Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 00:05, 22 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
an_tre Aniu - Danusia dziś powiedziała, że każdy ogród może być piękny na swój sposób i mieć swój własny, indywidualny styl. I o to chodzi. Zachwycamy się innymi ogrodami i uczymy kochać własne. I to jest piękne na Ogrodowisku.
____________________
Dwa ogrody
monteverde 00:30, 22 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, witam, cieszę się, że zajrzałaś. Jeśli dobrze kojarzę, to po cichu zachwycałam się u Ciebie piękną werbeną.
monteverde - drabina jakubowa? Dzięki, przeczytam z uwagą.
Pozdrawiam.

tak na wielosił mówią europejczycy jak w Biblii
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Margarete 10:23, 22 lis 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
i ostrożnie proszę, mamy kolejnego gościa:
Bardzo lubię zioła

a cynie zawsze sieję w warzywniku, z tegorocznym wyjątkiem.



Ojej jakie ładne kolory.....lejesz miód na moje serce tymi letnimi kolorami......za oknem plucha, buro, szaro a u ciebie magnolie, katalpy kwitnące...eh...a pole cynii kojarzy mi sie z działkowym ogródkiem mojej mamy sprzed lat... wiesz to był taki typowy ogródek na działkach pracowniczych ale mama miała w nim mnóstwo kwiatów, w tym równiez cynie.

Ja tez uwielbiam zioła, własnie wczoraj w trakcie zakupów spozywczych znów przytargałm do domu 2 doniczki : świeżą bazylie i oregano, bo moje w ziołowym ogródku wymroziło już ....... a lubie świeże zioła dodawac do potraw.
Wracając do ziół to chce ci napisac że mieta od ciebie urosła u mnie na parapecie i jest wielkim krzaczorem, pachnie mietowo ale jeszcze jej nie uzywałam do sporzadzania naparów. Mam po prostu zalac wrzątkiem świeży listek i już ? czy najpierw urwać listki i podsuszyć i dopiero zalewać ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 17:35, 22 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, miło że zajrzałaś i kolory w ogrodzie sprawiły Ci przyjemność.
Cynie lubię za ich bezproblemowy wzrost, a przy odrobinie kompostu lub obornika rosną jak szalone. Wysiewam je wprost do gruntu, dość wcześnie. Narzucam włókninę jak są przymrozki majowe, ale wtedy przykrywam też warzywa.
Fajnie, że mięta rośnie, używaj jej tak jak ogrodowych. Ja zalewam świeże listki, lub po prostu wrzucam do herbaty. Możesz ją ciąć i robić nowe sadzonki, przyjmuje się bez problemu. Nigdy jej nie suszyłam.
____________________
Dwa ogrody
bogumila 17:59, 22 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
paniprzyroda napisał(a)
an_tre Aniu - Danusia dziś powiedziała, że każdy ogród może być piękny na swój sposób i mieć swój własny, indywidualny styl. I o to chodzi. Zachwycamy się innymi ogrodami i uczymy kochać własne. I to jest piękne na Ogrodowisku.
...masz rację,każdy jest cząstką nas...i dlatego cenimy odrębne style ogrodów...
Serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Bogdzia 20:35, 22 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Małgosiu, miło że zajrzałaś i kolory w ogrodzie sprawiły Ci przyjemność.
Cynie lubię za ich bezproblemowy wzrost, a przy odrobinie kompostu lub obornika rosną jak szalone. Wysiewam je wprost do gruntu, dość wcześnie. Narzucam włókninę jak są przymrozki majowe, ale wtedy przykrywam też warzywa.
Fajnie, że mięta rośnie, używaj jej tak jak ogrodowych. Ja zalewam świeże listki, lub po prostu wrzucam do herbaty. Możesz ją ciąć i robić nowe sadzonki, przyjmuje się bez problemu. Nigdy jej nie suszyłam.


A mnie mięta zgniła. Po przyjeździe od Ciebie zostawiłam ja na tarasie i okazało się ze doniczka nie miała odpływu. Na wiosnę poprosze o powtórkę z miętowego prezentu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 21:33, 22 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, szkoda, że jej nie masz teraz, a chyba już za późno na wysyłanie paczuszek z sadzonkami. Będę pamiętać i ukorzenię dla Ciebie.
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 22:05, 22 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Bogdziu, szkoda, że jej nie masz teraz, a chyba już za późno na wysyłanie paczuszek z sadzonkami. Będę pamiętać i ukorzenię dla Ciebie.


Już chyba za zimno , poczekam do wiosny i wtedy przecież sie spotkamy.Dzieki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 23:45, 22 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jesienne nasadzenia w nowym ogrodzie.

Karolino, Małgosiu to fotka obiecanej różanki. Kiedyś zamiast lawendy może będzie obwódka bukszpanowa, ale po linii kostki. Jest położona tylko na piasku, bo rośliny się rozrosną i trzeba będzie ją przesunąć. Kostka granitowa jest kupiona z odzysku, ma gładką powierzchnię i nie jest równa, jak nowa, cegły mają również swoją historię. Po lewo, przed miskantami i za nimi są posadzone hortensje: pięć vanilek i osiem sztuk grandiflory.

I trochę jesieni:


____________________
Dwa ogrody
Kondzio 23:48, 22 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
no proszę jak pięknie hi hi hi ale nasz trzymałaś
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies