Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Mala_Mi 22:01, 23 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Z listą chciejstw.. jakos tak tego zielonego ubywa
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 23:37, 23 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde Aniu, naparstnicom pozwalałam się wysiać na białej rabacie, mam tylko biały kolor, mam nadzieję, że taki zostanie
Gabriela, siewek naparstnic mam nadzieję będzie dużo
bukiety z róż są piękne, chyba nie trzeba sobie ich żałować, kiedyś miałam wieloletni biały groszek, całe lato ścinałam kwiatki na bukieciki, niestety zmarzł owej mroźnej zimy, mam nasionka wieloletniego różowego, ale one są kapryśne i nie zawsze chcą wschodzić, zobaczymy czy się uda

ewsyg - białego marcinka kupiłam w tym roku ale z tego co widzę, to one jednak wyrastają wyższe, tak ok. 50 cm

Małgosiu, dziś biegałam w starym, jesień widać, a jakże, miłorząb żółty, zrzucił połowę liści, katalpa gubi liście, też żółte, może jutro uda mi się zrobić fotkę, jak nie spadną po nocy do reszty
Irenko, naparstnica cieszy bielą rzeczywiście, podobnie jak jarzmianki, lawenda, nawet jedna ostróżka zakwitła a w nocy ma być przymrozek
Epodlas - róż rzeczywiście mi przybyło, ale jak nie będą się przyzwoicie sprawować, to zastąpię je czymś innym
Mała Mi - nigdy nie mów nigdy w nowym jeszcze nie zagospodarowałm wszystkich miejsc, więc na razie będzie gdzie sadzić a przy kostce zostawiłam tyle własnego potu, że nie mam ochoty na razie jej ruszać



Basiu, na siewki mam nadzieję
Ewkakonewka - pozdrawiam
yolka - nie wykluczam poszerzenia rabat lub korekty ich kształtu, ale nie w najbliższej przyszłości


fotki dalii to efekt dzisiejszych wykopków;P powędrowały do piwniczki
schowałam wszystkie donice z roślinami, na których mi zależy
uff

jutro mają przyjść ostatnie róże
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:46, 23 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala_Mi napisał(a)
Z listą chciejstw.. jakos tak tego zielonego ubywa


Lista chciejstw na ten sezon zamknięta jeszcze oprócz róż posadzę czosnki, dokończę przesiewanie kompostu i mogę zamykać drzwi do ogrodu

na przyszły rok rabata hortensjowa przed domem do poszerzenia zgodnie z planem, niech tylko zrobi się rozsączkowanie, zresztą nie wytrzymałam i coś już posadziłam i do zagospodarowania teren wokół budynku, będzie nad czym myśleć

____________________
Dwa ogrody
yolka 07:54, 24 paź 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
paniprzyroda napisał(a)


Lista chciejstw na ten sezon zamknięta jeszcze oprócz róż posadzę czosnki, dokończę przesiewanie kompostu i mogę zamykać drzwi do ogrodu

na przyszły rok rabata hortensjowa przed domem do poszerzenia zgodnie z planem, niech tylko zrobi się rozsączkowanie, zresztą nie wytrzymałam i coś już posadziłam i do zagospodarowania teren wokół budynku, będzie nad czym myśleć


No faktycznie od wiosny czeka cie ciężka orka i to dosłownie, właściwie to ci zazdroszczę, chciałabym tak jeszcze raz - zrobiłabym wszystki inaczej. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
paniprzyroda 22:40, 24 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zimno, rano złapałam chwilę w ogrodzie, bo jutro już ich pewnie nie będzie, leciały jeden po drugim z cichym szelestem...


____________________
Dwa ogrody
Kindzia 22:43, 24 paź 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Wcale się nie dziwię, że się o dalię przymilałam Mariolko...masz koncertowo piękne dalie! Lubię takie pełne i nie liliputki...

A ta różowa róża...oj, lubię takie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
monteverde 22:47, 24 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
monteverde Aniu, naparstnicom pozwalałam się wysiać na białej rabacie, mam tylko biały kolor, mam nadzieję, że taki zostanie
Gabriela, siewek naparstnic mam nadzieję będzie dużo
bukiety z róż są piękne, chyba nie trzeba sobie ich żałować, kiedyś miałam wieloletni biały groszek, całe lato ścinałam kwiatki na bukieciki, niestety zmarzł owej mroźnej zimy, mam nasionka wieloletniego różowego, ale one są kapryśne i nie zawsze chcą wschodzić, zobaczymy czy się uda

ewsyg - białego marcinka kupiłam w tym roku ale z tego co widzę, to one jednak wyrastają wyższe, tak ok. 50 cm

Małgosiu, dziś biegałam w starym, jesień widać, a jakże, miłorząb żółty, zrzucił połowę liści, katalpa gubi liście, też żółte, może jutro uda mi się zrobić fotkę, jak nie spadną po nocy do reszty
Irenko, naparstnica cieszy bielą rzeczywiście, podobnie jak jarzmianki, lawenda, nawet jedna ostróżka zakwitła a w nocy ma być przymrozek
Epodlas - róż rzeczywiście mi przybyło, ale jak nie będą się przyzwoicie sprawować, to zastąpię je czymś innym
Mała Mi - nigdy nie mów nigdy w nowym jeszcze nie zagospodarowałm wszystkich miejsc, więc na razie będzie gdzie sadzić a przy kostce zostawiłam tyle własnego potu, że nie mam ochoty na razie jej ruszać



Basiu, na siewki mam nadzieję
Ewkakonewka - pozdrawiam
yolka - nie wykluczam poszerzenia rabat lub korekty ich kształtu, ale nie w najbliższej przyszłości


fotki dalii to efekt dzisiejszych wykopków;P powędrowały do piwniczki
schowałam wszystkie donice z roślinami, na których mi zależy
uff

jutro mają przyjść ostatnie róże

Dalii już nie pościnałam bo miejsca nie ma w domu, różyczki i pelaśki z balkonu i wszystko obstawionewidziałam marcinka niebieskiego o wysokości 170 chyba cm., sama właścicielka podała mi jego wysokośćpozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
barbara_kraj... 01:26, 25 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Dzisiaj zerwałam ostatnie jabłka, pobrałam aplegry ze złocienia i czekam. Przymrozek dalszy ciąg prac nada.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 10:43, 25 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pięknych bukietów narobiłas sporo, trochę w domu postoją ale to juz koniec kwiatów, szkoda. Byle do wiosny. Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 12:51, 25 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szkoda że to ostatnie bukieciki, ostatnie chwile liści na drzewach
miłego weekendu i ciut ciepła jeszcze!
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies