Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mała Eleczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała Eleczka

bleebla 12:23, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
gierczusia napisał(a)
Witaj choć maleństwo ,ale jest naprawdę pięknie ... Gratuluję ...

Dziękuję bardzo Elu Choć uważam, że jeszcze dużo roboty przede mną żeby było pięknie. Toż to jedna rabatka dopiero zrobiona no i taras. M się cieszy, że sezon się skończył i zima przyszła bo już nic nie kupuję A ja czekam i czekam juzzzz na wiosnę
Czas chłodniejszy... czas na przemyślenia jak resztę rabatek stworzyć
pozdrawiam
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 12:30, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
jambosana napisał(a)


Śliczny masz ogródek, a taras - cudo!

No i mam pytanko, co to za trawka na tym zdjęciu?


Beatko dziękuję za odwiedziny i pochwały

Niestety nie pamietam jaka to trawa Pomyślałam sobie, że napewno zapamiętam i nie zapisałam Coś mi świta, że to jakiś carex ale jaki nie wiem.
____________________
Aga - Mała eLeczka
paulina_ns 13:18, 18 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
co do tej trawy nie jest to czasem Trzęslica modra Variegata , moja na chwilę obecną wygląda tak samo i po tym zgaduję
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
bleebla 14:03, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Paulinko, widziałam już wcześniej u Ciebie tą trawę i pomyślałam, że to ta sama ale nazwa mi się w ogóle nie kojarzy
Znalazłam takie coś : http://www.liliewodne.com.pl/product.php?id_product=382
Nie wiem czy dobrze robie, że podaję tego linka bo to sklep ale nie mogłam znaleźć lepszego zdjecia. Jak coś jestem gotowa na ochrzan

Obie podobne do siebie
____________________
Aga - Mała eLeczka
paulina_ns 14:17, 18 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
bleebla napisał(a)
Paulinko, widziałam już wcześniej u Ciebie tą trawę i pomyślałam, że to ta sama ale nazwa mi się w ogóle nie kojarzy
Znalazłam takie coś : http://www.liliewodne.com.pl/product.php?id_product=382
Nie wiem czy dobrze robie, że podaję tego linka bo to sklep ale nie mogłam znaleźć lepszego zdjecia. Jak coś jestem gotowa na ochrzan

Obie podobne do siebie


Chyba najlepiej będzie ją rozpoznać na wiosnę, jak się zazieleni. przypuszczam, że teraz większość traw tak wygląda
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
bleebla 14:33, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Wgrywam zdjęcie może ktoś się zlituje i pomoże


Paulina chyba masz rację, przejrzałam zdjecia googlowe i trzęślica ma podobne kwiatostany do tej Tak czy siak fajnie teraz wygląda
____________________
Aga - Mała eLeczka
Agawita 17:24, 18 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
to trzęślica według mnie inaczej molinia, też nabyłam w tym roku i ciekawa jestem czy po zimie odbije, teraz wygląda jak kopka suszu
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
bleebla 17:45, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
No i wszystko jasne. Dzięki Paulino i Ago

Pamięć moja krótka i zawodna No i mam nauczkę od dzisiaj zapisuję wszystko od razu.

Pytanie mam jeszcze. Czy te trawki trzeba wiązać na zimę ?

Buziaki
____________________
Aga - Mała eLeczka
Agawita 17:50, 18 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
ja jej nie związuję, związałam tylko miskanty bo suche kłosy fruwają po calym ogrodzie, wiążę tylko ze względów estetycznych i praktycznych, na wiosnę też łatwiej nad nimi zapanować przy ścinaniu moje trzęślice są malutkie więc nie wiem co miałabym związywać prędzej zastanowiłabym się nad okryciem...
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
bleebla 18:26, 18 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Czyli już zwiazałam wszystkie trawki. Nie będę ich okrywać. Zaryzykuję na rzecz ostnicy piórkowatej



Oj jak ja się nameczyłam ufff
____________________
Aga - Mała eLeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies