Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gabriela 10:13, 16 kwi 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mala_Mi napisał(a)
Tylko czyściec się rozłazi.. ale u Gabrieli wygląda pięknie


Trzeba go po prostu przycinać łopatką, tak jak się robi kanciki, tylko od wewnętrznej strony rabaty. Usunęłam mój z rabaty okrągłej, bo za bardzo się rozrósł i w ten sposób mam trzy miejsca na inne rośliny. Starzec najbardziej nadaje się do wykończenia obwódek.
Z tego co Mariola zaproponowała jako najbliższe towarzystwo dla róż pasuje wszystko. Mnie jakoś trawy z różami nie bardzo pasują. Może do nowoczesnych, geometrycznych ogrodów. Oczywiście mogą być gdzieś na rabacie, gdzie są róże, ale tuż obok nie widzą mi się zupełnie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Milka 13:14, 16 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
paniprzyroda napisał(a)


Dzięki, tylko wszystkich gatunków chyba nie zmieszczę i muszę coś wybrać. Najbardziej pasowałby mi niebieski bodziszek, ale jego akurat nie mam i muszę szukać. Lawendę z różami mam już w innym miejscu, przywrotnik mam też

Lawenda przesadzana po raz trzeci w sezonie jesienią i przycinana, mam nadzieję, że ruszy
Za kołem lawendowym też rosną róże, to już koniec na razie zakupów różanych

Nie podobają mi się liście dużych czosnków, podejrzewam żerowanie jakiegoś owada, w dwóch środkowe liście jakby się rozdwoiły i zwiędły, ktoś coś wie?


Latem będę się zachwycać, bo świetnie wszystko dobrane
Czyściec sadzę na brzegu kantów trawnika, aby ich stale nie poprawiać, a jak M. kosi, to i je przy okazji i jest ok
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 04:07, 17 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)
glebozgryzarka powiadasz hmm.... to już perfekcja, za takie przygotowanie otrzymasz wielokrotną wdzięczność a my piękne obrazy - już czekam

Miro, glebogryzarka w tym wypadku to była konieczność, aby rozdrobnić glinę i zmieszać ją z kompostem. Ta maszynka to dobra rzecz, częściej wykorzystywana jest w ogrodzie warzywnym
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 04:20, 17 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete napisał(a)
Ale nakupowałaś tych róż, alez bedzie pieknie latem..........i te sasanki sliczne - ja tez kupiłam pierwszy raz sasanki w tym roku ale tylko 3 sztuki, posadziłam na zwirku tyle ze teraz słonca nie ma to sie zamykaja....... Co do forsycji to wydaje mi sie że w tym roku jakby generalnie intensywniej kwitły, i te u mnie w ogrodzie i te na terenie osiedla, na klombach...maja chyba więcej kwiatów niz zwykle i intensywniejsze w kolorze sa... moze taka licha zima im sprzyja...
Pozdrawiam wiosennie.

Małgoś, róże w jednej odmianie, reszta zakupiona jesienią Zastanawiam się, jak dam radę z ich pielęgnacją, bo z tych, które miałam do tej pory, przetrwały tylko najbardziej żywotne. Nie mam czasu na rozczulanie się nad nimi
Sasanki warto mieć w ogrodzie
Pozdrawiam znad rabatek nisko pochylona trochę trudno się podnieść, ale wolę porządki w ogrodzie niż w domu, chociaż dziś akcja okna
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 04:26, 17 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
renatamama3 napisał(a)
Do różanki pasuje jeszcze czyściec i naparstnice. Może między róże szałwie a na obrzeże rabaty czyściec .pozdrawiam

Mam czyściec w innym miejscu, tutaj go nie przewiduję póki co, a naparstnice i owszem, będą jako pojedyncze wyższe punkty, ale to bylina dwuletnia, a ja myślę o czymś trwalszym
Szałwia chyba rzeczywiście się pojawi, mam swoje siewki. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 04:33, 17 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala_Mi napisał(a)
Tylko czyściec się rozłazi.. ale u Gabrieli wygląda pięknie

Aniu, miałam czyściec kiedyś w ilościach prawie hurtowych, potem go wyeksmitowałam z ogrodu dość skutecznie. Teraz mam dla niego ściśle określone zadanie, ale to jeszcze potrwa. Najbardziej podoba mi się w obecnej fazie - małe listki bez kwiatostanów Z doświadczenia wiem, że potrafi uczulać, to ostrzeżenie dla alergików.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 04:35, 17 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde napisał(a)

Pisałaś o niebieskich bodziszkach mam Sweet Heidi rośnie do 40cm, cały sezon aż do mrozów i Havana Blues od 40 do 60 cm też aż do mrozów pozdrawiam

Aniu, bodziszków niebieskich mam zamiar poszukać w tym sezonie
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 04:36, 17 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
popcarol napisał(a)
Mariolko, ale Ci piękne rabaty wychodzą!! Bosko będzie
pozdrawiam!

Karola, dzięki, pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 04:45, 17 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)


Trzeba go po prostu przycinać łopatką, tak jak się robi kanciki, tylko od wewnętrznej strony rabaty. Usunęłam mój z rabaty okrągłej, bo za bardzo się rozrósł i w ten sposób mam trzy miejsca na inne rośliny. Starzec najbardziej nadaje się do wykończenia obwódek.
Z tego co Mariola zaproponowała jako najbliższe towarzystwo dla róż pasuje wszystko. Mnie jakoś trawy z różami nie bardzo pasują. Może do nowoczesnych, geometrycznych ogrodów. Oczywiście mogą być gdzieś na rabacie, gdzie są róże, ale tuż obok nie widzą mi się zupełnie.

Gabrielo, dlatego pomyślałam o stipie, którą w tym roku wysiałam. Mało ekspansywna, do usunięcia bez kopania dołów Wykorzystam materiał roślinny, który już posiadam, resztę będę uzupełniać powoli
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 04:48, 17 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
irena_milek napisał(a)


Latem będę się zachwycać, bo świetnie wszystko dobrane
Czyściec sadzę na brzegu kantów trawnika, aby ich stale nie poprawiać, a jak M. kosi, to i je przy okazji i jest ok

Irenko, dziękuję, ale w tym roku to na tej rabacie chyba jeszcze spektakularnego efektu nie będzie, ale mam nadzieję na taki za dwa, trzy lata
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies