Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka

Ania74 14:49, 28 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Dziękuję! Fajnie tak sobie patrzeć i planować...
A szałwia nie da się długo prosić i zaraz też u Ciebie będzie pięknie wyglądać
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
paniprzyroda 21:10, 29 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Takie swobodne klimaty lubię, rabatki już mają swój urok, jestem za powiększeniem rabaty przy tarasie, będzie cudnie. Co planujesz? Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
wadol 22:25, 29 lis 2013


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 214
Witam na Ogrodowisku. Trafiłam do Ciebie przez okazałe rudbekie i patrzę, patrzę a Ty jesteś całkiem blisko, gdzieś za Ostrołęką. Ogród Twój pięknieje a klimaty wiejskich ogrodów mam na czasie to będę kibicować. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
ogród przy bocznej drodze
Ania74 21:55, 30 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
paniprzyroda napisał(a)
Takie swobodne klimaty lubię, rabatki już mają swój urok, jestem za powiększeniem rabaty przy tarasie, będzie cudnie. Co planujesz? Pozdrawiam.


Wiesz... w momencie kiedy umacniałam skarpę palisadą betonową i robiłam schody, jednocześnie wydłużylismy taras o metr, bo był jakiś taki za krótki. Nie myślalam wtedy o tym, że mi się skarpa skróci. Gdybym wtedy trafiła na ogrodowisko, to dzisiaj skarpa pewnie byłaby większa i mniej stroma.
A tak jest jak jest.
Co masz na mysli mówiąc o powiększeniu rabaty przy tarasie? Ciekawam bardzo
Ja myślałam o tym, że koniecznie muszę wywalić ten drewniany rollborder gdzie w kółeczku rosną smaragdy i cały ten fragment przerobić na większą rabatę. To byłaby praktycznie rabata, która zasłaniałaby nas przed ludzkim wzrokiem, bo jest od szosy, i przed wiatrami. Chciałam na niej posadzić hortensje bukietowe, postawić tam kraty drewnane dla osłony przed wiatrem własnie.
Eh... w kółko tylko myślę i myślę... postaram się w wolniejszej chwili przenieść te poplątane myśli na papier.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 22:01, 30 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
wadol napisał(a)
Witam na Ogrodowisku. Trafiłam do Ciebie przez okazałe rudbekie i patrzę, patrzę a Ty jesteś całkiem blisko, gdzieś za Ostrołęką. Ogród Twój pięknieje a klimaty wiejskich ogrodów mam na czasie to będę kibicować. Pozdrawiam serdecznie!

witam i ja prawie ziomalkę nieźle się już zagospodarowaliście na Waszym siedlisku
A u mnie ogród wiejski, czy też jego odmiana pasuje najlepiej z racji położenia i otoczenia.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
paniprzyroda 23:03, 30 lis 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Myślałam o połączeniu okrągłej rabatki z rabatą przy tarasie. Doczytałam, że jest to betonowa palisada, a to już jest pewien problem. Niewygodnie jest kosić przy kółeczkach, sama będę takie likwidować wiosną. Gdzieś na O oglądałam fantastycznie obsadzoną skarpę przy tarasie. Były róże, jeżówki, lawenda, coś zimozielonego, chyba cisy. Pomogę, o ile będę umiała. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Ania74 23:47, 30 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801

W tej chwili obmyślam co posadzić na tym małym kawałku przed schodami, z tym, że będzie tu jeszcze ścieżka od bramy do schodów tak na skos, bo jest to instynktowna najkrótsza droga do domu i ciągle tędy wszyscy chodzą, nie mówiąc o psie... Ten prawie prostokąt ma 7x3metry i raczej nic wysokiego tam nie posadzę. Nie wiem czy można to nazwać przedogródkiem A jeszcze ten mały trójkącik który pozostanie po położeniu ścieżki... To jest strona zachodnia budynku
Może macie jakieś propozycje, bo ja szczerze mówiąc, nie mam bladego pojęcia
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 23:51, 30 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
paniprzyroda napisał(a)
Myślałam o połączeniu okrągłej rabatki z rabatą przy tarasie. Doczytałam, że jest to betonowa palisada, a to już jest pewien problem. Niewygodnie jest kosić przy kółeczkach, sama będę takie likwidować wiosną. Gdzieś na O oglądałam fantastycznie obsadzoną skarpę przy tarasie. Były róże, jeżówki, lawenda, coś zimozielonego, chyba cisy. Pomogę, o ile będę umiała. Pozdrawiam.

Ja też oglądałam już kilka świetnych skarp. Mojej skarpie przydałoby się jakieś fajne nawadnianie kroplujące. Bo woda po niej spływa jak po kaczce...
Jeżeli coś Ci się nasunie, chętnie posłucham rad doświadczonej głowy
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Ania74 00:02, 01 gru 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801

I spojrzenie ogólne od zachodu. Marzy mi się tu z przodu przed skarpą rabata. Zobaczymy co z tego wyniknie. Cała zima na plany.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Magdalenka 17:48, 02 gru 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Ania74 napisał(a)

I spojrzenie ogólne od zachodu. Marzy mi się tu z przodu przed skarpą rabata. Zobaczymy co z tego wyniknie. Cała zima na plany.


Ze mnie żadna doświadczona głowa, więc nic podpowiadać nie będę. Napiszę tylko jedno: masz piękne tło dla Twojego ogrodu
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies