Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Pszczelarnia 11:05, 24 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeżynowa nalewka u nas smakuje wszystkim wytrawnie aptekarsko.
I ja ciągle w ogrodzie, nijak nie mogę zakończyć sezonu. A tu już przygotowania do Świąt czas rozpocząć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 11:36, 24 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa, to tak jak ja!

Mariola, czytałam u Bociusia, że masz biały zawilec, to ja też ustawiam się w kolejce, bo Tess kawałek obiecała, jeden od ciebie i może już w nowym sezonie będą cieszyć moje oczy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:43, 24 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Byłam dziś w nowym, zimno, wieje, ale słońce świeciło. Ostatnie róże kwitną, część już zrzuca zżółknięte liście, niektóre bukszpany mają delikatne, zielone przyrosty, inne zrudziały nieco, część krokusów na wierzchu. Najbardziej zmartwiła mnie leżąca kępa jeżówki, kiedy podniosłam, okazało się, że to sprawka nornic. Ciekawe, ile cebul zostawią do wiosny. Jutro coś trzeba kupić i poczęstować paskudy


U mnie tez nornice były, ostatnio nie widziałam, więc może to nornica pod hakone była, a pies tylko resztę kopiąc zrobił?
też popatrzę, może faktycznie coś podsypię, chociaż ta moja łobuzica, raz nornicę upolowała i chyba z 2 krety..
miłego tygodnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 12:26, 24 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Białe zawilce sa wiosenne letnie i jesienne o których mówicie?

Miłego dnia Mariolko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 12:31, 24 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
iwonadm napisał(a)
Witam
widziałam Twoje pytanie u Reni
ja mam pastellę w zestawieniu z trawą


Pięknie to wygląda, musze i ja na wiosne moja Pastellę podsadzic jakąs taką trawka - czy to ice dance Iwonko ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:31, 24 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pozdrawiam Mariolko
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
iwonadm 20:07, 24 lis 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Cieszę że się podoba to carex ice coś tam może dance nie pamiętam
pierwszy sezon róży i trawki czekam na przyszły sezon
Pastella jeszcze ma dużo liści
muszę jej zrobić ckopczyki
pozdrawiam
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Tess 22:27, 25 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mariolu, czy już odpoczywasz od ogrodu, czy - jak Pszczólka i ja - nie możesz przestać ogrodniczkować?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
paniprzyroda 18:23, 26 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu, mam nadzieję, że nornice nie dotrą do Twoich róż. Nalewki to wdzięczny temat, swoje dopiero zamierzam pozlewać i połączyć z cukrem, wcześniej czasu było brak
Ewo, jeżynową naleweczkę też kiedyś robiłam, co roku próbuję zrobić z czegoś innego, tylko dereń zawsze jest robiony i likier z kwiatu lipy.
W ogrodzie praca nie zakończona, czekam na sobotę, dziś tylko zebrałam nasiona werbeny, mokre główki suszą się.
O świętach jeszcze nie chcę myśleć, to już tak blisko, a o nowych dekoracjach to chyba nie mam co marzyć, chyba że wianek jakiś zdążę zrobić Za to u Ciebie przegląd pór roku świetny
Irenko, rozmawiałam z Bociusiem o zawilcu wielkokwiatowym, który kwitnie w maju, o takim właśnie

a Ty chyba szukasz jesiennych mam je również, ale są świeżo przesadzone i pomieszane różowe z białymi. Dopóki nie zakwitną, nie rozróżnię koloru.
Bogdziu, buziam Mówiłyśmy o majowych zawilcach. Mam także zawilca wielosiecznego w kremowym kolorze, ale to ubiegłoroczny zakup, właśnie wypuścił świeże listki, wyglądają jak u marchewki, tylko dlaczego się już obudził?
Małgoś, pozdrawiam również
Liriope od Ciebie żyje po podzieleniu, nawet zawiązało nasiona?

iwonadm - dzięki za inspirację u mnie pastella powoli już gubi liście, ale jeszcze kwitnie i w pąku. U Reni zastanawiałam się, jaką różę posadzić pomiędzy nią a bukami.
Myślę o Falstaffie, bo mam swój ukorzeniony, o ile przetrwa zimę Pomiędzy pastellami rośnie lawenda Viva, a przed nimi przywrotnik, żurawki i jedno z nich
muszę stamtąd wiosną zabrać, tylko jeszcze nie wiem co Wszystkie nasadzenia z lata, więc rośliny jeszcze małe. Róże czekają na kopczykowanie
Tess - u mnie sezon jeszcze nie zakończony, róże do zabezpieczenia, pojedyncze świeże byliny również, hortensjom muszę dokończyć podsypywanie kompostu, trawy powiązać, resztę cebulowych posadzić zima musi się jeszcze wstrzymać W międzyczasie posadziłam obwódkę z bukszpanów, zaczęłam inną małą zmianę, ale nie skończyłam i reszta musi poczekać do wiosny.
Dzisiejsze pączki, chyba ostatnie w tym roku






____________________
Dwa ogrody
Agania 19:07, 26 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ostatnie różyczki, można się jeszcze cieszyć z tych ostatnich kwiatów....chociaż ja nie byłam na ogrodzie ponad 2 tygodnie, też planuję prace jesienne przez weekend może się uda, u Ciebie też się zacznie zawilcowe piękno w przyszłym sezonie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies