Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

monteverde 00:15, 30 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Kindziu, Aniu, w tym problem, że róże mają jeszcze sporo pąków i liści nie pogubiły
ewsyg - o tej porze każdy kwiatek na wagę złota, mus wprowadzić więcej kolorowych, jesiennych bylin

po raz pierwszy zakwitły właśnie miskanty sadzone rok temu, najpospolitszy z pospolitych




To lepiej po 15 października przesadzać Mariola kupiłam teraz 2 różeprzypomnialaś mi o Mme Hardy, bo wiosną mi zabrakło i Romantic Ruffle to już będzie moja 3 z Rufflesów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tess 07:15, 30 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
paniprzyroda napisał(a)
Zostawiam w nim rośliny, które radzą sobie bez mojej częstej ingerencji. Jak gęsto posadzone, to i chwasty nie rosną. Martwi mnie skalniak, muszę zlikwidować wszystkie rojniki i ponieważ przeważa w nim teraz kwaśna gleba, posadzę wiosną więcej wrzośców, pozwolę rozrosnąć się macierzankom... żurawkom.. będą poduchy W cieniste miejsca posadzę hosty, brunery, jarzmianki, które sieją się na potęgę.. jakoś dam radę Nowy potrzebuje więcej uwagi.


O to postępujesz zupełnie jak ja na wsi. Miłego
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Margarete 12:46, 30 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zagladam z pozdrowieniami
Dzieki za info o Leosiu, juz mi Anitka jednego zamówiła
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 12:55, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
pozdrawiam! Fajne te miskanty - siatkę przerosły!
____________________
Mój nowy ogródek
Rench 18:17, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
i jak już róże to dalej kwitnie Pastella, mam cztery i powinny stworzyć fajny widok

New Dawn


cdn.



Hej Pani przyrodo
Czy przycinałaś w jakims stopniu New Dawn, moja kwitła tylko raz w czerwcu i więcej nic,rosnie jak wariat, w mase jak to mówisz i ani jednego pączusia.
I przywrotnik też ci znowu kwitnie, a mój tylko raz.
Co im robisz że tak kwitnie ci wszystko powtórnie.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
paniprzyroda 20:02, 30 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
barbara_krajewska napisał(a)
Mariolo, bywają w sprzedaży nasiona stipy?
Te od Ciebie słabiutko kwitły i nie moge liczyć na swoje nasiona, a spodobała mi się bardzo
Ja z trawami nie miałam do tej pory nic do czynienia. Obecnie mam trzy odmiany: rozplenicę, turzycę Ice Dance i stipę


Basiu, nasionka stipy kupiła mi Margarete, jak zamawiała dla siebie, chyba na
all. Z moich wysiewanych stip kwitła tylko jedna i też nie rewelacyjnie, wyłuszczyłam nasionka i rozsypałam obok, może będą siewki Z trawami nie szaleję, ale to co kupiłam dwa lata temu staram się rozmnażać z lepszym lub gorszym skutkiem
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:07, 30 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgoś, ten tydzień jeszcze u mnie dość napięty, ale w przyszłym chyba pojadę po róże, okaże się, co w tym roku będę mogła kupić, mam bardzo konkretne zapotrzebowanie, bez nieprzewidywalnych okazji, bo miejsca braknie Pozdrawiam również

Karola, miło, że zaglądasz Te zielone miskanty mam trzy, jeden kwitnie, dwa są dużo mniejsze. Za to ML zaczynają się rozpychać
____________________
Dwa ogrody
popcorn 20:09, 30 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ML to moje ulubione pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 20:18, 30 wrz 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench napisał(a)


Hej Pani przyrodo
Czy przycinałaś w jakims stopniu New Dawn, moja kwitła tylko raz w czerwcu i więcej nic,rosnie jak wariat, w mase jak to mówisz i ani jednego pączusia.
I przywrotnik też ci znowu kwitnie, a mój tylko raz.
Co im robisz że tak kwitnie ci wszystko powtórnie.

Rench właśnie wróciłam z wirtualnego spotkania z ogrodomaniakami w Wojsławicach Miło było Cię zobaczyć, jak zresztą wszystkich, których miałam okazję już poznać, a wielu poznać w przyszłości
New Dawn nie przycinałam w ogóle, zbierałam jej tylko zaschnięte kwiatostany.
Przycięłam z kolei ok. 20 cm przekwitnięte pędy Edenki i już powtórnie nie zakwitła, rośnie w masę.
Byliny kwitną drugi raz myślę dlatego, że po kwitnieniu bardzo szybko je przycięłam, podzieliłam i przesadziłam. Chciałam zapobiec wysiewaniu się nasion przetaczników i szałwii, chociaż i tak coś powschodziło. W dużych kępach kwiatostany przy powtórnym kwitnieniu pokładają się jednak. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Ewkakonewka 00:07, 01 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
paniprzyroda napisał(a)
Ewkakonewka, myślę że wstawiałam zdjęcie w wątku zimą, spróbuję poszukać To już dojrzały okaz więc tej plątaniny trochę jest nawet zimą. Dosadziłam do niego jeszcze wiciokrzew i w tym zestawie mszyce jakoś wiciokrzew omijają, a generalnie bardzo je lubią. Kokornak rośnie bezproblemowo i nie pamiętam, aby kiedykolwiek chorował.
Z pnączy mam jeszcze milin, czerwony i żółty, ale trzeba je mocno ciąć, aby nie zagarniał dachu. Tu przesadzone jako kilkuletnie pnącza, odbudowały się, ale w sezonie muszę pilnować ściany ładnie pnie się cytryniec ale i rozrasta wszerz, anikitidia podobnie, natomiast winobluszcz trójklapowy potrzebuje prostego podłoża, np. ściany, chociaż i na słupie powinien dać radę, jak się już ukorzeni, tutaj dzisiejszy milin, trzymetrowe przyrosty w sezonie


Dziękuję Do kokornaka już jestem przekonana i teraz wszystkie inne pnącza wydają mi się gorszym rozwiązaniem Dla mnie jest super na warunki jakie u mnie są Teraz tylko go kupić Bardzo dziękuję za pomoc
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies