Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

popcorn 09:08, 17 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Trawy i hortki masz niesamowite!! bosko
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Zielona 20:12, 17 sie 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Mariolu - jakie brązowe trawy masz przed Vanilkami? Zastanawiam się nad godnym zastępstwem dla praire fire, której nie daję wielkich szans na przetrwanie. Wolę mniej efektowny kolor, ale pewność, że przezimują
Bogdzia 21:28, 17 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Macham do Ciebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 10:43, 18 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)




Piękne różyczki pokazalaś, mialam w rajskim Kronenburg i nigdy nie chorowała, miała zawsze ciemnozielone liście błyszczące ale rosła w półcieniu pod brzoskwiniączasami zastanawiam się czy to nie wina podkładki?
wrzuciłam u siebie kwiat dalii pomponowej czy chciałaś obejrzeć? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
popcorn 10:59, 18 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
EPODLAS 22:51, 18 sie 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Mariolu, jakbyś miała nasionka tego limonkowej cyni, to byłabym bardzo chętna. Czy ona bardzo wysoką? Bardzo ładna. Zawilce śliczne, ja je bardzo lubię
____________________
Mój ogród
paniprzyroda 22:10, 19 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziękuję, że zaglądacie, pomimo mojej rzadszej obecności, a jeszcze rzadszych wpisów u Was popadało, więc siedzę w ogrodzie do oporu, chociaż z różnymi efektami.

Wczoraj po całym bardzo wietrznym dniu wieczorem usłyszałam coś jak zwielokrotniony szum samochodów ciężarowych... tyle tylko, że to wichura niosła się lasem... dotąd takiej nie doświadczyłam. Wysokie świerki przy domu omiatały go swoimi konarami... Na szczęście skończyło się na połamanych słonecznikach i daliach oraz pomidorach i mnóstwie gałęzi. Jednak niedaleko pozrywało dachy, połamało drzewa w lesie i przy drogach.
Na skutek silnego wiatru i ocierania się kwiatów o siebie moje limki wyglądały dziś tak


Yolka - macham
Karola
Zielona wyższe rude trawy to prawdopodobnie Carex comans Bronze Form, podzieliłam także Carex Buchanani, bo jednak po czyszczeniu i usunięciu kwiatostanów zebrały się w sobie i ładnie odbiły.
Bogdziu, pozdrawiam
Aniu może to i wina podkładki, ale z tego samego źródła mam inne róże i nie chorują. Kronennburg czeka na przesadzenie w inne miejsce, dam jej szansę jeszcze jeden sezon.
Epodlas jeśli będzie co zbierać... cynie powywracane
Wczoraj i dziś przekładałam kostkę i przesadzałam trawy. Jak było są zdjęcia na poprzednich stronach, bukszpany wydostałam na zewnątrz, podzieliłam jedną żurawkę, dodałam białe jeżówki z tegorocznych siewów.


____________________
Dwa ogrody
Gabriela 22:15, 19 sie 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mam derenia, już sporego, ale prawie nie owocuje. Pomyślałam że potrzebny mu sąsiad i kupiłam wiosną drugiego, może i ja się doczekam nalewki.
Co do nalewek - różana którą zrobiłam rok temu z Twojego przepisu, teraz nabrała właściwego smaku, warto było czekać.
Zachwycam się różami i ich zdrowotnością. Czarne dalie śliczne są, warto było, źródło pochodzenia to samo, ale nie wiem czy będę zbierać nasiona, skoro można przechować kłącza.
Wichury bardzo współczuję, żałuję szkód, ale na taki żywioł nic nie poradzi.
Zajrzyj do wiadomości, proszę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 22:48, 19 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Podzielone carexy przed różami, rozplenice, które nie zamierzają jeszcze kwitnąć, w ubiegłym roku bardzo późno kwitły, między nimi dereń biały Aurea, do solidnego cięcia wiosną



w miejsce jeżówek pójdzie jesienią fragment żywopłotu z buka, sadzonki już są formowane a zamiast cegły będzie kostka, wrzosy również zmienią miejsce, zastanawiam się, co posadzić na miescu wrzosów, przed lawendą i różami.
____________________
Dwa ogrody
popcorn 08:26, 20 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow ile pracy! Wichura.. dobrze że większych szkód brak. To nie do przewidzenia i zapobiec też się nie da!
Ale te trawy Ci rosną! I żurawki i wszystko! Przepięknie
Nowa nabytki posadziłaś?

Mój buk coś marnieje, chyba przędziorka przytaskałam na nim, liście
podziurkowane taka siateczka, teraz schną i opadają

Czy na kawałek tego carexa mogę się pisać, jakbyś dzieliła??
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/68/686527/original.JPG

miłego dnia!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies