Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 08:53, 27 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdzia, AgnieszkaW limki są fajne, ale przed nimi koniecznie coś muszę posadzić, najlepiej aby było widać także zimą i wiosną, kiedy hortki są ścięte. Z tyłu rosną runianki, a przed myślę o bergeniach może, których mam sporo namnożonych i uporządkowaniu koorystycznym żurawek, dosadzę także Ice Dance, która u mnie wyjątkowo dobrze rośnie, może przywrotnik?
Ktoś ma inny pomysł bo mnie w tym miejscu koncepcje się kończą... Rabatka z prostą linią musi zostać...



fragment starej/nowej rabatki, który powoli zaczyna mi sie podobać, w kolorze żółtym i limonkowym: Chopiny, jeżówki, trawki, trytomy, żurawkę zastąpię konwalnikiem, miłorząb Mariken, w tle choiny do formowania i cisy jako pionowe akcenty


Kindzia, te dalie są wysokie, 1.5 m. Jeżówek brak, Meringue , którą chciałam na tę część limonkową powyżej też nie ma Może posadzę tam jeszcze Green Jewell ale też muszę poczekać do jesiennych targów, chyba że spotkam wcześniej

nowe róże, podobno Graham Thomas albo Graham Derby?

tych nazw pan nie pamiętał

____________________
Dwa ogrody
popcorn 12:28, 28 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
paniprzyroda napisał(a)
jeszcze Green Jewell ale też muszę poczekać do jesiennych targów, chyba że spotkam wcześniej

nowe róże, podobno Graham Thomas albo Graham Derby?



Abraham Darby chyba też nie, może Chippendales? Graha Thomas na pewno nie, b jest żółty i pnący

Hortki boskie!! cud
podoba mi sie u Anitki, z wiekszymi bordowymi zurawkami przed szpalerem limek. Ale zurawki zima tez nienajladniejsze...
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 15:10, 28 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Uwielbiam limki w takiej mnogości co posadzić z przodu, może rozchodniki okazałe,są od wiosny do jesieni piękne i niewymagające na dodatek....a nowa rabata urocza, w takiej ciekawej kolorystyce
co do róży, nie Graham Thomas i nie Abraham, mam obie ta jest inna, może Karola dobrze podpowiada
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:12, 28 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
paniprzyroda napisał(a)


Vivo, jesteś bardzo miła bujność moich rabat to pikuś przy Twoich, niemniej dziękuję. Twoje hortensje zakwitną zgodnie z terminem, nie spieszą się
I odpowiedź jednocześnie dla Karoli Hortensje nie zakwitają wszystkimi pąkami jednocześnie, szczególnie limki. Część kwiatostanów w ubiegłym roku już zbrązowiała, a następne były w pełni rozkwitu, niektóre dopiero zaczynały. Może to jest właściwość młodych krzewów.
Wczoraj sadziłam bo już się ukorzeniły i krzywiły, wyglądając do światła



wow, też ci nieźle idzie ja swoje na jesień w docelowe miejsce sadzę, na razie nie ruszam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 15:27, 28 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale las limek, jejku jak one ci urosły.........
Poprawi sie wygląd rabty jeszcze jak ja poszerzysz, a bergenia nie bedzie miała za sucho tm i za słonecznie - unie mam ja ale pod lasem gdzie troche cieniście i bardziej mokro. Do Limek dąłbym na przodzie jakies trawy i zurawki tak jak juz masz tylko całymi pasami czyli po 5-7 szt obok siebie, pas np hakaone i pas żurawek, potem pastrawek i znów zurawki ale w innym odcieniu...
Z moich obcietych hortensjowych patyków nic nie wyrosło, ukorzeniacz był, podlewanie było ale wystawiłam doniczki na najbardziej słoneczne miejsce jakie mam - wydawało mi sie robie dobrze........a moze za płytko je włozyłam do ziemi... no nic za rok spróbuje znowu.
Buziaki zostawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 15:30, 28 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Moje patyki limkowe, zapomniane w malinch, puscily listki i uschly ech. no ale w sumie nie potrzebuje ale byloby na rozdawnictwo

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Donia72 15:54, 28 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Ja na razie patyki od ogrodowych trzymam w sloiku
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Agania 21:09, 28 lip 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Udały Ci się limki, masz dobrą rękę....moje też rosną ale są jesszcze malusie...szpaler z limekek masz już imponujący, czym ty nawozisz te roślinki

pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
barbara_kraj... 21:25, 28 lip 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
paniprzyroda napisał(a)
Bogdzia, AgnieszkaW limki są fajne, ale przed nimi koniecznie coś muszę posadzić, najlepiej aby było widać także zimą i wiosną, kiedy hortki są ścięte. Z tyłu rosną runianki, a przed myślę o bergeniach może, których mam sporo namnożonych i uporządkowaniu koorystycznym żurawek, dosadzę także Ice Dance, która u mnie wyjątkowo dobrze rośnie, może przywrotnik?
Ktoś ma inny pomysł bo mnie w tym miejscu koncepcje się kończą... Rabatka z prostą linią musi zostać...




Mariolo, a jaka to strona świata? Jeśli nie ma tu cienia, to bergenii bym nie radziła. Ona lubi półcień.

A nie masz zamiaru osłonić się wyżej od ulicy?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
viva 21:48, 28 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mariolu, to samo pytanie chciałam Ci zadać co Basia Czy nie chcesz się zasłonić od drogi czymś stałym? Czy jest możliwość poszerzenia rabaty?
W tej chwili limki bez problemu można jeszcze przesunąć.

Jeśli chodzi o bergenię mam takie doświadczenia, że słońcu też daje radę nawet na moich piaskach. Twoja ziemia bardziej trzyma wilgoć więc powinno być ok. To jest żelazna roślina. Oczywiście w półcieniu jest bardziej zadowolona

Szpalerek masz cudowny Kolor żurawek dobrze im robi.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies