Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

laurowisnia 12:50, 21 maj 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Czy to będzie konfitura?
Bodziszki chętnie oglądam, mnóstwo rabat masz. A ten rdest nie rdest, to może jednak rdest wężownik, mam go, jeszcze nie kwitnie, w cieniu jest i tak się zastanawiam czy on nie jest za bardzo inwazyjny.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
jankosia 14:09, 21 maj 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Nie widać liści na tym "nie rdeście" ale mi też przypomina wężownika. Ten najzwyklejszy to pospolity chwast u nas, ale ja sama to musiałam go kupić bo w mojej okolicy ni ma
Mariolko, mówiłaś coś o siebie margaretek. Przywieźć ci ich trochę do Bogdzi? U mnie to jak koniczyna wszędzie A twoja koniczynka piękna
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
jankosia 14:16, 21 maj 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
I jeszcze się uśmiechnę do ciebie po pomoc w sprawie identyfikacji:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2409-rozpoznawanie-bylin?page=44

____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Pszczelarnia 15:06, 21 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To jednak rdest.... chyba.
Mi bodziszka himalajskiego albo wspaniałego zjadła nornica ... chyba? Nie ma śladu.

Oczy można pocieszyć kwieciem u Ciebie. Czy żuraweczki kupujesz wysyłkowo?
Mam taką listę żelaznych i się przymierzam.

Co robię nie tak, że astry siane i do skrzynek i do gruntu nie chcą wzejść? Czy to wina nasienia?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
EPODLAS 15:19, 21 maj 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Cudny ten łan marzanki. Ja lubię takie łany, albo duże kępy roślin. Orliki pełne prześliczne. Z czosnkami u mnie tak samo, mam pomieszane białe i fioletowe tylko w jednym miejscu same fiolety. Masz ładne gadżety ogrodowe
____________________
Mój ogród
Joku 22:12, 21 maj 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Mnie też się bardzo podoba marzanka. mam jej trochę i też rośnie w ekstremalnych warunkach . Czy twoja po kwitnieniu robi się brzydka? Bo u mnie tak właśnie jest.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ewsyg 22:20, 21 maj 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Mariola, widzę, że też lubisz roślinki kwitnące. Fajnie bo jest co pooglądac
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
viva 23:27, 21 maj 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
paniprzyroda napisał(a)


Vivo, marzanka w ekstremalnych warunkach




Marznka wygląda baaardzo obiecująco

Powiedziałabym, że to jednak rdest.
Koniczynkę kupiłaś teraz czy miałaś w gruncie. Mam dwie malutkie sadzoneczki ale do kwitnienia daleko i nie wiem jaki będzie kolor.
Od samej wiosny moc kwiatów u Ciebie
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
agniecha973 22:16, 25 maj 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Mariolu, jak twoje róże? Zauważyłam na jednej z moich Leonardo to samo. Słabiej rośnie, wręcz wstrzymała wzrost i listki są jaśniejsze te najmłodsze. Ona jedyna nie ma pąków kwiatowych.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
paniprzyroda 00:30, 27 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu Mala Mi jak miło Cię widzieć, wiem, iż czasu mało masz, podobnie jak ja, już nigdzie nie jestem na bieżąco, w ogrodach również sucho, wczoraj podlewałam w obydwu ogrodach, dziś siąpiło, ale pod drzewami popiół.
Mój White Cover podlewany i zasilony magiczną siłą wygląda lepiej, żółte plamki na listkach zazieleniły się, ale nie wszystkie. Będę obserwować, bo zauważyłam, że te objawy pojawiają się w momencie przyrostu nowych łodyżek w bardzo słoneczne i suche dni. Mają tu rację dziewczyny, że to nie choroba, a kłopoty rośliny z przyswajaniem składników pokarmowych. Młode listki na bukach też zbrązowiały po części, ot fizjologia.


Aga973, a nie przesadzałaś Leonardo? Podobnie zachowują się moje trzy krzaczki Parky przesadzane jesienią, słabo rosną i pąków mało, chyba też je zasilę.

Louis Odier poszalała, muszę jakąś podporę szybko montować, bo chyba będzie się pokładać


Karola


laurowisnia
z płatków róży będzie truneczek różany Rdest będzie na cenzurowanym
zaczynają liliowce

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies