Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:31, 16 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench-zawartość tej rabatki o którą pytasz, do tej pory była zmieniana najczęściej rosły na niej konwalniki, biała lawenda, jeżówki, werbena, róże, wrzosy..
jesienią posadziłam buki i to one spowodowały totalną demolkę, nadmiar jeżówek przesadzony, odmianowe teraz wypuszczają listki i jeszcze je zabiorę. Kombinowałam, co można dosadzić do Pastelli, która rośnie tam od lata.
W kolejności : najniżej szafirki, przywrotnik ( dużo, nie widać go jeszcze z hiacyntów), hiacynty, tulipany, lawenda viva, Pastelle, trawki, wysokie zawilce, jeżówki, kilka czosnków pharocośtam,buki, za bukami w obniżeniu przed siatką powtórzę werbenę. Jeszcze wczoraj zabierałam z niej żurawki, dosadzałam trawki i zawilce. Widoczny rdest do przesadzenia w inne miejsce,
hiacynty i tulipany można wymieniać rokrocznie, byliny zostają, a jak będzie okaże się, wiosenna odsłona na razie jest chyba ok





siewki pod folią, otwartą cały dzień


bylinowe zakupy
penstemony, zawilce, przetaczniki białe, kukliki, ciemne pojedyncze ciemierniki, molinie Moorhexe, świecznice
____________________
Dwa ogrody
an_tre 23:43, 16 kwi 2015


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22369
U ciebie sasanki dają cudowny popis
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Rench 00:07, 17 kwi 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
Dorota123 - szafirki szaleją i nawet liście im za wysoko nie wyrosły, może dlatego, że je przesadzałam jesienią

Zielona, sasanki są fajne w każdym momencie, jak przekwitną puchate kulki są również urocze, najładniej wygladają duże kępy

Ta fotka rzuciła mnie o glebę
Majstersztyk
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 00:11, 17 kwi 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
Rench-zawartość tej rabatki o którą pytasz, do tej pory była zmieniana najczęściej rosły na niej konwalniki, biała lawenda, jeżówki, werbena, róże, wrzosy..
jesienią posadziłam buki i to one spowodowały totalną demolkę, nadmiar jeżówek przesadzony, odmianowe teraz wypuszczają listki i jeszcze je zabiorę. Kombinowałam, co można dosadzić do Pastelli, która rośnie tam od lata.
W kolejności : najniżej szafirki, przywrotnik ( dużo, nie widać go jeszcze z hiacyntów), hiacynty, tulipany, lawenda viva, Pastelle, trawki, wysokie zawilce, jeżówki, kilka czosnków pharocośtam,buki, za bukami w obniżeniu przed siatką powtórzę werbenę. Jeszcze wczoraj zabierałam z niej żurawki, dosadzałam trawki i zawilce. Widoczny rdest do przesadzenia w inne miejsce,
hiacynty i tulipany można wymieniać rokrocznie, byliny zostają, a jak będzie okaże się, wiosenna odsłona na razie jest chyba ok



siewki pod folią, otwartą cały dzień


bylinowe zakupy
penstemony, zawilce, przetaczniki białe, kukliki, ciemne pojedyncze ciemierniki, molinie Moorhexe, świecznice

Rabata skomponowana mistrzowsko
Mnie się pytały dziewczyny,kiedy wszystko posadzę,ale ja się zapytowywyję Ciebie,kiedy Ty to wszystko ulokujesz na swoich miejscówkach
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
popcorn 10:33, 17 kwi 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wow, zakupy z wiadomego zrodla? pokazesz te molinie? inne trawki maja? buziole
PS stipe masz wypasiona!
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 14:35, 17 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękny zapas roślin an rabatę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 19:48, 17 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolko jak Ty zdązasz to wszystko zrobic , podziwiam. Ogród już całkiem dojrzały i te wysiewy niesamowite. Twoje roslinki u mnie też dobrze rosną szczególnie piekne sa cleome. Trochę sie martwie o łubiny bo powinnam je posadzic po ,,ogrodnikach " a one rosna wysokie a dośc wiotkie a to jeszcze miesiąc prawie trzeba w domu trzymac.Podparłam gałązkami i zobaczymy co dalej bedzie. Pozdrówka serdeczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 11:54, 19 kwi 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Zachwyciłam się mnóstwem wiosennych kwiatów. Sasanki cudne. Rabata z szafirkami i hiacyntami - tylko pozazdrościć. Piękna wiosna u ciebie.
____________________
Mój ogród
Agania 12:30, 19 kwi 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nowa rabata po obsadzeniu, latem będzie zachwycać, podziwiam siewki...bardzo dorodne....szafirki, hiacynty z sasankami też, pokażesz swoją Magnolię jak już wybuchnie kwiatem, zrób fotkę z pozycji kota, nie
koniecznie z drabiny, chociaż moja Galaxy też mi ucieka do zdjęcia, za szybko rośnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
popcorn 15:44, 19 kwi 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
puk puk? doprasza się o nowe foty tych cudów
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies