Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

GorAna 20:17, 15 sty 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Jolu, a może pokażesz nam co tworzysz?
Pozdrawiam noworocznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
jola54 22:01, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witajcie dziewczyny kochane!

Hania miała rację, ja juz chyba" wariaczę" od tego ciągłego oglądania waszych ogrodów, w których zawsze coś mi sie podoba najbardziej i chciałabym miec u siebie. Ale mój ogródek to niecałe pięć arów z domkiem i trawnikiem, więc pomyślałam sobie że nasadzę coś na zewnątrz działki , ponieważ dwa boki przylegają do drogi i są tam duże 1,5 m szerokości paski niezagospodarowanej trawy, którą i tak sama muszę kosić. Doradźcie mi tylko co mam posadzić, aby trochę zasłoniło mnie od tych dróg i było zarówno piękne jak i pożyteczne. Myślałam o dzikiej róży, forsycji, lilakach. Długość obu boków to ponad 40mb., dlatego nie mogę sobie pozwolić na zakup roślin ze szkółki. Rośliny zakupione w szkółkach posadzę wewnątrz ogródka. Myślałam też o zakupie mat wiklinowych, dopuki drzewka i krzewy nie urosną. Ta moja działka "jak na patelni" (ze wszystkich stron), to mój najwiekszy kłopot i dyskomfort.
Pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 22:04, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dopóki, - pisze się własnie tak.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Nati 22:06, 15 sty 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
dziękuję za odwiedzinki buziaki i szczęścia dużo w nowym roku zostawiam
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
eda 14:52, 16 sty 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Jolu pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedzinki nie martw się ja też jestem na widoku z jednej strony fajnie bo zawsze ktoś zagada jak siedzę w kwiatach bez opamiętania ale z drugiej to nieraz chcę się ukryć a tu nie mogę I wtedy zakładam kapelusz i się Śmieję Także co ktoś idzie chodnikiem to do mnie- A co ty tam jeszcze grzebiesz albo jak się za dużo chodzi to rośliny się męczą -a jakoś to znoszę i mówię- Bo lubię a to dla ciebie wiciokrzew japoński się obudził I puszcza liście

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hanka_andrus 20:52, 16 sty 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja bym posadziła, póki co fasolę. Zwykłego Jasia, albo ozdobną. Wyrośnie szybko i osłoni do końca lata.
A na stałe to różę pomarszczoną proponuję. Albo winogron.i korzyść i ozdoba.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 20:57, 16 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu! jesteś wielka!......lubię łączyć przyjemne z pożytecznym
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 21:24, 16 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witajcie kochane!
wczoraj byłam na odtruciu nikotynowym...., paliłam 35 lat, ale teraz mam już trzecią motywację, bo pierwsza to zdrowie, druga, - moja rodzina,a trzecia to własnie mój ogród. Będę mogła co miesiąc dysponować kwotą 250zł (tyle wydawałam na papierosy) i przeznaczę ją na działkę, na nowe rośliny i ścieżki.
Trzymajcie za mnie kciuki i wspierajcie mnie.....Już dzisiaj w pracy nie mogłam sie skoncentrować, czegoś mi brakowało, a teraz w domu biorę środki na sen, aby spokojnie zasnąć i nie myśleć o paleniu. Jeśli wytrwam, będę najszczęśliwszą osobą, bo kiedyś już raz próbowałam, ale nie udało się,Po wypadku męża sięgnęłam znowu po papierosa.,chyba zacznę robić skarpetki na drutach, to bedę miała zajete obie rece..Piszę tak dość chaotycznie ale jestem trochę zdenerwowanai wiem że muszę jeszcze wytrzymać te pierwsze dni, bo później ma być lepiej. Jestem ciekawa, czy tu na ogrodowisku jest ktoś kto zrywał z paleniem.chciałabym porozmawiać........Pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
AgnieszkaBK 23:21, 16 sty 2014


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Jolu, trzymam za Ciebie kciuki i wspieram całym sercem. Ja nie mam tego problemu, bo nigdy nie paliłam, ale mój M nadrabia za nas dwoje
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
BASIA8 23:56, 16 sty 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Cześć Jolu.
Piękne postanowienie w Nowym Roku widzę u Ciebie Fajnie że się zdecydowałaś zerwać z nałogiem po tak dłuuuuuuuugim czasie - będziemy oczywiście Trzymać kciuki i mocno Cię dopingować. A jest o co walczyć - zdrowie rzecz święta i nieodzowna w Naszym ziemskim życiu
- ogród piękna sprawa - duuuuuuże pieniądze będziesz mogła przeznaczyć na realizację planów, marzeń działkowych i nie tylko.
Ja myślami będę z Tobą każdego dnia, będę zaglądała do Ciebie i sprawdzała jak Ci idzie walka z nałogiem - chyba że trafię do szpitala to przez kilka dni Mnie nie będzie, ale pamiętała będę o Tobie.
Ściskam Mocno.
Moc Buziaków przesyłam.
Pa.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies