Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 02:00, 04 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, a Ty jej nie kupowałaś?
Alinak, w tym sezonie róż nie zamawiam, muszę poobserwować, jak będą rosły te, co już mam ale z tego źródła mam sporo i nie narzekałam.
Yolka, wróciłaś Sezon już się zaczął. Dziś pikowałam rutewkę orlikolistną, ładnie wzeszła, bez problemu, a czytałam, że różnie z nią bywa.


Rench, liście zostaw, jeżeli są białe to trzeba przenieść do światła i po kilku dniach dokarmiłabym.

Pierwsze irysy w tym roku, kwitną od wczoraj jeszcze nie wszystkie w tym miejscu sie pokazały


tak wygladały w ub. roku
____________________
Dwa ogrody
viva 11:43, 04 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mariolu, dziękuję za piękny bukiet Zapach aż ekarnu uderza
Jaką różyczkę mi podarowałaś? Ma taki subtelny kolor.

Jesteś ogrodniczką - czarodziejką Rutewki siałam trzy razy i nic nie skiełkowało
Z lawendą też pewnie będzie sukces
Iryski śliczne i tak szybko zakwitły. U mnie jeszcze nic nie widać, a może ja mam inne?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
paniprzyroda 19:30, 06 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Vivo, różyczka to Lions Rose, zachwycała mnie cały sezon, wyjątkowo zdrowa mam w planach jesienią dokupić jeszcze dwie sztuki, pod warunkiem, że znajdę im miejsce.
Czarodziejką nie jestem, rutewkę wysiałam i już Do wczesnowiosennych wysiewów podchodzę bez emocji, jak się nie uda, to trudno. Z jednorocznych penstemonów skiełkowały trzy sztuki, z dzwonków skupionych białych toż samo i stoją w miejscu. Poczekam z wyrzucaniem, no chyba, że same padną.
Iryski jedne mam wcześniejsze, to z dziś dla Ciebie




a drugie późniejsze nieco, Harmony, będą prawie granatowe, to one, pomiedzy kocimiętką, czekam do jutra lub niedzieli z jej skróceniem, dziś u nas było w nocy -5 bez śniegu



rosną w koszyczku drugi rok, było tam 20 cebulek, przybyło ich troszkę, lada moment też zakwitną, do przesadzenia w tym roku pod jakieś krzewy, może derenie?

i kolejne z krokusów w pąkach, tylko czekają na słoneczko
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:00, 06 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Te krokusy pierwsze pokazały kolor, ale zamknęły się z zimna


a skoro było o wysiewach
różowe kleome i driakiew kaukaska

resztki wysypanej i odratowanej stipy z pierwszego wysiewu i białe kleome,

z lewej oman wspaniały, z prawej liatra
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:21, 06 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
rozplenica z nasionek od Irenki

i bazylia cynamonowa, cytrynowa i zwykła, posiałam jednak w palecie, po kilka nasionek, będzie łatwiej całość pikować w większe doniczki


a jutro pikuję następne
____________________
Dwa ogrody
Krys 20:46, 06 mar 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Jejku Mariola ale masz plantacje podziwia ,ja tylko stipe i werbene posialam,ale wiosna u Ciebie sliczna,mialam wczesne iryski ale cos je zjadlo i nie ma.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
jankosia 20:51, 06 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ojej! Nie mów nic o pikowaniu Jestem do tyłu. Ze wszystkim Twoje czosneczki wysiane mrożą się na dworze ale reszta ciągle w lodówce? Jestem do tyłu
A co za rozplenicę posiałaś?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
barbara_kraj... 20:54, 06 mar 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, iryski piękne! Nigdy ich u siebie nie miałam, wypadałoby mi się nimi bliżej zainteresować

Zasiewy zrobiłaś imponujace! Wschody świetne. Podziwiam, że liatrę siałaś. Miałam jej kiedyś sporo, ale nasion nie zbierałam. Bulwki jakiś grzyb zaatakował i nie sadzę ich już. Cleome u mnie nie chce rosnąć - zrezygnowałam.
Selekcja roślin trwa

Popikowałam stipę, a agapanta przyniosłam do domu, zaczyna zielenieć.

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mala_Mi 21:32, 06 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ależ masz tych wysiewów... szok.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Zielona 21:38, 06 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Imponujące wysiewy! Czy Ty to wszystko zmieścisz w ogrodzie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies