Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

popcorn 11:31, 29 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję!! Miło było się zobaczyć i chwilę porozmawiać
____________________
Mój nowy ogródek
agniecha973 11:51, 29 mar 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
paniprzyroda napisał(a)
Moniko, nie na parapetach, przed oknem



O ja piernicze!!! Dajesz radę zapanować nad podlewaniem?

Też proszę o namiary na rękawice, bo do róż i berberysów takie muszę mieć, inaczej wyglądam jakbym się cały dzień z młodym kotem bawiła Co to ta Julia? W internecie czy stacjonarnie?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gabriela 13:13, 29 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Piękne rękawiczki, faktycznie do róż przydałyby się dłuższe. Ja mam właśnie takie do łokcia, ale co z tego, kiedy poszłam do ogrodu w krótkich i łapy mam podrapane różami. Bo pod nimi plewiłam rabatę.
Najlepszego na imieniny życzę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 18:27, 29 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, Twoje ciemierniki posadziłaś wprost do gruntu? Bo bardzo delikatne mają te nowe liście; przykryłam je na noc, mam nadzieję to wystarczy - teraz się zaczęłam zastanawiać. Bo już je posadizłam, a moze lepiej było je przetrzymać trochę jednek - w doniczkach? hmm. No nic, niech się hartują

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Agania 19:13, 29 mar 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Masz mega plantację przed oknem, super to wygląda i jakie piękne te siewki.....imieniny miałaś., moje spóźnnie życzenia, wszystkiego dobrego, zostawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bogdzia 20:52, 29 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolko najserdeczniejsze dzięki za kwiatki.I pytanie :Co to jest?



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 20:53, 29 mar 2015


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Jestem zachwycona twoimi ciemiernikami, co za kolory
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
paniprzyroda 22:37, 29 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
an_tre - fajnie, że zajrzałaś ciemierniki nabywam powoli, mam nadzieję, że coś w tym roku się rozsieje
Bogdziu, nie ma za co roślinka to oman olbrzymi, widziałam go kwitnącego, ma fajne duże liście, może stanowić zasłonę dla cieniolubnych
Aganiu, z tej plantacji po troszku ubywa dzięki za życzenia
Karolina, mnie też było miło, tylko ta pogoda.. eMa wcięło w LM i M1 i wróciliśmy później niż planowałam, ciemierniki sadziłam do gruntu już o szarówce prawie, niczym ich nie przykrywałam, poprzednie mają się dobrze, w razie zapowiadanych przymrozków może je czymś okryję. Siąpi deszcz, więc nie podlewałam.
Gabriela, sprawdzałam kiedyś linka, który podawałaś do swoich rękawiczek, ale nie mieli mojego rozmiaru, tylko duże więc szukałam gdzie indziej, a dłuższe mogłyby być, były też inne, ale od nadgarstka takie kapeluszowate, jak w tym róże ciąć? Dziękuję
agniecha973 z podlewaniem daję radę, jak jest mocne słońce to dwa razy dziennie, jak pochmurno to raz lub co drugi dzień. Rękawiczki kupiłam w szwedzkim markecie Jula w listopadzie bodajże, wiedząc, ile róż posadziłam
obiecane kolejne kolory ciemierników, wybaczcie jakość zdjęć, robiłam je tuż przed wieczorem
czysto biały

zielony/limonkowy


i fragment doniczkowych, dodam jakieś gadżety i zrobię fotki w dzień

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:54, 29 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jankosiu, miałam dwa klony, ale jeden mi wypadł, o ile dobrze pamiętam to Red Sunsed, ten, który został niewiele przyrósł przez dwa lata, nadal ma kilka gałązek na krzyż muszą być wysokie, bo założenie było takie, że będą rosnąć nad ogrodzeniem. Widzę, że buki sobie u mnie radzą, a temu coś nie pasowało, może miał za mokro, posadzony był rzetelnie.
Irenko, o rękawiczkach napisałam w poprzednim poście, a z ciemiernikami przygodę zaczynam dla Ciebie
____________________
Dwa ogrody
jankosia 23:03, 29 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Red sunset szczepiony? Na pewno? Toż to duże drzewo o ładnej gęstej koronie. Na czym o oni mieliby to szczepić? Hmm... Dziwne. A nie pamiętasz gdzie kupowałaś żeby zapytać? Jest jeszcze inna opcja Klona przesadzasz bo i tak źle mu tam a w to miejsce dajesz dwa nowe

U mnie ten esk sunset jest zaszczepiony na red sunset właśnie. Dziwna sprawa.
Mariolu, wyszło ci coś z ziemi z tych nasion czosnków? Bo u mnie cisza, ani kiełka
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies