Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

eda 16:29, 18 wrz 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witaj Jolcia widzę wzięłaś się ostro mam nadzieję że już lepiej z pleckami bo pięknie ci te kanciki wyszły wiem ile to machania jest zdrówka i pozdrawiam serdecznie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
jola54 20:28, 18 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Zuzulko! na tym zdjęciu koło taczki to sosna himalajska, jest cudna! ma długie mięciutkie igły.Sosna czarna jest na ostatnim zdjęciu na pierwszym planie. Pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 20:40, 18 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Edytko! jaki piękny awatarek! dziękuję za odwiedziny, ja na bieżąco wszystko u Ciebie oglądam i poczytuję. Postanowiłam zmienić trochę rabaty i pracy mam jeszcze sporo, ale myślę, że do zimy zdążę Pozdrawiam całą piękną rodzinę buziaczki!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:20, 18 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, ja już nawozu nie daję, chyba, że nowe do posadzenia, to na dno i przysypać piaskiem, żeby korzeni nie spalić. Roże już powinny odpoczywać, a jak dostaną nawóz, to będzie dużo młodych pędów i je pierwszy przymrozek załatwi, kwiatów już też nie ścinamy, niech na krzewie zasychają.

Możesz dać nawóz jesienny, taki jak pod wszystkie inne rośliny.

Spod róż usuwamy wszystkie spadłe liście i palimy, albo wynosimy na śmietnik, nie do kompostowania, W tym roku u mnie do kompostownika pójda tylko łęty po marchwi, fasoli i burakach, za dużo grzybowych patogenów na innych roślinach.

Pogoda jest jeszcze letnia, ale zakilkadni to się zmieni. Niektóre różane pączki jeszcze zdążą zakwitnąć, a niektóre niestety już nie.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 22:31, 18 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dziękuję Haniu, martwi mnie tylko to, że ja muszę wszystko wrzucać do kompostownika, nie mam śmietnika. Palę tylko kłącza pomidorów i chore liście.Nawet chwasty wrzucam też, wiem że to źle, ale nie mam wyjścia.Dużo u mnie tego w ciągu roku,cały kompostownik z palet.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:51, 18 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jakładujesz wszystko,to trzeba by dodawać między poszczególne warstwy wapno, albo popiół. Bo kompost będzie dobry, ale przesiewać go będziesz musiała, żeby to i owo wyeliminować. Nasion, oczywiście będzie sporo, to i pielenia sporo.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Zuzula 07:08, 19 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Hihi, widzisz, jaki ze mnie ogrodnik?
Wobec tego himalajska sosna jest piękna. Ciekawe jak szybko rośnie. Czarna równie urocza.
Miłego dnia.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Lukasz2013 07:09, 19 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj artystyczna duszo. Ogród bardzo ładny, osobowość właścicielki intrygująca. Podobnie jak Ty też w życiu obracam się wśród " sztuki". Wiele lat uczyłem się gry na klawiszach, fotografuje, jestem z wykształcenia grafikiem komputerowym ( pracowałem przy tworzeniu bajek dla dzieci m.i. Król Maciuś I), teraz prowadzę własną działalność nie związaną z szeroko pojętą sztuką, ale pozostała ona moją pasją. Witam w gronie Ogrodowiczów, zaznaczam wątek i będę zaglądał. Pozdrawiam z Beskidów.
jola54 13:58, 19 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu! popiół wrzucam, bo czesto palę ognisko,a o wapnie nie wiedziałam, zastosuję, pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 21:58, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hej! Jak po piątkowej pracy? Jeszcze zdążyłaś zaliczyć ogród, czy już nie?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies