Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Rośliny akwariowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny akwariowe

kaisog1 23:28, 21 gru 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Mariusz jak kupować akwarium to większe..... mieliśmy na początku mniejsze i roboty było co nie miara...
W środku jest lotos, który zresztą kwitł nam Tylko trzeba go mocno przycinać bo im bliżej światła tym bardziej zielony się robi....

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 23:30, 21 gru 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A tu jeszcze drugie kwitnienie... poza obszarem wodnym

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
popcorn 08:54, 22 gru 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow, cudny! Może sobie kiedyś strzelę! Pięknie wygląda!
Cudne masz akwarium, Gosia!!
Jestem za, im większe tym ładniej się prezentuje i pracy mniej

Moje akwarium tuż po założeniu, w listopadzie, jeszcze mało zarośnięte No i rybek nie widać Dzisiaj może zrobię fotki stanu obecnego.
____________________
Mój nowy ogródek
Mariusz 21:13, 22 gru 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
To liczę na Wasze instrukcje jak zacznę to wszystko układać .
Piękny lotos, w zasadzie tropikalna lilia wodna Nymphaea lotus, też mam ją w planie, zdobyłem już nawet nasiona.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
popcorn 21:23, 22 gru 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To nie można kupić sadzonki? Nie wiedziałam że wodne rośliny rozmnaża się przez nasiona? no proszę...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Mariusz 07:48, 23 gru 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jasne że można kupić, wymienić się, czy też przy podziale dostać od znajomego, zapewne tak zrobię , a z nasiona to po prostu zabawa, satysfakcja, pozyskuję nasiona z index seminum, tak więc korzystam ile mogę.
Większość roślin wodnych szybko kiełkuje, jednak u niektórych gatunków, młode siewki niszczą choroby grzybowe, ale ogólnie są to wdzięczne tematy.
Pozdrawiam Świątecznie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
popcorn 08:34, 23 gru 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej! Nie wiedziałam że to jest w ogóle możliwe Znalazłam na alle bulwy tego lotosu, może się skuszę powodzenia w hodowli!
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:51, 26 gru 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na zdjęciach widać, jak bardzo zarosło
Pistię oddam chętnie - piszcie na priv




Do oddania:
____________________
Mój nowy ogródek
Mariusz 13:19, 26 gru 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pistie chętnie przyjmie każdy oczkomaniak (dla Marzeny, do jej kaskady roślina idealna), w oczkach szybko rozrasta się i w sezonie stanowi nie lada ozdobę, dobrze też filtruje wodę.
Niestety traktuje się ją jako roślinę jednoroczną, czyli na zimę wyrzuca albo podejmuje się próby zimowania w ciepłym pomieszczeniu, w akwarium.
Ma wielką prośbę, jeśli możesz umieścić kilka zdjęć swojego akwarium z pistią w tym temacie "Pistia stratiotes", to będę bardzo wdzięczny, świetnie one obrazują metodę zimowania tej rośliny.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
popcorn 14:21, 19 lut 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Moja pistia już nie rośnie tak ładnie, zmieniłam świetlówki niby na lepsze, ale chyba dla niej na gorsze. Jest dużo mniejsza, niestety...

Pokażę Wam pistię rosnącą w Kambodży, zrobiłam fotkę, na ulicy przy jakimś sklepie... w glinianej donicy z wodą... ech

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies