Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

hanka_andrus 12:04, 08 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Deszcz nie nastraja optymistycznie, ale o dniu dzisiejszym już nie myślę. Też wyciągam z zakamarków coś na szybki obiad. Żadne frykasy, będzie żurek świąteczny z kawałkiem białej kiełbasy.ie

A w ogrodzie samo się pilnuje. A najwięcej o siebie dbają chwasty. Na tych rabatach z kompostem, to zieleń idzie jak burza, po prostu. Przegrzebuję je za każdą bytnośckią, bo na dokładne czyszczenie nie mam czasu, ale i tak dużo się jeszcze tego dobra uchowa. Czekam na to ciepło jak na zmiłowanie.
Obiad codzienny, to dla mnie konieczność, bo i ja i pies lubimy świeże jedzenie. No i wnuk jeszcze się załapuje, bo diety jeszcze mieć nie musi. Inni też nie muszą ale chcą, a na to już sposobu nie ma.


Joluś, nie smęć się, po deszczu będzie w końcu słoneczko, i ten trawnik w końcu wyschnie i do koszenia się nada, a kosiarką sobie głowy nie zawracaj, kup nową. Chyba, że masz ją za dużą kasę, to warto naprawiać, a jak taka z marketu, to szkoda zachodu. Tak miałam w ub. roku. Wyzionęła ducha, ale że kosztowała 150 zł. to i tak dobrze, że 3 sezony wytrzymała. Nabyłam nową w podobnej cenie. Może zn ów 3 sezony whytrzyma. Jak miała bym prosić kogo o skoszenie, to mnie to więcej by kosztowało. Uszy do góry! Będzie dobrze!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
anabuko1 12:28, 08 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Może ta apatia Jolu z tej paskudne pogody.Fakt wiosna nas nie rozpieszcza. Wczoraj po południu miałam burzę I istną zlewe.A u Ciebie też?
Przed paroma minutami wreszcie przestało padać.
Tych przymrozkow i ja się boję. Rośliny takie ładne
Pozdrowki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
jola54 11:57, 09 maj 2017


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu! cena mojej kosiarki to 1200zł, wczoraj zawiozłam do serwisu, okryłam w ogrodzie co się dało i czym się dało, ale najbardziej żal mi moich drzewek owocowych, tak pięknie kwitną jabłonie, czereśnie i wiśnie... pozdrawiam

Aniu! u mnie w ogrodzie po ulewach taka wilgoć i ciągle pada.Będą z tego różne choroby roślin. W Bazylice NMP w Chełmie w niedzielę moja wnuczka ma pierwszą Komunię Świętą i zaraz po, wszyscy przyjadą do mnie ,na taką majówkę w ogrodzie.Martwię się o pogodę i dlatego to wszystko mnie przerasta razem z chwastami i nie wykoszoną trawą....pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 15:41, 09 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Trzymam kciuki za pogodę! W niedzielę szczególnie! Życz młodej dużo szczęścia w życiu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 05:45, 29 cze 2017


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Pozdrawiam- po długiej nieobecności.U mnie wszystko ok, tylko teraz doskwiera susza, ale ogródek ogólnie ma się dobrze i ja też
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 07:55, 29 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, w ogrodzie masz bardzo ok. Tak jak lubię, nie szablonowo i po swojemu! Z wyraźnymi akcentami. Różyczka piękna!
Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 13:29, 01 lip 2017


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Dziękuję Haniu! Mieszkam w takim miejscu, że nie wszystkie rośliny mogą rosnąć...w zimie -30 a latem + 30...wybieram tylko te stare odmiany i takowe maja się dobrze.Po upałach +34 teraz deszcz przez dwa dni i jestem szczęśliwa. Pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 13:40, 01 lip 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U mnie upałów nie było, ale deszcz jest, i też podlewa grządki. Buźka
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
BASIA8 23:04, 01 lip 2017


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Witaj Jolu. Cieszę się bardzo że u Ciebie ok. Oby tak dalej. Ogródeczek pięknie wyglada. Buziaki.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
GorAna 23:46, 05 lip 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Jolu, jeśli Ty tak samo promieniejesz jak ogródek na powyższych zdjęciach, to gratuluję
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies