacząć coś robić

Pozdrowionka.


Kamilo piękna pogoda jest, więc warunki masz do pracy
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
wietrzyk 20:17, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Cześć Kamilo
Przyszłam do Ciebie z rewizytą i przywitać się.
Myślę, że absolutnie, nie pospieszyłaś się z założeniem wątku Ogród ma to do siebie, że wymaga przemyśleń i cierpliwości. U mnie większość roślin wymagała przesadzenia, po tym jak tu trafiłam i poczytałam sobie co zrobiłam źle. Twój ogród to pusta karta. Nie spiesz się. To pewne, że macierzyńskiego nie wystarczy Ale nie przejmuj się, dasz radę
Narysuj plan poglądowy (najlepiej w skali 1:100). Zastanów się co byś chciała, aby w Twoim ogrodzie się znalazło i nanieś to na rzut (plac zabaw dla dzieci, miejsce na wypoczynek, domek na narzędzia, ew. ścieżki, warzywnik itp). Na papirze łatwiej poprawić niż w realu
W jakim stylu chciałabyś mieć urządzony ogród? Poprzeglądaj realizację Garendarium, przy której zabije Ci szybciej serce...
Może coś z widoków za płotem chciałabyś zasłonić, lub osłonić się od widoku sąsiadów?
Przedogródek może być inny niż reszta ogrodu. Może być bardziej formalny, pod linijkę, nawet gdy ogród właściwy pozostanie domowo-dzieciowy Jaka nawierzchnię przewidujesz?
Śliczny, nowy dom, ogród też będzie piękny
pozdrawiam

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 20:18, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Zapomniałam dodać, że urzekł mnie Twój awatarek
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kamajla 20:18, 25 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
wietrzyk napisał(a)
Zapomniałam dodać, że urzekł mnie Twój awatarek


a dziękuję moja kocica jest zdecydowanie lepszym obiektem do fotografowania niż ja
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 20:20, 25 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
plan będzie powstawał powoli, najpierw ta rabata/klomb przed domem...
a zasłonić to owszem, chyba widać na zdjęciach co... szopa i śmietnik sąsiada nie są zbyt aktrakcyjne ani estetyczne
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
ewa004 20:22, 25 paź 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kamila i ja wpadłam się przywitać
Watek założyłaś w najbardziej odpowiednim momencie ,wiele osób tak by chciało zaczynać od początku i nie wydawać niepotrzebnie kasy i nie przekopywać jednej rabaty dziesięć razy
Ogród będzie śliczny ,zaufaj dziewczyną a zobaczysz za dwa lata będziesz się śmiała
Pozdrawiam
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies