Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 12:49, 07 maj 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Haniu, Kasiu, Jolu, kosmetyczne cięcie róż pewnie jeszcze zrobię przy okazji pielenia. Za to wczoraj ostre słońce przypaliło listki grujecznika, buu i tak co roku. Nie przymrozki, tylko pierwsze mocniejsze słońce.
Ciepło sprawiło, że rozwinęły się do końca kwiaty magnolii, ale zanim zrobiłam fotkę już przeszedł ulewny deszcz.


Yolka
- hyzop można spokojnie przycinać - zagęści się, w ub. roku przycinałam połowę krzewinek wiosną, a połowę w maju, opóźniając w ten sposób kwitnienie.
Margarete, Cippendale da sobie radę. Ale żywopłot? Współczuję, bo niełatwo odbudować taką masę w krótkim czasie.
ewsyg - Ewo, zastanawiałam się, gdzie się podziałaś Nie mam czasu zaglądać do wszystkich, jak wpadam do leśniczówki, staram się, aby chociaż mój wątek nie zamarł. Dzięki za pochwały, ale jak to z niecierpliwymi ogrodnikami bywa, wczoraj okazało się po wytyczeniu budynku gospodarczego, że będę musiała przesadzić moją najładniejszą grządkę z ciemiernikami, a taką fajną miejscówkę miały pod dużym cisem. Jego zresztą też trzeba bedzie ruszyć..buu, już był raz przesadzany jako wielki krzaczor.
Basiu, z upychaniem to i ja mam problem
Judaszowiec na starszych gałązkach
____________________
Dwa ogrody
yolka 12:56, 07 maj 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Hyzopa zostawię przytnę po kwitnieniu, ciekawa jestem jego kwiatków na żywo Jeśli będzie okazja się spotkać to pamiętaj dla mnie o dwóch owadach koleżance się spodobały
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
paniprzyroda 13:02, 07 maj 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Miro Bardzo żałuję, że nie będzie mnie na spotkaniu lilakowym, miałabym okazję Cię poznać. A jak jeszcze pomyślę, że macie zaplanowaną wiżytę u Maszki to aż mnie skręca, bo jestem jej fanką, odkąd pojawiła się w sieci. Proszę o przekazanie Jej pozdrowień
Niebieskie donice jeszcze nie wszystkie obsadzone, te z kieszonkami czekają na rojniki, trzeba tylko ich ukopać
Za to pojawiły się w piątek obiecywane donice betonowe. Ta zostanie na tym placyku, rośliny za chwilę wyskoczą w górę i proporcje zostaną zachowane



druga zaś na razie tutaj przejściowo, jak powstanie placyk z kostki w zakolu bukszpanowym, to ją przemieszczę

____________________
Dwa ogrody
Kasya 13:05, 07 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41724
Wszystkie donice masz takie niebanalne, wyjątkowe ze i bez roslin zdobią
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 13:12, 07 maj 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jolu, będę pamiętać
Kasiu, te ostatnie nabytki są naprawdę ogromne, do jednej weszły dwie pelargonie i pięć sadzonek kocanki i jeszcze jest luzik. Szkoda, że mnie wczoraj nie było u Kasi-Luizy, spotkałybyśmy się, nie miałam czym dojechać.
____________________
Dwa ogrody
Kasya 13:15, 07 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41724
No szkoda... Ja autobusem jeżdżę tak fajnie jest z łodzkimi dziewczynami
A u Bożenki będziesz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 13:15, 07 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41724
Dubel
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margarete 19:41, 07 maj 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Fajna ta betonowa donica
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 07:01, 08 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolka super donice gdzies kupujesz i judaszowca masz? nawet z kwiatkami? zazdroszczę.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 21:50, 12 maj 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasiu, u Bożenki nie będę.
Margarete, dzięki, pomimo okrycia podmarzły mi w tych donicach właśnie świeżo posadzone pelargonie, zmarzły też okryte pomidorki koktajlowe, dziś sadziłam kolejne. Grujecznik czarny, miłorząb i jedna róża Teasin Georgia oberwała, reszta ok.
Bogdziu, ostatnie donice to prezent. Judaszowiec rośnie sobie.. latem go przypala, ale radzi sobie. I obielę też mam, ale fotki nie zdążyłam zrobić, już dość duża, przeżyła jedno przesadzanie

Maj
pisałam o żółtych narcyzach, pomyłki były tylko dwie, reszta jest ok, kilka kępek. Cieszę się z nich bo bo starsze, które posadziłam trzy lata temu długo kwitną i mnożą się.


Czosnki sztyletowe zakwitną w tym roku, mam nadzieję, że poczekają na mój powrót

zawilce
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies