Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:15, 29 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Moniko, hm, zapytać to nie bardzo, bo to w okolicach Koła było, mam zapisane dwie nazwy, powyższą i Crimson sentry i to chyba będzie jednak ten. Myślałam już, ale jakie wysokie, o kulistej koronie i w dodatku bordowe? Sprawdziłam czosnek, niestety też cisza, a przemrożony był porządnie. Błękitny przepikowałam i nie służy mu ta czynność, to czego nie ruszałam, rośnie nadal, ale w strasznym tłoku. Myślę, że może całość przesadzę po prostu do większej doniczki i zobaczymy. Trzyma się na razie naparstnica, to co przepikowałam zwolniło tempo wzrostu i może coś z niej będzie.
____________________
Dwa ogrody
jankosia 23:28, 29 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Nie kojarzyłam tego klona, ale już na szybko zerknęłam do wielkiej sieci wszechwiedzy i wydaje się że to prędzej ta odmiana. U tracza mają sadzonki w rozmiarze 200-250 cm ale nie wiem czy szczepione i po ile bo w telefonie siedzę i oferta nie wyświetla się poprawnie. Będę pamiętała że szukasz
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
popcorn 07:55, 30 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki za info! Po nocy pod przykryciem mają się dobrze Pytałam, bo u mnie wygwizdów jest straszny.. buziaki!! We wrześniu dokupię sobie tego limonkowego - boski!
____________________
Mój nowy ogródek
Kindzia 14:01, 31 mar 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mariolko czy pamiętasz może jakich wysokich dalii wysłałaś mi nasionka? Nie wiem gdzie im miejsce szykować. I jak głęboko siać? Czy pojedynczo nasionka wkładać? Czy jak leci i przerywać potem?

Wybacz ilość pytań...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
laurowisnia 14:32, 31 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Zaglądam popatrzeć na ciemierniki, rzeczywiście fantastyczne, może do nas dotrą za rok.
Podziwiam zasiewy, za ilość i jakość, trochę się tego w tym roku u mnie nazbierało i nie nadążam z podlewaniem.
Zakupiłam też ostatnio podobne rękawice, teraz nie koniecznie ale w lecie będą jak znalazł. Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
paniprzyroda 12:23, 01 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jankosia
Karolina - byłam obejrzeć jak wygląda sytuacja po nocnej wichurze w nowym, nic sie nie działo, nowe ciemierniki troszkę liście zmaltretowane mają, ale trudno.
Te kupowałam w ubiegłym roku, pojedyncze,

piwonia przesadzana jesienią

sadziłam po trzy cebulki, to ich drugi sezon

sasanki zaczynają


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 12:53, 01 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu, nasiona to mix koloru, niewysokie 50/60 cm, siać na ok. 3 cm głębokości, w rowek szeroki, ja dorzuciłam jeszcze cynii, nie przerywałam i nie patyczkuję się z nimi
laurowisnia - witaj, rękawiczki na pewno przydadzą się, to niedawny zakup



duże donice wystawiłam już wcześniej na powietrze, dosadziłam teraz prymulki, potem będą pelargonie i może cos jeszcze, nieźle wiatr nimi targa, fotki z poniedziałku





____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 17:50, 01 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ale piękne zdjecie zrobiłas sasance. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Tess 17:54, 01 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Znowu się zachwyciłam ilością siewek.
U mnie zasiewy marne w tym roku.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tamaryszek 17:53, 02 kwi 2015

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Mariolko, Ty teraz masz 3 ogrody - bo jeszcze ta plantacja pod oknami! jak Ty to wszystko ogarniasz...
Masz ciemierniki wyjątkowej urody, w ogóle nie widziałam takich odmian. Gdzie kupujesz?
Z rozczuleniem oglądam trzmiele w kwiatach krokusowych. Nie znam się na owadach, ale zastanawiałam się, przyglądając im się u siebie, że one takie grubiutkie po zimie.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies