Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

jola54 14:34, 05 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Karolinko!
Jestem tak bardzo zdumiona, że aż nie moge uwierzyć w to, że Twoje korzenie pochodzą z Wojsławic. Napisz mi jakie Twoja babcia miała nazwisko, może znam?. A Pana Longina Okonia znam osobiscie, jest jeszcze w pełni sił twórczych i zdrowia. Twój ogród nabiera pieknych kształtów, też zaczynałaś od początku. Podziwiam Twoja pracę i widzę że romantyczna dusza z Ciebie. Pozdrawiam serdecznie ...


I koniecznie posadź malwy, to kwiaty wschodniej Polski
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 15:00, 05 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O, jak pięknie! Znajdują się osoby o wspólnych korzeniach!
Koniki lubię, ale tak pięknie malować to niestety nie potrafię, ani w ogóle malować!
Czy jeszcze jakieś ukryte pasje masz, Jolu?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 16:22, 05 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Haniu!
Jestem na ogrodowisku dopiero od kilku dni, a juz tyle znajomych. Ty i Danusia macie jakąś magiczną moc. Tak jak Kwiaty wabią motyle, tak wy przyciagacie tu ludzi i wszyscy są wspaniali, pełni pasji i wrażliwości. Jednak Tobie i Danusi zawdzięczam to , że jestem tu z wami. Samotność jesienią daje w kość. Dni krótkie, nie chce się wychodzić z domu, dlatego miło jest spedzac czas z kimś z kim ma sie o czym pogadać. Napisała do mnie Karolina, która jest Twoja sąsiadką, a której korzenie wywodzą się własnie z Wojsławic.Jaki mały ten świat!. Haniuj ja jeszcze interesuję sie fotografią artystyczną i makro. Do emerytury został mi rok, i wtedy zaczne szaleć...pozdrawiam ...buziaki!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Margarete 16:28, 05 lis 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
jola54 napisał(a)
Witaj Małgosiu!
Dziękuję Ci że odwiedziłaś moją działkę, moją drugą pasję po malarstwie. Twoja działeczka jest cudna i taka już zagospodarowana. U mnie jeszcze rok temu nie było nic, oprócz ogrodzenia, a teraz każdą wolna chwile poświęcam roślinkom.Teraz już jesień, a ja czuje niedosyt i dla mnie, mogłaby być znowu wiosna, by móc malować siać, kosić i patrzec jak wszystko -dzięki naszym rękom się zmienia i pięknieje z dnia na dzień. Wczoraj kopałam rabatę pod warzywa, grabiłam liście i sadziłam ostatnie tulipany. Na działce zrobiło sie szaro, bo nie mam jeszcze dużych krzewów ozdobnych ani drzewek, tak jak Ty. Ale myślę że wszystko z czasem pięknie urośnie. Mnie też pomaga w ogrodzie mama, która ma już 85 lat i chociaż jej nie pozwalam na cięższe prace, to nie może usiedzieć chwili, gdy ja coś robię w ogrodzie. A wracając do Pilipiuka, to też pasjonat, jeśli chodzi o historię naszego regionu i nie tylko. Zapraszam w moje strony, ciekawa historia, arhitektura i ludzie. Pozdrawiam serdecznie.

Przesyłam Ci jeden z moich portretów konia, kocham te zwierzęta i lubie je malować


Zawsze podziwiałam ludzi z talentem plastycznum.....ja nie mam go niestety.
Po zimie ruszysz z kopyta ze zmianami w ogrodize i ani sie obejrzysz a będzie pieknie. Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
jola54 16:44, 05 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Małgosiu!
Ja maluje dopiero od ośmiu lat i to za sprawą syndromu pustego gniazda. Nie wiedziałam , że potrafię, moją domeną była muzyka i taniec. Dzieki inspiracji mojej przyjaciółki - malarki, zaczęłam malować... Dlatego wiem, że w zyciu człowieka czasem nastepuja takie zmiany, że sam się sobie dziwi.... Wszystko przed Tobą, nawet nie wiesz, co może Cię spotkać , tak nieoczekiwanie, z dnia na dzień. Bądź przygotowana na zmiany i uwierz że tak może być. Pozdrawiam serdecznie i buziak!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 18:11, 05 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czytałam Waszą z Karoliną wymianę zdań na temat pochodzenia. Oj, będzie się działo na emeryturze.
Taniec, muzyka, w tle galop koni! Żeby jeszcze tylko zdrowie bez większych zmian, to już by było super!
A zdjęcia makro i artystyczne.... same cuda pewnie. Pokazuj, chwal się tym co już masz!
Za miłe słowa i pochlebną opinie dziękuję, aż mi jakoś ciepło na sercu.
Wzajemnie przesyłam dużo serdeczności.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 19:01, 05 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu!

Nie znam jeszcze dobrze regulaminu "Ogrodowiska", więc nie wiem na ile mogę sobie pozwolić jesli chodzi o inne tematy aniżeli uprawa ogrodu. Ale myślę że Danusia nie bedzie mi miała za złe, jak od czasu do czasu wstawię jakieś moje prace art. A jeśli o Ciebie chodzi Haniu, to znam Cię już od roku i Twoją rodzinę a także wnuki. Znam wszystkie twoje posty od początku do końca i jestem pod wrażeniem, bo nie zam takiej osoby, do której się garnie tyle ludzi i która ma dla każdego radę, pocieszenie, czas i wyrozumiałość. A twoje poczucie humoru, zawsze zostawia uśmiech na każdej twarzy. Zazdroszczę Ci tego z całego serca, bo ja byłam kiedyś też duszą towarzystwa, ale wydarzenia ostatnich lat, zgasiły nieco mój usmiech, a to tak wiele znaczy i jest najlepszym lekarstwem na wszystko. Może teraz tu na "Ogrodowisku", znajdzie się kilka bratnich dusz, które dodadzą sił do twórczej pracy. Pozdrawiam i buziak!


A to dla Ciebie....ostatni w tym roku
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
eda 19:33, 05 lis 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witam Jolu serdecznie cieszę się że jesteś masz wspaniałe pasje super że wstawiasz swoje dzieła właśnie tutaj szybciej się oglądnie i podziwia piękny koń domeczek super i urwiski jak malowane pięknie i kolorowo u ciebie Na powitanie kwiatuszki zostawiam Uściskuję
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
jola54 20:16, 05 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj!

Jaki piękny ogród!, o córeczce nie wspomnę, bo widać dokładnie. Tyle kwiatów i tak pieknie skomponowane krzewy. Dusza artystyczna w Tobie. Szkoda że nie mieszkam bliżej, skubnęłabym co nieco. Tyle gatunków, jak w ogrodzie botanicznym. Mój ogródek jest mały i młody i nie mam jeszcze zbyt wielu bylin. Ale napewno wiosną coś dokupię, i wezmę wzór z Twojego ogrodu. To drewno i kamienie tworzą całość i jak dobrze że nie masz w ogrodzie plastiku i tandetnych ozdóbek. Pozdrawiam serdecznie.


"....dmuchawce, latawce, wiatr...."
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Katkak 21:07, 05 lis 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Jolu Toż Ty artystyczna dusza jesteś Obrazy piękne i imponujące Ogród też ładny bardzo, widzę też, że podobnie jak ja lubisz nasturcje Ja dodaję ich liście do sałatek, albo na kanapkę i mniam Domek jest przecudowny, kochany taki Pozdrawiam cieplutko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies