Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Pszczelarnia 16:16, 19 lip 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bomba. Niedawno stanęłam nad taką donicą i ... (chwilowo?) odpuściłam. U Ciebie ma godne miejsce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 21:31, 19 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Też mi się donica spodobała. Dlaczego zrobiliście takie kwadraty ze sznurka na przyszłym trawniku?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasya 21:38, 19 lip 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41806
"grubsze" prace widze w toku...ale bedzie pieknie, donica super pasuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ren133 21:54, 19 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
paniprzyroda napisał(a)








Fajna ta biała lawenda
Ciekawe jak długo będzie kwitnąć i czy będzie trzymała pion?

Ps Bergenie od Ciebie pięknie się u mnie zadomowiły mimo, że zmieniałam im już miejscówkę I oczywiście myślę o kolejnym poletku bergeniowym

PS Twój ogród po prostu kipi kolorami!!!
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 22:16, 19 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Też się zastanawiam co ty tam kombinujesz z tym sznurkiem. Oświeć nas proszę

Krwawnik od ciebie mi się nie przyjął choć dobrze rokował. Chyba za długo go w wiaderku trzymałam
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
tulucy 22:39, 19 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
to więcej nas jest z tym sznurkiem
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gocha 11:19, 20 lip 2017


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Mariolko mnie też zastanowił mocno ten sznurek. Zdradź o co chodzi. Rabaty przepiekne- kipią kolorem. Róże cudne. Mam ochotę od jakiegoś czasu na Pashminę- czy warto ? Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
paniprzyroda 18:56, 27 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rewolucje na całego, ale jakie piękne efekty

Sylwio, rewolucje na miarę sił i możliwości Zaczęliśmy kolejną, deszcz nam przeszkadza. Tu jak widać, posialiśmy trawę, dwa tygodnie mijają, nie wschodzi. Stare nasiona, eM dziś ma kupić nowe. Wycięłam dziś przekwitniętą Bonicę przed limkami, oczyściła co nieco tę rabatkę. Róże posadziłam zdecydowanie za blisko hortensji. Zastanawiam się, co dalej.


Lipiec się kończy, zakwitły budleje


dzielżany, śliczne purpurowe też już startują


jeszcze kwitną liliowce, ale już pojedynczymi kwiatami,

te są doskonałe na niższe piętro rabaty


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:18, 27 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)
Bomba. Niedawno stanęłam nad taką donicą i ... (chwilowo?) odpuściłam. U Ciebie ma godne miejsce.


Ewo, dziękuję. Bukszpan w półkolu czekał od ubiegłego roku na placyk. Zastanawiałam się, co na nim będzie: zegar słoneczny, rzeźba... Dwie takie same donice rozwiązały problem. Obydwie stoją na placykach. Przynajmniej na razie.

i blady róż pysznogłówki, ciemniejsze róże i amaranty już lekko przycięłam, jeszcze zakwitną


a tu czerwona z dzielżanem


biało/cytrynowe "dąbki" już kwitną, ale poczekają zapewne na fioletowo/niebieskiego marcinka


powojnik bylinowy
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:42, 27 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Joku napisał(a)
Też mi się donica spodobała. Dlaczego zrobiliście takie kwadraty ze sznurka na przyszłym trawniku?


Jolu, Lucy, Jankosiu, Gocha Sznurek to zabawka mojego eMa Nawieziona ziemia, udeptana, uwałowana, wygrabiona, sznurek, poziomica, spadek trawnika od budynku; przypominam że u mnie totalna glina i woda potrafi stać w trawie

białe lilie, rosną w różnych miejscach, zastanawiałam się, czy to ja je posadziłam


odratowane gęsie szyje od Małej Mi, poprzednie miejsce zupełnie im nie pasowało, jeśli będą ekspansywne, też tu nie zostaną


czosnek kłączowy, średniej wielkości, mam jeszcze zupełnie niziutki, też w pączkach


Gocha, Pashmina jest urocza, u mnie zbierała się dwa lata, miejsce z przodu rabatki, nie jest wysoka, po deszczu dostaje plamek, ale i tak jestem jej fanką
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies