Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Szklarnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia w ogrodzie

Gardenarium 13:04, 20 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz ją wykorzystać do rozsad, tylko późnych. bo jeśli jest nieogrzewana to nawet na początku maja może coś zmarznąć w nocy. Bo wtedy temp. jest taka jak na zewnątrz nad ranem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zdzislawa_ze... 20:06, 12 lut 2014

Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 1
Do niedawna miałam niewielką "cieplarnię" przy ścianie budynku gospodarczego. Dach z falistej plexi, a ściany z bąbelkowej folii przymocowanej do drewna zszywkami. Było to praktyczne, ale niewyobrażalnie brzydkie!
Teraz przerobiłam to w taki sposób, że ścianki zrobiłam z poliwęglanu, a powierzchnie od strony budynku obiłam białymi panelami pcv. Koszt ścianek to 14 zł/m. kw., a ściany dostarczające światło to dwie płyty poliwęglanowe po 145 zł sztuka (2mX1.04 m).
Jutro zrobię zdjęcia i opiszę, jak to wykonałam. Uważam, że to może zrobić każdy, bo konstrukcja jest prosta, a koszty niewielkie, w porównaniu do gotowych produktów.
Ważne są też półki - nie powinny być z drewna ani rdzewiejącego metalu. Moje są z aluminium, ale własnej roboty, bo "kupne" to bajońskie sumy..
Gardenarium 08:06, 13 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To bardzo ciekawe, poprosimy o instrukcję wykonania
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agneszka 08:34, 13 lut 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
O tak prosimy!!!! Ceny gotowców są bardzo drogie a tak może by się udało samemu taniej!
____________________
pauuula87 09:26, 14 lip 2014

Dołączył: 03 gru 2013
Posty: 5
Witam
a co sądzicie o tunelach foliowych??
Gardenarium 18:17, 14 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sądzimy o nich korzystnie, ale są mniej trwałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 08:53, 22 paź 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Szkoda,że wątek zamarł, szklarnia to dobry sposób na wczesne warzywa i np na uprawę winorośli.
Proszę pokażcie Wasze szklarnie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 13:19, 26 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nikt nie ma szklarni więc chyba dlatego wątek nie jest kontynuowany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
21:58, 23 lut 2015
Czytam że każdy chce stawiać a ja kilka lat temu rozebrałem co prawda niewielka 24m2 stała przy domu. 1,5 metra wystawało po za /przy budynku jedno spadowa a po za dwu spadowa/. Wystawa południowa /centralne, dom, szklarenka, tunel foliowy/ czyli 3 w jednym. Szkielet z teownika 25x25mm, szkło. Produkcja całoroczna
malkul 16:15, 25 lut 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Sonka napisał(a)
Szkoda,że wątek zamarł, szklarnia to dobry sposób na wczesne warzywa i np na uprawę winorośli.
Proszę pokażcie Wasze szklarnie.


ja mam szklarnię. właśnie mam tam 6 sztuk winorośli deserowych i w zeszłym sezonie pomidorki, parykę, melona, bakłażana +rzodkiewka, sałaty .
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies