Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

an_tre 21:59, 28 lip 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
paniprzyroda napisał(a)





cudowny szpaler, robi wrażenie
swoje też podsadzam żurawkami i trawkami
pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
paniprzyroda 23:21, 28 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
popcarol napisał(a)


Abraham Darby chyba też nie, może Chippendales? Graha Thomas na pewno nie, b jest żółty i pnący

Hortki boskie!! cud
podoba mi sie u Anitki, z wiekszymi bordowymi zurawkami przed szpalerem limek. Ale zurawki zima tez nienajladniejsze...


Karola, Chippendale mam, to nie ta. Trudno, na razie posadziłam, zobaczymy, jak będzie rosła.
Twój szpaler z limek w przyszłym roku będzie taki sam, albo jeszcze większy
Żurawki rozważam
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:29, 28 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Milka napisał(a)
Uwielbiam limki w takiej mnogości co posadzić z przodu, może rozchodniki okazałe,są od wiosny do jesieni piękne i niewymagające na dodatek....a nowa rabata urocza, w takiej ciekawej kolorystyce
co do róży, nie Graham Thomas i nie Abraham, mam obie ta jest inna, może Karola dobrze podpowiada


Irenko, myślałam dziś również o rozchodnikach, rozmnożyłabym swoje. Ale chodzi mi także o coś kwitnącego/wyglądającego wcześniej, zanim ruszą hortki na dobre z liśćmi. W runiankach przed limkami posadziłam także siewki białej naparstnicy, będzie ją widać z dwu stron, jak przekwitnie przytnę i po sprawie
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:41, 28 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Donia72 napisał(a)
Ja na razie patyki od ogrodowych trzymam w sloiku


Jak się ukorzenią wysadź koniecznie do gruntu, jeśli to zrobisz w sierpniu, to najlepiej w ocienione miejsce i trzeba pamiętać o podlewaniu na wiosnę można im zmienić miejsce. Nie trzymaj przypadkiem w doniczkach w domu bo mnie tak zimą dwa lata temu dużo wyleciało. Z kilkunastu ukorzenionych zostały się tylko te


Aganiu, właśnie w tym roku mało papu dostały i są blade, chyba dam im jeszcze żelaza.
Podlewałam wiosną ze dwa razy MS do hortensji. Jest także coś, co mnie niepokoi. Często mają pojedyncze żółte listki u dołu, a wody mają raczej pod dostatkiem. Nie wiem, co to może być.
____________________
Dwa ogrody
Milka 12:59, 29 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
paniprzyroda napisał(a)


Irenko, myślałam dziś również o rozchodnikach, rozmnożyłabym swoje. Ale chodzi mi także o coś kwitnącego/wyglądającego wcześniej, zanim ruszą hortki na dobre z liśćmi. W runiankach przed limkami posadziłam także siewki białej naparstnicy, będzie ją widać z dwu stron, jak przekwitnie przytnę i po sprawie


Też dobry pomysł
z podobnymi problemami ostatnio się zmagam, na razie nic mnie nie olśniło
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 14:01, 29 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete, Agania - limki w tym roku słabo podkarmiałam, ale one rosną u mnie dopiero drugi rok Małgoś, patyczki powinny mieć troszkę cienia.

Basiu, Vivo
- rabata będzie poszerzona do strony wewnętrznej, w tej chwili ma 1.40, myślę że dodam jeszcze tylko 60 cm. Dwa metry to całkiem dużo
Od strony drogi rośnie już żywopłot ( zagęszczony już jest, dostanie wiosną papu i bujnie, eM nie chciał thui), przed siatką to też część działki, ale graniczymy z drogą powiatową i z ogrodzeniem musieliśmy się odsunąć od osi jezdni wymaganą odległość.
Tym spsobem mam tzw. przedpłocie do zagospodarowania na przyszłość. Rosną tam już dwie róże, krzaczynki tymczasowo. Jeżeli krzewy nie będą "znikały" pomyślę o czymś więcej. Pomiedzy siatką a hortkami rośnie runianka.

Myślę o rozchodnikach, może takich jak poniżej, może jakiś bordowy niski berberys, mam kilka sztuk, do tego Ice Dance i żurawki, bergenie, może przywrotnik plamami.. nie wiem. Wymyśleć sensownie układ roślin i połączenia to wyzwanie, a nie chciałabym poprawiać.
Cała rabatka znajduje się centralnie przed budynkiem, strona północna, ale nie zacieniona przez budynek. Szpalerek limek zaczyna się koreanką, która całkiem dorze sobie radzi i ma już nawet szyszki ale wiem, że będzie rosła wolno i zastanawiam się, czy za nią nie posadzić przy siatce pnącej róży, muszę zrobić fotkę.

I jeszcze drzewa: dwa klony czerwone, szczepione na wys. 2.10, w środku miał być wiąz Wredei, ale widzę, że marne jego szanse zamienić na buka kolumnowego żółtego?

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 14:02, 29 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Milka napisał(a)


Też dobry pomysł
z podobnymi problemami ostatnio się zmagam, na razie nic mnie nie olśniło


Irenko, skłamałabym, gdybym nie przyznała się, że bardzo lubie takie zmagania
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 14:26, 29 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Obiecane trawki dla Agnieszki
kostrzewa, którą przesadzałam i dzieliłam wiosną, znów przesadzona trzy dni temu, myślę, że już docelowo, za nią rabata do obsadzenia bergenią i hortensjami ogrodowymi, już czekają, tylko za gorąco

dwuletnia trawka, jeden rok w doniczkach z podziału, jeden rok w tym miejscu, teraz rozłożona na boki, zrobiło się gniazdko, a była śliczna w pionie rok temu, nie cięta wiosną

i cięta wiosną bliźniaczka o miękkich, falujących źdźbłach, po przycięciu, wyczesaniu, oskubaniu z obumarłych ździebełek nie powala urodą i objętością

i kolejna, jesienią piękna, pomarańczoworuda, ładnie przyrosła, ale ten słomkowy kolor hm... taki sobie, jeżeli się przebarwi jesienią, to zostanie i mogę ja nawet dzielić. Miękkim rudzielcom i bardzo podobnym zielonym chyba podziękuję. Pierwsza z brązowych pójdzie do podziału, spróbuję jeszcze raz, najwyżej będzie robić za tło.

____________________
Dwa ogrody
Donia72 14:37, 29 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
U mnie moje turzyce bronzita nie odbily Wiosna przycielam i niestety..nie mam ich juz na rabacie kamykowej. Ale sobie kupie i znowu je wsadze w to samo miejsce, bo mi sie podobaja
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
popcorn 14:42, 29 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Moje bronzity ładnie przezimowały; te ścięte bardzo długo się zbierały i myślałam że już po nich, ale żyją. T wyczsane tylko dużo lepiej wyglądają. Wiosną podzielę te starsze.

Rzeczywiście ten Twój wredei wredny akiś mikry przy tym klonie (?)czerwonym, żółty buk by było widać chociaż trochę
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies