Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 01:12, 19 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


hiacynt hiszpański taką nazwę znalazłam u Basi

czosnki

i tulipan White Wings, który dziś jako ostatni zrzucił płatki, kwitły wyjątkowo długo, na pewno poszukam ich jesienią i posadzę więcej
____________________
Dwa ogrody
popcorn 08:07, 19 maj 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudne te białe skrzydła, gdzie kupowałaś?
I orliki pełne tez cudniaste
Kuklika mam, ale nie wiem czy on ma pełne kwiatki? Raczej nie, mój to kuklik zwisły - łodyżki ma krótkie i kwiatki pochylone w dol.
Będziesz w sobotę u Bogdzi?
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Joku 11:15, 19 maj 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
paniprzyroda napisał(a)
ostatni bodziszek to chyba Renarda, pozostałe z nowych jeszcze nie kwitną, kępy wspaniałego kwitną nierównomiernie

a to nowy bodziszek po lewej, z prawej kuklik pełny o ciemnych łodyżkach, zdaje się, że Karola go ma, w tle jakaś odmiana knautii, podobno tworzy zwarta kepę

i jak już o zakupach poniżej to nie rdest, a bardzo go przypomina




Jak nie rdest to co to?
Moje bodziszki i pozostałe towarzystwo daleko z tyłu. Jedynie zaczyna kwitnąć biała odmiana bodziszka Renarda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Tess 11:18, 19 maj 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
To nie rdest? Też mam takie coś (nie wiem skąd)
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
paniprzyroda 00:07, 21 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Deszczu odrobina spadła, pod drzewami sucho. Pomimo to posadziłam już chyba wszystko, poza drobnicą, którą ulokuję w starym, ale to już w przyszłym tygodniu. Róże podlałam zgodnie ze wskazówkami, dziękuję, czekam na efekty Zasiliłam bukszpany, coś muszą dostać hortensje, ale to też dopiero po niedzieli.

Karola, tulipanów kupowałam malutko, w Lidlu i Biedronce. U Bogdzi nie będę, w piątek jadę do Wrocławia.



Vivo, marzanka w ekstremalnych warunkach


kocimiętka


magnolia jeszcze pączek ma, wreszcie w tym roku ruszyła
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:41, 21 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Joku, Tess, ja również twierdziłam, że to rdest, a pani swoje, nawet nazwy nie pamiętam, kupiłam, bo mi się podoba

a ta koniczyna ładna? zdjęcie trochę niewyraźne, bo wiatr wiał wyobraźcie sobie ją w trawach


Joku
, biały bodziszek Renarda musi cudnie wyglądać
róże White Cover mam nadzieję jeszcze chwila i wyrównają proporcje na rabacie, niepotrzebnie je tak mocno przycięłam, ale zanim doczytałam, to już zdążyłam machnąć


____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 00:52, 21 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)
Żółknące listki White Cover, następne przyrosty zielone, ale nie wszystkie, część znów żółknie, co może być przyczyną? Nawożenie było wiosną jak u pozostałych, raczej szkodników nie widzę, brak jakiegoś składnika? Żółte plamki z zewnętrznej strony listków, nie wzdłuż nerwu. Może ktoś wie?


Moje nowe róże też tak się zachowują.. tylko ja podejrzewam, że u mnie to z powodu zbyt długiego trzymania zadołowanych w warzywniku pod łopatą ziemi Czyli prawie 2 miesiące tak leżały bidule.. po posadzeniu chorują..

Oglądam piękności u Ciebie.. masz tego sporo..

O zaczeło padać.. i burza.. pora sie wylogować z kompa.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 00:59, 21 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
tej róży chyba nie wystarczy taka podpórka


pierwsza w starym, zapach niesamowity, już jutro trzeba z kilku kwiatów płatki zerwać i zakonserwować młoda rośnie w nowym w przedogródku kolor przekłamany, jest dużo ciemniejsza, amarantowa
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 09:01, 21 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mi żal płatków zrywać
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
popcorn 09:47, 21 maj 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Same cuda pokazujesz! Pozdrowka
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies