Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gabriela 20:22, 27 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)

[b]Gabriela
, oj tam, oj tam U mnie maleństwa różane jeszcze w porównaniu do Twoich Ile trzeba czekać na takie okazy jak Twoje róże?


Wszystko zależy od zimy, ale po trzech latach, to już róża jest tą różą o którą chodziło.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 00:06, 29 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
popcarol napisał(a)
Pięknie I prace zaplanowane, wykonane. U mnie też widać krokusy, irysy holenderskie, czosnki główkowate i szafirki wielkie. Jeśli nie będzie dużych mrozów będzie ok. Jakby co, parę worków kory muszę kupić i trzymać w garażu, będę sypać przed dużymi mrozami.
Róże cudne!


Karola
, zrobiłam tak w ubiegłym roku z czosnkami główkowatymi, zasypałam je kompostem, ale i tak wyszły wyżej, niemniej kwitły ładnie. W tym roku zrobię to samo, tylko kompost jeszcze nie przesiany do końca, wybieram go na bieżąco, głównie do róż.
Dziś posadziłam czosnki, najmniejsze po prostu posiałam w dołki Przesadziłam białego ciemiernika ze starego do nowego, właśnie kwitnie, trudno, niech sobie radzi. Wykopałam wszystkie zawilce majowe z białej rabaty, niebezpiecznie zaczęły się rozchodzić, mogłabym ich nie opanować, na ich miejsce wsadziłam zwykłe, zielone żurawki, mają ładne różowe kwiatostany, powinny zgrać się z Pashminą. Przesadziłam jakieś dzwonki ogrodowe, powojnika i mam nadzieję, że przeżyją te późnojesienne operacjeJutro jeszcze przesadzę dwa powojniki i koniec łopaty na ten sezon
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:17, 29 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)


Wszystko zależy od zimy, ale po trzech latach, to już róża jest tą różą o którą chodziło.


Dzięki. Generalnie tak piszą wszystkie rosomanes O różach, które rosną w starym, a nie były otaczane zbytnią troską mogę powiedzieć, że trwają poza jedną pnącą są to rabatowe i nie powalają wielkością i ilością pędów. Zdecydowanie lepiej mają się w nowym, choć dopiero roczniaki. Mam jeszcze miejsce na dwie angielki i kilka innych, ale to w przyszłym roku. Wykorzystam też swoje, ukorzenione z patyczka
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:28, 29 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, to fotka ukorzenionego w tym roku Falstaffa
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 00:37, 29 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Piękna sadzonka! Zdrowa!
Mariolko, dobierz dosć szeroką butlę, aby liście nie dotykały ścianek.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 00:51, 29 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dzięki Basiu, a wcisnęłabym ją pewnie w za małą butelkę. Zobaczymy, jak przezimuje. Muszę jutro do nich zajrzeć.
____________________
Dwa ogrody
Mariusz 07:16, 29 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Wzdycham do Twojej jesieni i listków miłorzębowych, to piękne drzewo i wiekowe. Czy siewki naparstnicy przesadzasz wiosną, czy teraz?
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anabuko1 09:58, 29 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
paniprzyroda napisał(a)
Basiu, to fotka ukorzenionego w tym roku Falstaffa

Hm, a ja nie umiem i nie mam pojęcia jak i kiedy się róże ukorzenia ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margarete 11:12, 29 paź 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dywan z miłorzębu sliczny
U mnie cebulowe posadzone, zostały mi jeszczedrobne prace porządkowe no i okrywanie róz, wiązanie traw itd, ale na to jeszcze za wczesnie.
Moje cebulowe jeszcze nie kiełkują, na szcczęscie
Buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 12:45, 29 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow, ile pracy jeszcze wykonałaś! Ja już roślin nie ruszam.. byle do wiosny!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies