Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Tess 14:24, 21 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Szairkowa obwódka wprost bajeczna.
Wpaflam bo mi się przypomniało że kamasje wymagaja podlewania wiosną az do kwitnienia.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
paniprzyroda 23:40, 21 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdzia napisał(a)
Mariolka ale masz cudne sasanki.Szafirki równiez cudne. A co jest w tych donicach z ostatniego zdjecia?


Bogdziu, Irenko W donicach zimowały miniaturowe hosty i ziółka. Hosty na czas letni postawię przy wschodniej ścianie budynku, zioła zostaną na słoneczku.
truskawka pnąca i poziomkówka

szczaw i oregano, teraz mizerne, ale jak ruszą to będzie pełna donica

i hosty

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:11, 22 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirkaka, dwa ogrody jeszcze kilka lat będą funkcjonować Co prawda wycofuję się z donic i bylin w starym, ale wszystkiego nie zabiorę ją będę odwiedzać na razie do nowego przeprowadził się młodszy syn. Przed hortensjami mam Bonicę, ładnie przezimowała bez okrycia, w przeciwieństwie do innych róż.


Yolka, sasankom doprawiałam ziemię, bo glinę mam jak Ty. Sadź, bo są śliczne i niewymagające. W starym w jednym i tym samym miejscu, u podnóża skalniaka mam kępę fioletowych praktycznie od założenia ogrodu, czyli dziewiętnaście/osiemnaście lat. Wydała masę siewek, pewnie i sama odnawia się w ten sposób. Zostawiłam ją w spokoju, niech sobie rośnie.
Dla Ciebie duecik

Basiu, lawenda powinna odbić, chociaż z odmianą Viva może być różnie. Dwie obcięłam na próbę nisko i jedna marnie wygląda, a druga chyba padnie. Inne odmiany tnę bez ceregieli i ładnie ruszyły.
Dalej wśród tiarelki mam orliki i kusi mnie, by je przesadzić, bo zagłuszą bidulę, chyba jutro je ruszę, ryzyk -fizyk



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:23, 22 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pora spać, jutro ciężki dzień, na pozostałe posty postaram się odpowiedzieć jak najszybciej
W nowym też posadziłam jedną(!) magnolię, mam nadzieję, że zdąży rozwinąć kwiaty przed zapowiadanymi przymrozkami
____________________
Dwa ogrody
Margarete 13:59, 22 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No własnie ja tez boję sie przymrozków, moja Susan ładnie rozwinięta, Piruatte nie do konca a Genia w pakach...oby nas ominłęy te minusowe temperatury, bo szkoda magnolii, one i tak krótko ciesza swoja uroda....
Buziaki!

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Kasya 14:04, 22 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
a czy magnoliowym pakom szkodz przymrozki ? czy tylko kwiatom ?
bo moja malutka susan ma pekajace juz paczki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 08:27, 24 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete wczoraj odnalazłam jeszcze czerwoną sasanke w starym i już rośnie w nowym. Po kwitnieniu można obciąć kwiatostany, aby nie wysilały się na zawiązywanie nasion, podsypać dolomitem, będą się rozrastać.
Kasya, przymrozek z piątku na sobotę troszkę uszkodził kwiaty magnolii w nowym. Czy pąki przetrwają u Ciebie to chyba zależy od tego,ile stopni na minusie i w jakiej fazie jest pąk.
Jolanka pozdrawiam również
Krysiu, szafirki przesadzam w każdej porze, jak przekwitną zrobisz to z pełnym przekonaniem, że im nie zaszkodziłaś Za szafirkami rośnie przywrotnik, żurawki, lawenda z różami, zmarzły zawilce i posadziłam w ich miejsce orliki, jeżówki, czosnek i jakieś pojedyncze byliny oraz buki. Ale nie wiem, czy o to Ci chodziło? Wstęga szafirkowa przechodzi we wstęgę żuraweczkowo/ bodziszkową
Mala Mi jak miło słyszeć takie słowa od Ciebie
Mira, gałązki grujecznika wyrastają z pnia. Ożanka niech rośnie zdrowo
Laurowiśnio, jak miło, że zaglądasz
Pszczółko, niektóre donice jeszcze wędrują nieco z powodu przymrozków. Dziś schowałam do domu agapanty, chociaż stoją na zewnątrz od marca.
Tess, dzięki za informację

tulipki wyjmowane w ubiegłym roku razem z zielonymi liśćmi kwitną, ale nierówno, trzeba było mi pomierzyc wielkość cebulek, a nie sadzic jak leci


donicowo dla Pszczelarni, jak uporam sie z porządkami budowlanymi będą szersze kadry i pozostałe donice


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:50, 24 kwi 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
bodziszki i żurawki z bratkami w donicach przed drzwiami wejściowymi, cień, północna strona



fotek sporo, więc na chybił trafił uciekam zrywać mniszek na gnojówkę bo pokrzywa już bąbluje. Zastanawiam się, czy na wrotycz jeszcze nie za wcześnie, bo zrywałam zawsze z kwiatami. No i osłonki z pelargonii trzeba zdjąć

nowy nabytek bergenia o węższych liściach i nieco ciemniejszym kolorze kwiatów, tu jeszcze w doniczce, porównywałam kolor

też nowy
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 09:14, 24 kwi 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolka cudnie masz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
matibo06 10:15, 24 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 2
Super kwiaty
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies