Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 20:09, 19 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdzia napisał(a)


To zależy jakie duze chcesz. Na pewno można kupic w szkólkach leśnych u leśniczego ( Mariolka mam rację?) albo u mnie w ogrodzie są malutkie samosiejki.


Bogdziu, Mażenka pytała o graby fastigata W szkółkach leśnych są wysiewane graby, tylko niektóre szkółki leśne prowadzą sprzedaż sadzonek, raczej produkują materiał szkółkarski na własne potrzeby. To zależy od nadleśnictw. Buziaki Bogdziu
____________________
Dwa ogrody
Agania 21:36, 19 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
paniprzyroda napisał(a)


Aganiu, jak znajdę, to powiem. Widziałaś tę, którą pokazuje Viva powyżej? Piękna jest, a pąków ma zatrzęsienie, mogłaby być jedynie ciemniejsza. Powoli wschodzą kolejne roślinki


Taa, ładna jest, zapamiętam, bo nazwa łatwa do zapamiętania, może w realu jest ciemniejsza ale jak zdrowo rośnie to ja bez zastanowienia kupię jak znajdę, ale gdzie

O jagodniku to ja sobie też marzę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
paniprzyroda 21:16, 20 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aganiu, Laguny będę szukać jesienią, może na Święcie Różanym u nas, bo latem poobserwuję róże, które już rosną w nowym, nie wiem, czy się spodoba im u mnie
A tymczasem letnie wspomnienie




____________________
Dwa ogrody
monteverde 23:20, 20 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękne róże skąd takie bukiety ? śliczne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
mira 16:30, 21 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czytałam że lilie dostałaś :nie wiem jak zapakowane - na pewno do garażu do zimnego trzeba dać - ja bym do doniczek powkładała z lekko wilgotną ziemią i do zimnego i ciemnego niech czekają - tak zrobiłam rok temu - może się okazać że w marcu dasz do gruntu

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 17:46, 21 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariola... lilie daj do chłodnego pomieszczenia.. może być zimno.... byle nie poniżej zera.. jakby miały ruszyć z wegetacją, to lepiej je posadzić do gruntu nawet teraz.. i zakopczykować, nakryć gałązkami..
W zeszłym roku posadziłam do donic bo spadł w marcu śnieg.. i były liche ... ze wskazaniem na beznadziejne.. trzeba było rozgarnąć śnieg i zakopć do gruntu.. Przemrożone lilie ładniej kwitną.

Laguna śliczna...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 18:35, 21 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde napisał(a)
Piękne róże skąd takie bukiety ? śliczne


Aniu, to zdjęcia ze Święta Róży w mojej okolicy pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 18:38, 21 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Na temat lilii napisałam u siebie ale widzę ze dziewczyny też Ci rady dały wiec juz wiesz co robic. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 19:00, 21 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mira, Ania dzięki lilie zamówiłam przy okazji nasionek. Na sześć sztuk cebul dwie mają porządne kły. Jutro prawdopodobnie otrzymam lilie z innego miejsca, dlatego zastanawiam się co zrobić. Może rzeczywiście wsadzić do gruntu, to je trochę przyhamuje. Ziemia już prawie rozmarzła, ale w oczku nadal lód. Dziś rano trawa była oszroniona.
Ale po południu chwilkę w ogrodzie pobuszowałam, oczyściłam jedną rabatkę jak mi tego brakowało i na koniec ogrzałam się przy ognisku przy którym wrzała praca, efekty niedługo pokażę

przebiśniegi nadal nie otworzyły kwiatków


nasiona wschodzą, codziennie obracam skrzynki, bo jednak wyciągają się do światła, za chwilę będzie pikowanie


____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 20:16, 21 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Przebiśniegi śliczne mimo że kwiatki zamknięte , za to bedą dłuzej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies