Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Kamajla 13:22, 17 lis 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Toszka napisał(a)
Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia z tymi drożdżami...kompost to nie ciasto...lazania tyż....
Po co dawać mazię drożdżowo-cukrową jeśli można dać trochę dojrzałego kompostu, lub, jeśli nie ma dżdżownic polać mocznikiem 5% (azot)
No, ale może przemawia przeze mnie konserwatywne podejście do niektórych kwestii... widać jednak metryka bierze górę nad wiekiem duszy i zamykam się przed nowinkami...


Wiek duszy - podoba mi się

dostępu do gotowego kompostu nie mam, przynajmniej na ten moment, ale będę jeszcze szukać.

mam pryzmę ze zrywanej darni z lipca, nie ruszaną, czy to mogę jakoś wykorzystać?

Podobno mamy od jakiegoś czasu miejską kompostownię, ale w necie znajduję głównie info z 2010r., że ma być, ale już ich strony www nie mogę namierzyć, zresztą nie wiem, czy taki kompost byłby ok?
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kasia73 22:38, 23 lis 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
też nie mam jeszcze kompostownika a kompostu to nigdzie w okolicy nikt nie sprzedaje niestety kompost jest jak złoto
Pisałam na priva czytałaś?
Kamajla 23:20, 23 lis 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Kasiu, nie mam nic świeżego od Ciebie na pw, napisz jeszcze raz, bo coś nie doszło...
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Malgosik 08:57, 24 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kamajla napisał(a)


Wiek duszy - podoba mi się

dostępu do gotowego kompostu nie mam, przynajmniej na ten moment, ale będę jeszcze szukać.

mam pryzmę ze zrywanej darni z lipca, nie ruszaną, czy to mogę jakoś wykorzystać?

Podobno mamy od jakiegoś czasu miejską kompostownię, ale w necie znajduję głównie info z 2010r., że ma być, ale już ich strony www nie mogę namierzyć, zresztą nie wiem, czy taki kompost byłby ok?


pytanie czy ta zdjęta darń nie miała w sobie perzu czy mleczów, bo jeśli miała, to nie bardzo się nadaje na kompost
ja tam niedowierzam takiej masowej kompostowni, bo wyobrażam sobie że wrzucają do niej wszystko to co ja do zielonego śmietnika, czyli właśnie perz, liście z chorego drzewa, kwiaty chwastów, ugotowanką pietruszkę z zupy itp.
dlatego uważam ze lepiej samemu sobie ten kompost robić
ja dokładnie wiem co wrzucam na kompost
nawet jak kupiłam nadgniłego pomidora, to nie ląduje on na kompostowniku, tylko w zielonym śmietniku do wywiezienia

nie mając kompostownika można poprostu zacząć wrzucać co warościowe na kupkę, czasem przemieszać, ja tak zrobiłam zeszłej jesieni, a wiosną już nam stolarz zrobił kompostowniki i przerzuciliśmy kupkę
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 15:50, 01 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kamilko, co u ciebie tak cicho? Pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
malkul 13:58, 05 gru 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
własnie pokaż ze cosik
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
MaciejK 18:23, 02 sty 2015


Dołączył: 04 kwi 2013
Posty: 368
Podłączam sie i kibicuje zmianom
____________________
Ptasi Ogród
jazzy 19:38, 03 sty 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Cmokam noworocznie
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
as226 22:52, 05 sty 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
pozdrowienia śle
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Jagodaa 13:59, 09 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Gdzie przepadłaś?

Cudnego Nowego Roku!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies