Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

anabuko1 13:00, 25 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
cóż powiedzieć,przepiękne masz dalijki.
Po moich już wspomnienie zostało.Dzisiaj w nocy już je zważyło
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
makkasia 15:48, 25 paź 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Dalie zważyło Ci dzisiejszej nocy?
miłego weekendu życze
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
paniprzyroda 18:25, 25 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindzia, dziękuję, dalie kwitną w wazonie
Ania, moje pelaśki też w domu, w tygodniu pojadą do nowego, tam będą miały chłodniej
Basiu, u mnie jabłka jeszcze wiszą na starej jabłoni, ale tak wysokiej drabiny nie ma, by je zdjąć w temacie złocieni i pobierania sadzonek może kiedyś się dokształcę

Bogdziu, bukiety cieszą oczy, ale to nie koniec kwiatów w nowym. Byłam po południu godzinkę, zmarzłam, a róże kwitną w najlepsze, widocznie takie przymrozki im niestraszne, liliowiec nie daje za wygraną, znów kwitnie i parę innych roślin, głównie z letniego sadzenia
nie ścinałam pąków, jutro w dzień zrobię im fotki



Karola, dobrze myślałam, że miłorząb zgubi liście, rano nie miał już ani jednego żółty dywan na trawie, żywopłocie, koreance nie wybarwił się jednak do końca, w niektóre lata listki bywały aż żółto/pomarańczowe


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:35, 25 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
anabuko1 witaj dalie jesienią potrafią cieszyć, na dodatek są bezproblemowe, tylko wkopać i wykopać i trochę żyznej ziemi, bo żarłoki straszne. W sezonie podlewałam je dwa razy gnojówką z pokrzyw
makkasiu, dalie wykopałam w czwartek i dobrze, bo w nocy by już padły, a tak bez zbierania zmarzniętych liści suche pojechały do piwnicy kwiaty pościnałam do wazonów
____________________
Dwa ogrody
EPODLAS 11:03, 27 paź 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Piękne liście miłorzębu w trawie. Zawsze mi się podobało to drzewko. Musze jednak je mieć w ogrodzie. I jak ładnie się przebarwia jesienią. A to duży plus.
____________________
Mój ogród
paniprzyroda 18:44, 27 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
W sobotę było zimno, nadrabiałam zaległości domowe, za to wczoraj w nowym byłam do zmroku Ciepło w miarę, słoneczko świeciło, cyknęłam kilka fotek do południa. Gdyby nie żółte liście buków, goły mariken i brązowe wiechy hortensji, to jesieni u mnie nie widać nadal kwitną róże, pojedynczymi kwiatkami ale jednak
Najbardziej mnie zaskakuje liliowiec





Posadziłam wczoraj ostatnie róże, jedną przesadziłam, nadal nie wybrałam miejsca dla Chippedale, ma jeszcze kilkanaście pąków.
Pomimo późnej pory przesadziłam pięć sztuk stipy, trudno, albo się przyjmie, albo posadzę w maju nowe sadzonki. Musiałam przesadzić część sasanek, w ich miejsce poszły Pashminy ( na brzeg rabatki) mme Hardy też znalazły miejscówkę
drobiazgi z doniczek również poupychałam
Jak dla mnie, mogłaby jeszcze taka pogoda utrzymać się długo, ukorzenione bukszpany zadołowałam ze skrzynkami, a powinnam posadzić do gruntu, tylko miejsce nie przygotowane.
obudziły się szafirki, to normalne, ale wypatrzyłam też kiełkujące krokusy, nie wiem, czy zakwitną wiosną, iryski majowe również wschodzą, a to im chyba nie wróży nic dobrego
____________________
Dwa ogrody
Gabriela 18:47, 27 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mój żółty liliowiec wygląda podobnie.
Zazdroszczę Ci Pashminy, bo też chciałam, a nie widziałam żeby gdzieś była do kupienia. Mo nic, będę podziwiać u Ciebie od czerwca.
Cebulowymi, czyli krokusami i iryskami się nie przejmuj - zasyp ziemią i niech śpią.
Bo szafirki to normalne.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mirella 18:52, 27 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
iryski majowe też u mnie pokazały szczypiorek.
Piękne róże jak zwykle, i dywan z miłorzębu piękny.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
paniprzyroda 19:14, 27 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Epodlas, jeden miłorząb w starym ogrodzie ma dobrze ponad piętnaście lat. W nowym posadziłam marikena, bo miejsca mało, ale i tak rośnie w pewnym miejscu zwykły, może jeszcze go gdzieś upchnę, na razie jest malutki Lubię liście miłorzębu, fajne ozdoby można z nich robić.

Gabriela, oj tam, oj tam U mnie maleństwa różane jeszcze w porównaniu do Twoich Ile trzeba czekać na takie okazy jak Twoje róże?



Mirella, dziękuję, piękne róże cieszą, chociaż nie kwitną wszystkie, ale muszę im dać czas podobno. Edenka po pierwszym kwitnieniu nie pokazała już kwiatów, Leosia przycięłam i przesadziłam, podobnie Parky też przycięta i przesadzona. Ale mam je w miarę pogrupowane mają dać wyraźne plamy koloru. Ale jak to będzie, to się dopiero okaże, czy znów nie będę biegać ze szpadlem. Mam jeszcze kilka chciejstw, ale te zostawiam na czas bliżej nieokreślony, bo ilość róż zbliża mi się do niebezpiecznej liczby i po prostu fizycznie mogę nie dać rady.
____________________
Dwa ogrody
popcorn 19:39, 27 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pięknie I prace zaplanowane, wykonane. U mnie też widać krokusy, irysy holenderskie, czosnki główkowate i szafirki wielkie. Jeśli nie będzie dużych mrozów będzie ok. Jakby co, parę worków kory muszę kupić i trzymać w garażu, będę sypać przed dużymi mrozami.
Róże cudne!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies