Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

agniecha973 00:34, 27 maj 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie przesadzałam, ale to rabata, na której nornica podgryza róże, więc może się temu Leosiowi oberwało po korzeniach (choć siedzi mocno w ziemi). W tym roku kolejne dwie róże straciłam, w tamtym 3, więc wszystko jest możliwe. Mówisz, ze po zasileniu ruszyły...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
paniprzyroda 01:04, 27 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jankosiu, koniczynka faktycznie śliczna, szczególnie kolor a z identyfikacji nici, chociaż poczyniłam pewne próby
Pszczelarnio, astry czasami bywają kapryśne, nie zawsze ich wschody są pomyślne, pomimo dobrych warunków. Myślę, iż to wina jakości nasion. Najlepiej udawały mi się z nasion zebranych przeze mnie, a warunkiem jest ich przechowywanie, należy unikać torebek foliowych, ale to pewnie wiesz




żuraweczki kupowałam u siebie na miejscu i dzieliłam, dzieliłam

kwitnie głóg



za duże do nowego, muszą mi wystarczyć derenie, kaliny
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:28, 27 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aga, ja spróbowałabym je zasilić a z nornicami też mam na pieńku, zżarły mi jeżówkę Vintage Vine, gąsiennice dobierają się do róż...
dereń biały kwitnie


kolejne kaliny, zwykłe, ale cieszą oko




Epodlas, mówisz łany mydlnica i fragment skalniaka w starym, to najbardziej samoobsługowe rabaty rosnie jak chce, nie ma czasu na dłubanie w nich

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:49, 27 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Yoku, jak wygląda marzanka po przekwitnięciu, a to zagwozdka nie zwracałam uwagi, schowana pod krzewami, ale sprawdzę
sadzonka od Bogdzi


ewsyg prawie kwitnąco dla Ciebie pustynnik nie kwitł w ubiegłym roku i dlatego jestem ciekawa koloru


Vivo u mnie namiastka tego, co można podziwiać u Ciebie
koniczynka pozyskana przypadkiem, sąsiad wysiewał jakąś mieszankę dla kur, ta właśnie rozsiała się u mnie, w ub. roku jedna sadzonka, w tym kilka, ale rosły tu i tam, wykopałam i posadziłam do doniczki, może uda mi się zebrać nasiona a uwagę na nią zwróciłam dzięki Gabrieli
wśród czerwonych kuklików żółte też się trafiły

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 02:12, 27 maj 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i na koniec energetyczne kolorki, co prawda w minimalnych ilościach i nadal tylko w starym, ale jesień będzie należała do nich - przesadzanie, nawożenie, dogadzanie





____________________
Dwa ogrody
rozark 08:39, 27 maj 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Louie duża rośnie, u mnie ma 3m, możesz ją prowadzić jak pnąca lub parkową, płatki ma jadalne
____________________
pozdrowionka
Bogdzia 08:53, 27 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Yoku, jak wygląda marzanka po przekwitnięciu, a to zagwozdka nie zwracałam uwagi, schowana pod krzewami, ale sprawdzę
sadzonka od Bogdzi



To kokorycz pogięta. Koniczynka bardzo ładna musisz rozmnozyc. Twoje roślinki zamówione czekaja u mnie w doniczkach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mira 08:56, 27 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To sobie pooglądałam roślinki z klimatu suchego. Ile ja mam wody ojj leje już 2 tygodnie prawie, zimno a tej nocy apogeum takie różnice a nie tak daleko.

Z nasionami w tym roku mam tak z kupionych kiepsko albo nic nawet tych z Anglii a te co dostałam od dziewczyn super - ja wszystko sieję już na paletki a teraz czekam az przestanie lać bo sadzić nie ma co.

pozdrawiam i milych chwil w ogrodzie nawet suchym .
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
popcorn 09:17, 27 maj 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
jakie kolory! ile kwiatów! pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 10:08, 27 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
U mnie też sucho. Czyli jesienią przeprowadzasz azalie i różaneczniki do nowego?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies