Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Minimalizm z odrobiną romantyczności

Pokaż wątki Pokaż posty

Minimalizm z odrobiną romantyczności

aga_szsz 23:00, 22 lis 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
O Matko!!!! Kobiety, moj ogrod to jedno wielkie pobojowisko, ale co tam pokaze, bo przeciez potrzebuje Waszej pomocy, zeby doprowadzic jego stan do miana ogrodu!
Ale bedzie to trwalo pewnie baaaardzo dlugo, majac na uwadze grubosc portfela i wiele innych przyczyn, glownie technicznych.
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Kondzio 23:24, 22 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
no no ślicznie ale powiem szczerze że nie wiele by tu zmieniał do dał bym traw że by dodać lekkości hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Jadzia68 08:43, 23 lis 2013


Dołączył: 23 wrz 2013
Posty: 143
Witaj Agnieszko ja też mam podobny układ działki i najbardziej żałuję że nie mam wyjścia z domu do ogrodu ale z kawą i tak biegam przez podwórko żeby ją wypić w moim zielonym zaciszu. A u Ciebie bardzo mi się podoba.
____________________
Pozdrawim Jadzia Ogródek ze studnią
aga_szsz 17:20, 24 lis 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Kondzio napisał(a)
no no ślicznie ale powiem szczerze że nie wiele by tu zmieniał do dał bym traw że by dodać lekkości hi hi hi

Kondzo, nie ma co tu zmieniac, bo jeszcze nic wlasciwie nie jest posadzone! W wiekszosci to sa puste rabaty
Dlatego te zdjecia robione sa z daleka, bez zblizen na rosnace tam rosliny, bo tak, jak wczesniej pisalam, sa to jakies pojedyncze, przypadkowe nasadzenia, ktore nie pasuja do siebie i w tym miejscu, np ta wierzba hakuro, centralnie na wjezdzie!- jakies nieporozumienie

Trawki, a i owszem, kilka rosnie, ale najpierw musze stworzyc szkielet, a potem dodawac mu lekkosci.

Sklaniam sie raczej w strone minimalizmu, skromna kolorystyka i prosta forma. Ale nie mam az takiej wyobrazni, a przede wszystkim nie potrafie dobrac odpowiednich roslin.
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 17:28, 24 lis 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Jadzia68 napisał(a)
Witaj Agnieszko ja też mam podobny układ działki i najbardziej żałuję że nie mam wyjścia z domu do ogrodu ale z kawą i tak biegam przez podwórko żeby ją wypić w moim zielonym zaciszu. A u Ciebie bardzo mi się podoba.


Jadziu, dlatego tak bardzo chce zrobic ten ogrod za garazami, zebym i mogla spokojnie posiedziec i nasycic oczy zielenia...i nie tylko. Brakuje mi takiego miejsca zacisznego, teraz jak tam wychodze, to musze ogladac swoje sasiadki z jednej i drugiej strony, sluchac i uwag i docinek. To bardzo fajne kobitki, ale ja potrzebuje intymnosci i odpoczynku, nie lubie byc jak "na patelni". Dlatego zaczne od zywoplotu!

No, ale zdjec z tej czesci jeszcze nie pokazywalam!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 20:25, 24 lis 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
I jeszcze zdjęcia przedogródka.

Tu chciałabym zlikwidować tą ścieżkę, a zasadzić kule bukszpanowe i lawlndę, a na każdym przęśle jakieś drzewo kuliste, żeby przesłonić widok na okna. Myślałam o wiśni Umbra, ale tu nie mogę jej dostać, poza tym jest droga, więc może klon, platan czy ambrowiec kulisty, bo gdzieś chzba widziałam.

Na samym środku rosną 2 bukszpany, które były brzdkimi krzaczkami, więc je przycięłam w... powiedzmy... kule Mam zamiar je przesadzić w inne miejsce



Na końcu, pod płotem od sąsiada, posadziłam żywopłocik z cisów, nie widać go na zdjęciu, a w rogu stary jałowiec.


Przy świerku conica 3 kulki bukszpanowe, dalej krzak hortensji nie wiem jakiej, kwitnie na różowo, ale ma mało kwiatów... do przesadzenia...
Taki misz masz bez ładu i składu
A to widok z drugiej strony...


Ciekawa jestem, czu uda mi sie rozdzielić ten bukszpan, żeby miał po 1 pniu? Pewnie zupełnie straci kształt..
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
elzbieta_g 20:56, 24 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Witaj ! całkiem nie żle u Ciebie, najbardziej podoba mi się ta wijąca ścieżka kamienna coś czuję po nosie, że w krótce będzie ty pięknie więc zaznaczam wątek do podglądania
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
aga_szsz 20:59, 24 lis 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
A teraz zapraszam w miejsce, gdzie mam nadzieję powstanie kiedyś piękny ogród...
bo jak na razie to jedno wielkie pobojowisko...

Wejcie..

Po drodze na scianie rabata z rozami pnacymi...nie doczekaly sie jeszcze podporki


wejscie do ogrodu...
tu planuje zywoplot do polowy, zeby zaslonic studnie, ktora musze jakos obudowac, moze zmniejszc o krag i zrobic nizsza?
Moze ktos ma jakies ciekawe koncepcje...


A tak na strone sasiadow, mus zaslonic, a choiny kanadyjskie, ktore czesciowo tu posadzilam, to raczej nie byl dobry pomysl, za szybko to mi te maluchy nie osonia tych widokow
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 21:02, 24 lis 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
elzbieta_g napisał(a)
Witaj ! całkiem nie żle u Ciebie, najbardziej podoba mi się ta wijąca ścieżka kamienna coś czuję po nosie, że w krótce będzie ty pięknie więc zaznaczam wątek do podglądania


Oj tak szybko, to na pewno nie bedzie... chyba ze w totka wygram, ale mam nadzieje, ze przy Waszej pomocy uda mi sie cos stworzyc....
Pozdrawiam
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 21:11, 24 lis 2013


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
No Elu, jek weszam do Twojego ogrodu... to mi "cenka" opada, az mi wstyd dalej zdjecia wgrywac... Nie wiem co gorsze, zaczynac od niczego, czy przerabiac stare.....
Nie chce beczec, ale chyba to 2gie.
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies