Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Rench 13:09, 06 sie 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Prześliczne masz te pogufrowane liliowce, jeżówki z trąbkowymi płatkami,nawet nie wiedziałam,że takie są
Rutewkę widziałam u Ewy w Skapanej słońcem,w worku zakupowym Bardzo mi się spodobała,masz ją może gdzieś na zdjęciu jak się ma z innymi roślinami?
Łan hortensjowy imponujący, co zamierzasz posadzić przed Bonici?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
popcorn 13:46, 06 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jakie przecudne masz limki! mus poszerzyć i tę rabatę, nijak się ma do głębokich Twoich bylinówek
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 15:09, 06 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jedyne spostrzeżenie jest takie, że r. Aspiryn rosnie szerzej nie tak kompaktowo jak Lions Rose, więc będzie ścielącym się dywanem (chodniczkiem) a nie różaną obwódką. Ale jest fajna i może będzie lepiej i proporcjonalniej, jeśli chodzi o stosunek masy - wielkości róż do hortensji????
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 16:50, 07 sie 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Rzeka limek, fajny pomysł, niech jeszcze podrosną do wysokości siatki.
A może nie sadzić tam róż, sama nie wiem co piszę, ale skoro są po lewej i po prawej, to może w tym kąciku utrzymać zieleń.
Może dać np. piwonie w typie Eweliny i bukszpan.
Mam ten liliowiec Double river, jeden z nielicznych do którego nie dotarły, wiadomo co. Bardzo dobrze się rozrasta i kwitnie.
A te kosmosy to jaką osiągają wysokość?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
yolka 18:27, 07 sie 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Piękne podpory, hortencje oczywiście też
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
paniprzyroda 00:23, 08 sie 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Krysiu, Limki w tym roku w środkowej części niższe, myślałam też, że niedożywione są, ale pooglądałam fotki tu i ówdzie i nie jest tak źle. Na zimę dostaną kompost z obornikiem.
Yoku, zobaczymy, czy ukorzenienie się powiedzie. Trójbarwne cynie jeszcze nie pokazały całkowicie koloru. Jednak są jakieś pomieszane, a zbierałam nasiona osobno z każdego koloru. Generalnie pieką się w tym upale, część cynii już wypadła.
Sylwio, jeżówki w sierpniu to obok hortek sztandarowe rośliny
Zielona, Ensata ( witaj)
Aspirynki to niekwestionowane terminatorki ale potrzebuję róże, których łodygi będą stać na baczność

wariacje na temat Vanillek;P



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:54, 08 sie 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench, liliowce trafione w zestawie siewek;P Rutewka Delavaya zakupiona, podobnie jak fioletowa Wysiewałam w tym roku rutewki, ale na razie sobie rosną w różnych miejscach, testuję stanowiska dla nich ta od dołu przyżółkła nieco, równa mi wzrostem, puste miejsce za nią jest po wycięciu krwawników, które już rosną z powrotem


Karola, rabatę poszerzę po rewolucjach budowlanych już nie mogę się doczekać Renia, co posadzę przed Boniką? To jest pytanie pomysłów co najmniej kilkanaście i ani rusz nie mogę się zdecydować
chciałabym wykorzystać część swoich roślin: bergenie, rude trawki ( Carex Buchanani), rozplenice, jeżówki, może żurawki, mam bordowe niskie berberysy, jeśli znajdę to sesleria jesienna, może molinie, cebulowe na wiosnę, przy samej siatce przed limkami rosną już runianki. Jak widzisz motam się A i jeszcze nadal nie mam klona na wymianę, ;P
Ewo, now właśnie Aspirynka rośnie szerzej nie chcę, by pokładała się na obwódkę bukszpanową.

Limki z Bonicą, mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będę musiała klękać przed nią by zrobić fotkę


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:16, 08 sie 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Laurowiśnio, piwonie odpadają z jednego powodu, tam jest wiosną, jesienią i zimą bardzo mokro( glina), będą mi chorować. Mam piwonie już w innych miejscach Bukszpan będzie nieco wyżej, mam nadzieję, że nic mu nie będzie. Róże natomiast dadzą radę.
Kosmosy na razie niższe od zwykłych, ale pojedyncze łodyżki wystrzeliły w górę.
yolka, jeszcze nie wszystkie hortensje przeprowadziłam, a miejsca już brakuje;P

Sądziłam, że cytrynowa trytoma obraziła się na mnie, ale zdecydowała zakwitnąć

____________________
Dwa ogrody
Iwk4 03:12, 08 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Po raz kolejny widzę róże w zestawieniu z hortensjami i bardzo mi się podoba
____________________
Ogródek Iwony II
Monic 09:13, 08 sie 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
A moje trytomy zaginęły Coś je chyba zjadło.
Piękne masz hortensje!
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies