Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 08:57, 25 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, ta budleja ma faktycznie piękny kolor, może jednak gdzieś ją upchniesz?
ewsyg fajnie, że kupiłaś budleję

Ewo Pszczelarnio
Bardzo mi przyjemnie, nie ukrywam że podoba Ci się moje widzenie przyrody White Cover to młodziaki wiosenne kupowane z odkrytym korzeniem stosunkowo późno. Ale chciałabym, aby każda róża radziła sobie tak, jak one. Postaram się zrobić im fotkę i wrzucę wieczorem.

Cynie
z moich obserwacji wynika, że limonkowe cynie kupowane w polskich firmach nie trzymają koloru, w pąku i owszem, jest limonka, potem przebarwia się na biel/krem.

Część cynii siałam z angielskich nasion Sarah Raven, dwukolorowa w fazie pełnego rozkwitu, wcześniej pokazywałam, jak zaczynała kwitnąć. We wczesnym stadium chyba ładniejsza teraz wygląda tak


w mixie pojawiły się ciemnoczerwone, buraczkowe, limonkowe. Kolory są bardzo nasycone, intensywne


nasze różowości też są ładne, cynie to moje żelazne rośliny jednoroczne, w przeciwieństwie do astrów, które nie udają się u mnie
____________________
Dwa ogrody
Donia72 09:04, 25 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Ale i tak sa piekne
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
paniprzyroda 09:17, 25 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
viva napisał(a)
Mariolu, bujność Twoich rabat jest zadziwiająca Jestem pod wrażeniem.
Limki już tak pięknie kwitnące. Moje jeszcze w głębokich pąkach. Nie wiem dlaczego.


Vivo, jesteś bardzo miła bujność moich rabat to pikuś przy Twoich, niemniej dziękuję. Twoje hortensje zakwitną zgodnie z terminem, nie spieszą się
I odpowiedź jednocześnie dla Karoli Hortensje nie zakwitają wszystkimi pąkami jednocześnie, szczególnie limki. Część kwiatostanów w ubiegłym roku już zbrązowiała, a następne były w pełni rozkwitu, niektóre dopiero zaczynały. Może to jest właściwość młodych krzewów.
Wczoraj sadziłam bo już się ukorzeniły i krzywiły, wyglądając do światła


I uciekam do ogrodu, w tym miejscu powinnam wywiesić coś, co zmajstrowałam już dawno, ale nie zdążyłam sfocić nadrobię
wobec tego miłego dnia

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 09:24, 25 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Sprawdziłam i pominęłam Twój wpis Bogdziu, dzięki, że zaglądasz czytałam o gradzie u Ciebie
____________________
Dwa ogrody
popcorn 09:27, 25 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, podziwiam - jakie duże Twoje ukorzenione limki! Moje w maliny wsadziłam i podlewałam póki je widziałam, potem zapomniałam i pewnie nic z tego ech.
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 11:09, 25 lip 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Pooglądałam kwiaty, u mnie cynie nie wzeszly, nie wiem dlaczego. Jak ukorzeniach limki, zielone czy na pół zdrewniałem, w jakim terminie i w czym moczych - jaki ukorzeniacz. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Bogdzia 06:24, 26 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ale masz tych limek , las po prostu. Zdrowiutkie i piękne. Miłego weekendu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kindzia 09:09, 26 lip 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Piękna ta dalia, jeszcze w zbliżeniu...dziękuję Przypomnę się.
Napisz mi jeszcze jak wysoko rośnie, muszę wiedzieć gdzie ją mogę posadzić
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
AgnieszkaW 09:23, 26 lip 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Mariolko, zachwycam się Twoimi hortensjami, są piękne
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 08:22, 27 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Trzy deszczowe dni pozwoliły mi troszkę nadrobić w nowym, było kolejne już przesadzanie kostrzew, czekają jeszcze bergenie i hortki ogrodowe, dzieliłam byliny które przekwitły, ułożyłam kolejne metry obwódki z kostki, sadziłam nowe róże, przenosiłam rośliny ze starego do nowego i mnóstwo innych korekt, których na pierwszy rzut oka nie widać, ale w plecach je czułam Przy wysokich temperaturach od dziś znów tylko podlewanie zostaje.

Obiecana fotka młodych White Cover dla Ewy - Pszczelarni. Niektóre mają dłuższe przyrosty, inne rozrastają się wszerz. Mogą mieć 40/50 na 50. Z lewej strony rośnie szpalerek ożanki wysiewanej wiosną. Część liliowców już przesadziłam. I mam pytanie do Ewy, pisałaś, że nie sadzisz liliowców przy różach. Dlaczego? Czy chodzi tylko o wymagania pokarmowe?


Doniu, cynie to prawie jedyne kwiatki, którymi cieszę się w wazonie innych mi żal ścinać.
Karolino, yolka - ukorzeniłam anabelki, troszkę limek i jeszcze jedne bukietówki. Sadzę po kilka sztuk razem, nie dzielę na pojedyncze sadzonki. Mamy szybciej efekt. Ścięłam wiosną, mniej więcej tak jak wszyscy tu na O, patyczki z trzema oczkami powkładałam do ziemi w zacienionym miejscu i pilnowałam, żeby miały stale wilgotno ( dwa oczka w ziemi). Trzeba wybrać takie miejsce w ogrodzie, w którym się bywa najczęściej, wtedy nie zapomnimy o podlewaniu Maczałam je w ukorzeniaczu do sadzonek zielnych, ale nie wiem, czy to coś dało, bo chyba już jest przeterminowany
Nie patrzcie na trawnik, czekają go jeszcze rewolucje wodno/kanalizacyjne prawdopodobnie, dlatego jest jaki jest Ta rabatka po tych właśnie rewolucjach będzie poszerzona. Od strony siatki posadziłam runiankę, niech zarasta wolną przestrzeń, bo wiosną po ścięciu hortek jest łyso. Mam nadzieję, że nie zagrozi kiedyś hortkom. Musiałabym się właściwie Danusi zapytać.


anabelki w innej części, tam też rośnie szpalerek, ale jeszcze młodziutki
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies