Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

inag 23:53, 03 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
agatanowa napisał(a)
Może potasu im trzeba Albo bułki Ponoć kiedyś dawano suchĄ bułkę pod piwonię, gdy ją sadzono

Na marginesie: moje też nie kwitną (ale to był dopiero 2-gi rok) Moje pierwotnie na pewno były sadzone na wiosnę, nie późnym latem. I na pewno za głęboko. Przenawożone nie były. Przesadziłam je w tym roku, zobaczę. Ale na śmierć zapomniałam o tej bułce


Trik z suchą bułką lub kromką chleba znam - słyszałam o tym od starszych ludzi i tak zrobiłam, ale jak widać to nie gwarantuje sukcesu. A tak na marginesie o wisterii czytałam, żeby pod korzenie dać kilka kości (ale nie znienawidzonej osoby a np. wieprzowe
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
agatanowa 00:13, 04 lis 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Brzmi makabrycznie.

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
inag 00:31, 04 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Czego się nie robi dla dobra sprawy
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
zawitka 14:44, 05 lis 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
Witaj Inag Poczytałam o piwoniach no i spać nie będę do wiosny chyba złe miejsce wybrałam im .Musiałam przesadzić je za głęboko siedziały .Ale zobaczymy na wiosnę co będzie trudno ha ha .Pozdrawiam właścicielkę pięknego ogrodu już a co będzie dalej ?????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
inag 18:02, 05 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam!
U mnie problem tkwi jak sądzę w nieodpowiednim miejscu i przenawożeniu... Dam im jeszcze szansę Może się nade mną zlitują i chociaż jednego małego kwiatka wypuszczą Trzymam kciuki abyśmy obie mogły cieszyć się w następnym sezonie wielkimi, pachnącymi kwiatami piwonii
Również pozdrawiam!!!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 21:05, 05 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Dobry wieczór
Mam prośbę odnośnie pomocy w okiełznaniu drzewa i zagospodarowaniu rabaty pod nim. Za wszystkie rady będę wdzięczna, gdyż ta sosna spędza mi sen z powiek. Rosła ona już tu na długo przed zakupem działki. Przeżyła budowę domu i dlatego chciałabym jej darować życie ale trochę "ucywilizować". Nie wiem jednak jak to zrobić. Nie chcę żeby urosła wyższa dlatego jest przycinana co roku. Jest jednak bardzo szeroka i tak sobie myślę czy nie lepiej byłoby ją "uszczuplić" o ten Najgrubszy konar, zostawiając jedynie te tylne odnogi???
Bardzo zależy mi na tym miejscu, gdyż jest to centralny punkt ogrodu i stanowi główny widokowy punkt z tarasu. Tak wyglądało to wiosną:


a tak teraz:
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
malgorzata_s... 21:33, 05 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Śliczna ta rabata. Ja osobiście odcięłabym tę gałąź po prawej na fotce
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
inag 21:44, 05 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Dziękuję
Na pewno daleko jej do ideału ale i mnie daleko do profesjonalisty Wiem że jeszcze milion razy będę ją modyfikować... Zamierzeniem moim było uzyskanie kolorowej rabaty wyróżniającej się na tle zieleni trawnika. Są tam w przeważającej większości żurawki, fiołki wonne, zawciągi między nimi bergenie i rozplenice. Pewnie za rok będę przesadzać wiele z nich
Sen z powiek spędza mi tylko ta sosna...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
jambosana 20:22, 06 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Mnie się także wydaje, że jeśli chcesz coś wycinać w tej sośnie to te krzywe 2 gałęzie po prawej.
Sosny nie utrzymasz chyba w ryzach na takiej wysokości nawet przycinając majowe przyrosty. Będzie rosnąc w górę, u dołu łysieć. Na jesień starsze igły żółkną i opadają. To jej wady. Z drugiej strony ładnie podsadzona na środku trawnika będzie ładnym soliterem, choć stanowiącym z powodu opadających igieł pewne utrapienie. Potem, za kilka lat, możesz spróbować podsadzić ją różanecznikami i innymi kwaśnolubnymi - taka leśna rabata.
Super miałaś pomysł z podsadzeniem sosny kolorowymi bylinami i trawami w murku super, efekt piękny !
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
inag 21:08, 06 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Dzięki za opinie Muszę więc zastanowić się nad tymi gałęziami z prawej tak jak mówicie. Do tej pory wydawało mi się, że to one są ciekawsze.
Z tymi żółknącymi i opadającymi igłami to rzeczywiście prawdziwe utrapienie. Jest tego mnóstwo;-( Sama nigdy bym sosny w ogrodzie nie posadziła, ale skoro rośnie tu już tak długo nie mam serca jej wyciąć..
Tak teraz myślę, że te rh pod nią to świetny pomysł... Mąż by się ucieszył bo uwielbia te rośliny
Serdeczne pozdrowienia!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies