Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Margarete 16:26, 28 cze 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)

Hej, jak miło mi dla Ciebie lazurowe ostróżeczki

Piekne to zestawienie kolorów...jasnozółty i błękit..
I ten busz.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gosiek33 18:24, 28 cze 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
paniprzyroda napisał(a)

na pierwszym planie cytryniec



Oooo, jak prowadzony jest ten cytryniec, nie przy płocie ani pergoli? Z pewnością jakiś stelaż oplata?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Joku 21:20, 28 cze 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Mariola jak tniesz ostrokrzew, "po całości" czy gałązkami? I jeszcze jedno pytanie: jakie masz doświadczenia z uprawą poziomek w donicy? Pytam bo zaczęłam eksperyment w tym roku. Zastanawiam się co z tym dalej zrobić, tzn. zostawić na zimę w donicy, zakopać ją (ciężka nieco ) czy wysadzić krzaczki na rabatę?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
paniprzyroda 21:19, 01 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo,
- ten ostrokrzew jest już pełnoletni, niemniej zawsze wystające gałązki zimą pozyskiwałam do stroików, tym sposobem zagęszczał się, kiedy dorósł do dachu tarasu przycięłam go w kulę i tak był formowany przez ok. cztery lata, potem już nie mogłam dosięgnąć czubka i odpuściłam, znów wybił do góry, teraz eM przyciął go w stożek
- nazwy kremowo-żółtych róż okrywowych nie znam, widziałam je w szkółce, jeśli będą w tym roku, to kupię kopane jesienią

- uzupełniam odpowiedź na pytanie o powojniki z poprzedniej strony, pokazałam w kolejności
Rooguchi
Hendersoni
Betty Corning
Etoile Rose

a poniżej Elf

nn, też dzwoneczek, tu rozwinięty

mam jeszcze kilka dzwoneczków ale to też nn kwitnące wiosną
i Purpurea Plena Elegans,


i niezmordowany Arabella

____________________
Dwa ogrody
tulucy 21:43, 01 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
cóż ... stukam się w czoło, bo Elfa wyrzuciłam z koszyka....

Arabellę mam, posadzona z Golden Jubilee
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 21:50, 01 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgoś, po dzisiejszym buszowaniu w buszu pleców nie czuję Fotki z tygodnia, zakwitła Eden Rose, na razie nisko, choć jeden bat powędrował już ładnie w górę



Gosiek33 - jak miło Cytryniec sadzony jako małe nitki przy patyczku, dostał porządną leszczynę, potem drugą, trzecią gdy przybierał na objętości, teraz ma dość sztywne zdrewniałe pędy i pewnie jakąś kolejną leszczynę w środku. Co roku puszcza nowe odrosty, które koszonę są razem z trawą

wyjątkowo obfite opady deszczu i ciepło powodują, że kwitnie chyba wszystko jednocześnie



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:18, 01 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jolu, ja cięłam gałązkami, widzę, że teraz eM przejechał po całości
Poziomki w zależności od zimy, jak zależy Ci na odmianie to lepiej wsadzić do gruntu, a zawsze wiosną kilka można przenieść do donicy. U mnie przezimowały, ale były lata, że zmarzły zupełnie. Za to w mojej cegle sieje się wszystko i zimuje, szałwia trójbarwna, aminek, dzwonki, poziomkówka ( wyszła z doniczki) i inne różności włącznie z chwastami

szczególnie te hyzopy, na siłę obdarzałam dziewczyny siewkami wyciąganymi z cegły



ta też zimuje trzeci rok bez okrycia
____________________
Dwa ogrody
ewsyg 22:19, 01 lip 2017


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Mariola, ależ u Ciebie piękny busz. Bardzo tak lubię. Często podlewasz ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 22:54, 01 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
tulucy napisał(a)
cóż ... stukam się w czoło, bo Elfa wyrzuciłam z koszyka....

Arabellę mam, posadzona z Golden Jubilee


Z tych wszystkich "dzwoneczków" Elf przyrasta stosunkowo najsłabiej, ale też warunki ma spartańskie
Arabella będzie doskonale wyglądać z żółcią
pokażę moje Pashminy, pięć sztuk, posadziłam jednak w za dużych odległościach od siebie, a przywrotnika muszę stamtąd wyciepać, bo w ogóle mi nie pasuje, rząd lawendy już wykopałam, bo zagłuszała i bukszpan i róże. Ale co w zamian przywrotników? Bukszpan wypielony i czeka na cięcie, ale ciągle pada i mokro.



Petitcoat miały być zwarte i niskie - leżą na bukszpanie, po deszczach nie zachwycają, dziś je oczyściłam, przywiązałam do palików na baczność i chyba jesienią wykopię. Może już nie będę tam sadzić róż, rozchodniki urosły i najwyżej je zagęszczę

Dziś też zaczęliśmy równać pas po budowie oczyszczalni, usuwać resztki trawy, trzeba usunąć glinę, nawieźć nowej ziemi i posiać trawę, i wreszcie będzie kostka na placyku
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:06, 01 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewuniu, właściwie to podlewałam intensywnie przez dwa tygodnie czerwca. Wcześniej i ostatnio deszczu nie brakuje. Mimo to rozkładam ostatnie linie kroplujące, bo i tak nie wiadomo, jakie to lato będzie. Powinnam zrobić to wcześniej, ale czasu brakło. No to na czworakach czołgam się pod hortkami, przedzieram pod różami Została mi jeszcze jedna rabata. Ale mam dość dźwigania konewek, wystarczy że muszę podlać to, co mam w donicach

przed burzą

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies