Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Minimalizm z odrobiną romantyczności

Pokaż wątki Pokaż posty

Minimalizm z odrobiną romantyczności

aga_szsz 13:56, 21 lis 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Witam wszystkie pozytywnie zakręcone osoby na tym forum!

Od kilku miesięcy śledzę Wsze ogrodowe poczynania i jestem pełna podziwu.
Oważyłam się założyć swój wątek, bo, co tu ukrywać, bez Waszej pomocy się nie obędzie! Samo podglądanie niewiele wniosło do mojego ogrodu, za to mózg mam przepełniony pomysłami, z których tworzy się tylko misz masz, a nie poukładany projekt!

Dlaczego "Czas na zmiany...", Otóż mieszkam w tym samym miejscu od kilkudziesięciu lat, wcześniej rządzili tu moi rodzice i ogród przechodził różne "metamorfozy" raczej mało udane. Teraz ja przejęłam pałeczkę i na początku trochę z konieczności, bo dom się rozbudował i powstały nowe rabaty, zaczęłam coś tam tworzyć. Większość roślin, pojedyńcze niestety egzemplarze, mieliśmy z odzysku, tzn. dostaliśmy od koleżanki, która likwidowała swój ogród. Do dziś dzień rośliny te posadzone są w "przechowalni", bo po prostu nie mam na nie koncepcji, ani to żadne "piękności". Inne to pozostałości po starych nasadzeniach, czy też moje bardziej, lub mniej przemyślane zakupy. Odkąd trafiłam na forum Ogrodowiska, moje nastawienie do ogrodu całkowicie się zmieniło! To już nie jest tylko pasja, ale obsesja!!!

Godzinami siedzę i przeglądam wątki z ogrodami, szukając inspiracji, czytając o roślinach, rozwiązaniach technicznych itp.
Nie tylko bukszpanowy... no cóż, moje marzenie, powód mojego "nawrócenia" )....,
Będę wdzięczna za pomoc i wszelkie sugestie

Ale się rozpisałam... to tak na dzień dobry, potem będzie już tylko krótko, zwięźle i na temat!
A zdjęcia wgram wieczorem, bo obecnie jestem w pracy i jak widać ciężko pracuję:
Pozdrawiam
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Jadzia68 14:05, 21 lis 2013


Dołączył: 23 wrz 2013
Posty: 143
Witaj czekamy więc do wieczora na zdjęcia
____________________
Pozdrawim Jadzia Ogródek ze studnią
Agania 14:10, 21 lis 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj na ogrodowisku, my w swoich ogrodach ciągle coś zmieniamy, zimą planujemy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kondzio 14:52, 21 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witaj na ogrodowisku hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Loosiuu 14:59, 21 lis 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Czekamy na zdjęcia
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Margarete 15:39, 21 lis 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Aga_szsz !
Jak kazdy z nas na początku drogi masz w głowie na pewno tysiąc pomysłów i tysiąc wizji swojego ogrodu po przejrzeniu tylu Ogrodowiskowych wątków
Na pewno znajdziesz tu na O wiele inspiracji ale i porad co do projektowania nasadzeń a także bezcennych informacji o pileęgnowaniu roslin, o okazjach cenowych co do ich zakupu etc.etc.. a poza wszystkim znajdziesz wiele życzliwości i serdeczności........tu są napawdę super ludzie !!
Czekamy na foty !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paulina_ns 16:02, 21 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj i ja przyłączam się do osób, które czekają na zdjęcia
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Gardenarium 16:14, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam jako autorka Twojego nawrócenia Opowiedz coś o tym

A ja polecam artykuł, może przyczyni się, że błędów popełnisz mniej?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasik 19:53, 21 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Witam i ja.

Ogrodowisko to nałóg, cudny nałóg - a jaki pożyteczny
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Magdalenka 10:44, 22 lis 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Również witam i czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies