Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Pszczelarnia 15:23, 29 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)





[



Zacytowałam same zdjęcia - dla takich bukietów w ogrodzie i w domu warto podjąć trud uprawy dalii.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 15:39, 29 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To prawda
U mnie też juz zmroziło, mus karpy wykopać
Udanego tygodnia, idę jeszcze wstecz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:42, 29 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
paniprzyroda napisał(a)


Karola
, zrobiłam tak w ubiegłym roku z czosnkami główkowatymi, zasypałam je kompostem, ale i tak wyszły wyżej, niemniej kwitły ładnie. W tym roku zrobię to samo, tylko kompost jeszcze nie przesiany do końca, wybieram go na bieżąco, głównie do róż.
Dziś posadziłam czosnki, najmniejsze po prostu posiałam w dołki Przesadziłam białego ciemiernika ze starego do nowego, właśnie kwitnie, trudno, niech sobie radzi. Wykopałam wszystkie zawilce majowe z białej rabaty, niebezpiecznie zaczęły się rozchodzić, mogłabym ich nie opanować, na ich miejsce wsadziłam zwykłe, zielone żurawki, mają ładne różowe kwiatostany, powinny zgrać się z Pashminą. Przesadziłam jakieś dzwonki ogrodowe, powojnika i mam nadzieję, że przeżyją te późnojesienne operacjeJutro jeszcze przesadzę dwa powojniki i koniec łopaty na ten sezon



Mnóstwo pracy, ale pewnie, jak pogoda dopisze i tak będziesz grzebać, ja na pewno, stale liście i igły i kanty nieskończone, a w grudniu goście jak śniegu nie będzie, będzie wstyd
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 20:44, 29 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mam jednego powojnika do przesadzenia ale już się boję , poczekam do wiosny. Teraz pomału suche badyle obcinam jeśli jest ładna pogoda ale nie zależy mi na tym by je obciąc bo mogę to zrobic na wiosnę. Pozdrawiam Mariolko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Rench 18:33, 05 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)

Na szybko fotki z wczorajszego ranka, potem już nie było czasu



Kiedy ścinasz pierwszy raz przetaczniki,że jeszcze teraz kwitną ?

Piękne masz te wszystkie rośliny,a różanka będzie niesamowita
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
popcorn 19:27, 05 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam! Czosnki korą obsypane
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 20:45, 05 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Wieczorkiem zajrzałam. Co nowego w Twoim zielonym królestwie. Pozdrowienia zostawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mirella 20:47, 05 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Ja też wieczorkiem pozdrawiam
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
monteverde 20:48, 05 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariolu już jestem na bieżąco i powielę pytanie Reni:"Kiedy ścinasz pierwszy raz przetaczniki,że jeszcze teraz kwitną ?" pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 21:09, 05 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mariusz siewki naparstnic najlepiej przesadzać wiosną, będą kwitnąć do jesieni
anabuko1 patyczki różane ukorzeniałam po raz pierwszy, wiosną się okaże, ile tak naprawdę przeżyje. W czerwcu wsadziłam patyki grubości ołówka do ziemi, przykryłam butelką. Podlewać systematycznie, miejsce ocienione.
Małgoś - liście miłorzębu to już wspomnienie, katalpa gubi pojedyncze, krety zryły trawnik w starym totalnie, takiej demolki dawno w nim nie było
popcarol - do wiosny jeszcze daleko, dobrze, że ciepło to może zdążę ze wszystkim, czasu mi brakuje, wczoraj posadziłam ostatnie krokusy, kupiłam w Łodzi w LM przecena o pięćdziesiąt procent, no nie mogłam przejść obojętnie, chociaż wyboru wielkiego nie było
Pszczelarnio, dalie w piwnicy, w przyszłym sezonie zmiana miejsca, nie lubią rosnąć na tym samym stanowisku, ale pewnie bardziej o ich żarłoczność chodzi
Milka - w ogrodzie do śniegu można grzebać, koszenie trawy i liście to raczej u mnie panowie, ale i tak dla mnie zostaje dużo pracy
Bogdziu, w ub. roku w grudniu sadziłam Arabellę i kwitł, to zapewne zasługa łagodnej zimy
Rench, na fotce kwitnie ożanka wysiewana z nasion w tym roku wiosną, jesień ciepła, to zakwitła w tym samym roku
ilości bylin chyba muszę powiedzieć stop, bo robi się jarmark, zamiast pielić chwasty myślę, co przesadzić wiosną
róże rosną w wielu miejscach, jakoś mi się dziwnie namnożyły

a skoro o różach
zastanawiałam się, czy Pirouette zdąży rozwinąć mikrusiego pączka, ciepło jest i proszę


Chippendale w jesiennych odsłonach


i przy samej ziemi
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies