Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

jola54 15:35, 22 paź 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Z nazwą kota poczekam do przyjazdu wnuczki, to kociara, tak jak jej dziadek. Ja go nazywam Duch, bo pojawia sie i znika nieoczekiwanie, a w nocy troche rozrabia. Machonię odkopałam w ubiegłym roku od starych krzewów,(tochyba przyrosty od korzenia) które rosna koło mojej biblioteki. Poprosiłam aby nie kosili za blisko,i urosły maleństwa, a później siedziały cały rok w poczekalni i mam dzisiaj 5 krzaczków. Owoce machonii są jadalne, i robi sie s nich nalewki albo zostawia dla ptaszków. Spróbuj jedna wykopac, przyciąć gałęzie ładnie formując krzew( gałązkiprzydadzą się na cmentarz) i posadź w słonecznym miejscu. Bedzie cały rok zdobićpozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 22:43, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Czekałam na deszcz i doczekałam się, ale nie takiego zimna +2 stopnie i wichury. A dzisiaj w nocy ma być przymrozek do-3 i tak przez kilka dni brrrr! okropność

Ale ja się tak bardzo zimna już nie boję,bo mam malutki kaloryferek,



Dzisiaj pokazał mi język, ale i tak go lubię
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
23:09, 23 paź 2014
Ale pięknotek U mnie też zimno, aż ręce grabiały, jak grzebałam dziś w ogródku. W nocy ma być 7, jutro 3 a pojutrze 0. Potem już cieplej. Pozdrówka
jola54 23:16, 23 paź 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam a ten maluszek wiedział gdzie i kiedy się przybłąkać teraz siedzi na moim łóżku i czeka kiedy wyłączę laptopa
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
23:28, 23 paź 2014
Rozczula mnie każde uratowane zwierzę, serce pęka, jak pomyślę, że błąkałby się po tym zimnie...
hanka_andrus 00:23, 24 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,gdzie tam zdążyłam. Jutro idę po kilka tulipanów na giełdę.
To po niedzieli sadzić będę.
I czosnek jeszcze nie w ziemi. 2 rabaty do zrobienia. Róże pokopczykoiwać. I na cmentarz muszę.
Jest jeszcze dużo roboty. Mam tylko nadzieję,że te chłody to na krótkoi jeszcze ciut ciepła będzie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Zuzula 09:23, 24 paź 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Charakterne kocię Ci się trafiło. Czrnulki to najlepsze "termoforki".
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Mirella 11:52, 24 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Kaloryferek uroczy jest, i wprowadził do domu radość
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
jola54 17:28, 27 paź 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dzisiaj listonosz przyniósł mi taką paczkę od Hani z Koszalina



Roślinki dotarły zdroweigwowce, bukszpany, kocimiętka,orliki,trawki, cebulki krokusów botanicznych, szałwia i nasionka werbeny.



Wszystkie roślinki znalazły już swoje miejsce i bardzo się ucieszyłam z tych skarbów, ponieważ w swoim ogrodzie takich roślin nie miałam.
Dziękuję Haniu,sprawiłaś mi ogromną radość,będą o nie dbać i zawsze pamiętać, że są od Ciebie.Pozdrawiam serdecznie

____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 19:07, 27 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Niech Tobie rosną zdrowo! Może wiosną niektóre już pokażą co potrafią.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies