Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Margarete 15:52, 30 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
jankosiu, zdarzało sie, że dwuletnie zakwitały mi w pierwszym roku uprawy, np. tak było z ożanką, jeżówkami, łódzkie dziewczyny były i widziały kwitnące jeżówki w pierwszym roku uprawy. Szałwię muszkatołową mam kilka lat i właściwie wysiewałam ją tylko raz, od tego czasu sama się sieje. I wychodzi malutka i jeszcze w tym samym roku zakwita, pamiętasz fotki, które pokazywałam wcześniej? To maleństwo właśnie kwitnie, ale rozmiarami nie dorównuje tym dwuletnim. I właściwie to kiełkują cały sezon. Myśę, że przyczyną są ciepłe zimy, nasiona mogły leżeć w ziemi podkiełkowane już w ubiegłym roku, mróz ich nie zniszczył, temperatury wysokie w ostatnich latach, sezon wegetacyjny się wydłużył.. no bo jak to na zdrowy rozum rozebrać? Pamiętam, jakie potwory urosły w pierwszym roku po wysiewie, ale żadna nie zakwitła wtedy, dopiero jak zaczęły się same wysiewać to im się pomerdało
liliowców nie wysiewałam sama, kupiłam siewki, czyli nie było wiadomo, czego się spodziewać a teraz zkwitł jeszcze taki bardzo falbaniasty

zaswiadczam , byłam widziałam kwitnące we wrzesniu je żówki z siewu wykonanego w tym samym roku - nie mogłam uwierzyc, zachodziłysmy w głowe z diewczynami jak to możliwe....i ustaliłysmy że Mariolka gasiła im 2 razy dziennie światło i zapałała żeby im sie wydawało że mineły 2 sezony a nie jeden...

Cudnie masz Pani Przyrodo i tzw. zielone ręce, czego sie dotkniesz nimi to rosnie i kwitnie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Milka 17:43, 30 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mariola, super juz rozplenice, z nasionek, a takie giganty cieszę się ogromnie,obrazki nie wszystkie ale obejrzałam, lato piękne goście miniaturki przy rękawiczce też
u mnie siewek tej rozplenicy wszędzie pełno
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 18:36, 30 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mariolu, czy sadzenie w dużej szerokiej donicy wypełnionej do połowy ziemią to działanie zamierzone?
Bo mnie teraz olśniło, ze roślina ma lepsze warunki glebowe. Może rozwinąć lepszy system korzeniowy, bryła się też tak szybko nie przesusza.
Może moje wolniej rosną przez małe doniczki?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Donia72 17:19, 31 lip 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Jeżówki cudaśne pozdrowionka zostawiam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
paniprzyroda 23:49, 02 sie 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jankosiu w dzień czasu brak, to po nocy czasem nadrabiam a tym ciastkiem po północy to mogłabyś się podzielić


Bogdziu w tym roku z liliowców kupiłam tylko czekoladkę, którą już pokazywałam i takie, lepszych zdjęć brak, bo już przekwitały, czerwień z pomarańczem

i żółty, oczywiście nn, bo pani nazw nie pamięta,

i jeszcze z niskich


____________________
Dwa ogrody
sylwia_slomc... 00:50, 03 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Liliowce masz bajeczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
alinak 00:53, 03 sie 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Mariolu też się zachwycam ostatnio liliowcami zwłaszcza po wojsławickim święcie liliowców ...matko co tam było ,istny szał .
cytrynowy wymiata .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Margarete 10:06, 03 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
alinak napisał(a)
Mariolu też się zachwycam ostatnio liliowcami zwłaszcza po wojsławickim święcie liliowców ...matko co tam było ,istny szał .
cytrynowy wymiata .

Ja tez lubię liliowce...., nawet bardzo, Świta liliowców w Wojsławicach Alinko zazdroszczę...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 12:47, 03 sie 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Monic, udało mi się pozyskać kilka nowych jeżówek
to kolejna z nowych

ta z pomarańczowymi refleksami

i taka

Margarete bez przesady, wpadki mam i ja na swoim koncie, jak każdy ogrodnik
dla Ciebie też nóweczka
____________________
Dwa ogrody
Monic 12:50, 03 sie 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Śliczne!
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies