Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Minimalizm z odrobiną romantyczności

Pokaż wątki Pokaż posty

Minimalizm z odrobiną romantyczności

luiza_jakubo... 18:13, 12 sty 2014

Dołączył: 25 cze 2012
Posty: 130
Skoro już wykarczowałaś choinki to "po obiedzie". Akurat duży ogród mnie zachwycił, a szczególnie rzędy podciętych świerków i super ściana z leszczyn. wiem jak dużo zacieniały działkę 2, 3 metry ?Dosadzając niższe piętra uzyskała byś cudny, jedyny w swoim rodzaju ogród. Jeśli jeszcze mogę? to nie rób sztucznego, kwadratowego oczka.To co jest, jest super, naturalne. Kilka kwiatów, irysów, traw itp. i będzie bajka. Na prawdę nie musisz mieć kulek z bukszpanów, żeby mieć piękny ogród. Pozdrawiam.
aga_szsz 18:41, 12 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
luiza_jakubowska napisał(a)
Skoro już wykarczowałaś choinki to "po obiedzie". Akurat duży ogród mnie zachwycił, a szczególnie rzędy podciętych świerków i super ściana z leszczyn. wiem jak dużo zacieniały działkę 2, 3 metry ?Dosadzając niższe piętra uzyskała byś cudny, jedyny w swoim rodzaju ogród. Jeśli jeszcze mogę? to nie rób sztucznego, kwadratowego oczka.To co jest, jest super, naturalne. Kilka kwiatów, irysów, traw itp. i będzie bajka. Na prawdę nie musisz mieć kulek z bukszpanów, żeby mieć piękny ogród. Pozdrawiam.


Witam luiza_!

Jesteś kolejną osobą, która odradza mi wycinanie choinek i przerabianie oczka, a ja coraz bardziej się nad tym zastanawiam. Mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia, do przymrozków , bo póki pada, to nie mogę wjechać ze sprzętem, błoto straszne! Zacieniały mi prawie całe 14 m. szer!!! Wiecznie w tym miejscu była wilgoć.
Przechodziłam różne fazy projektowania, swojego ogrodu, i wydaje mi się, że dojrzałam do tego o prostych formach o małej różnorodności roślin!
Jeszcze rok, dwa lata temu, zachwycałam się wszelkimi nierownoścami, falami, widoczne na wytyczonych ścieżkach koło domu, które w tym roku zamierzam wyprostować!! Teraz mój gust się trochę jakby tu powiedzieć..."wyprostował".

O! właśnie zapowiadają mróz u nas! Koniec wiosny???
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 19:19, 12 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
A teraz moja wesoła twórczość
To taki wstępny zarys jak mniej więcej to widzę...i nie tylko tak. Wszelkie uwagi pożądane
Wyjaśniam!
Bluszcz na pergoli i ścianie. Na ścianie rośnie już jakiś winobluszcz japoński (nie pamiętam nazwy), czy jak dosadzę bluszcz nie będą się kłócić o miejsce??

W łezce 3 stożki bukszpanowe, pomiędzy jakaś trawka i tu myślałam o drzewku na pniu..miłorząb, klon??? raczej poczochrane, niż kulka? W żwirku jakaś trawka czarna?

na ścianie drzewo, z tym, że rabata ma tylko 1,10 m szer i 2.90 m dł do pergoli, więc ciasno, ta ściana mnie przytłacza, więc musi tu być coś wysokiego.

po drugiej stronie pod oknem WC, żeby je przysłonić wstawiłam miskanta, chociaż bardziej pasuje mi w rogu, ale czym wówczas zasłonić okno?

3 kulki na pniu- jakie poza cisem, w tańszej wersji?

no i dookoła obwódka bukszpanowa, połączona z 2 kulkami i może stożek z tylu.

____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 19:32, 12 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Ato widok rabaty z boku, miejscami jest bardzo wąska
w najwęższym miejscu, na środku pergoli jest tylko 80 cm.
łezka przed ma 4,80 na 90 cm





____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
ZbigniewG 19:53, 12 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
aga_szsz napisał(a)
.. Zacieniały mi prawie całe 14 m. szer!!! Wiecznie w tym miejscu była wilgoć


a ja staję na głowie jak zrobić trochę cienia na działce -o wilgoci nie wspomnę
leszczyny też skarb tylko nie w tej formie, spróbuj w każdym krzaku część pionowych gałęzi wyciąć przy ziemi a część skrócić tak żeby otrzymać zieloną ścianę od dołu, powinny też lepiej owocować
wszystko jednak zależy od koncepcji ogrodu
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anna_studio 20:04, 12 sty 2014


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Aguś....Twój ogród ma potencjał...
na pewno poradzisz sobie świetnie....
Życzę Ci szybkiej i sprawnej realizacji marzeń w ogrodzie na ten 2014.
Pozdrawiam....
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
aga_szsz 20:14, 12 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
ZbigniewG napisał(a)


a ja staję na głowie jak zrobić trochę cienia na działce -o wilgoci nie wspomnę
leszczyny też skarb tylko nie w tej formie, spróbuj w każdym krzaku część pionowych gałęzi wyciąć przy ziemi a część skrócić tak żeby otrzymać zieloną ścianę od dołu, powinny też lepiej owocować
wszystko jednak zależy od koncepcji ogrodu


Dziękuję Zbyszku za radę
Jedyny ich + to to, że latem, fajnie z góry zasłaniają sąsiadów. Latem wykarczowałam przed nimi niski, zapuszczony szpaler świerków, po przycięciu były od środka brązowe, suche, no i odsłonił mi się taki rozpaczliwy widok leszczyn.
Chciałam zasadzić coś między nimi, żeby zasłonić te prześwity, ale raczej nic tam nie urośnie?! Myślisz, ze jak je przytnę tak do wysokości siatki, to się zagęszczą, no i niektóre przy samej ziemi?
oczywiście przy takim stanie krzewu, owoców jak na lekarstwo!
Wykarczować ich to się raczej nie da bez ciężkiego sprzętu...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 20:25, 12 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
anna_studio napisał(a)
Aguś....Twój ogród ma potencjał...
na pewno poradzisz sobie świetnie....
Życzę Ci szybkiej i sprawnej realizacji marzeń w ogrodzie na ten 2014.
Pozdrawiam....


Aniu, dziękuję za wizytę,
nie dziękuję za życzenia...żeby nie zapeszyć

Oj ciężko będzie z tą realizacją... cierpię na notoryczne niezadowolenie z siebie... i wiecznie zmieniam, to co wcześniej zrealizowałam
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
monteverde 21:19, 15 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Wpadłam zobaczyć jakie zmiany szykują się na wiosnę, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aga_szsz 08:00, 16 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
monteverde napisał(a)
Wpadłam zobaczyć jakie zmiany szykują się na wiosnę, pozdrawiam


Oj szykują się, szykują...
Zobaczymy na ile finanse pozwolą, a plany wielkie
Dzięki za odwiedziny!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies