Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Bogdzia 19:54, 03 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ponieważ ja też z okolc Łodzi jestem to najbardziej interesuje mnie z której strony Łodzi jestes. A poza tym witam i pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luki 19:56, 03 sty 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Przy takiej pracy to sporo ogrodów zwiedzisz Przecież przerwa na kawe każdemu się chyba w pracy należy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Joku 20:09, 03 sty 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
No właśnie, ile szkółek, sklepów ogrodniczych można po drodze zaliczyć .
Co do ogrodu, to wygląda na starszy niż 4 -letni. Ja lubię szmaragdy i różne iglaste bo dzięki nim polski krajobraz nie jest smutny w jesienno - zimowych miesiącach. Ale różne liściaste też lubię. Na koniec dodam że przez pewien czas dojeżdżałam do swojego ogrodu 500 km .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Nikita 20:18, 03 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Bogdzia, witam kochaniutka, właśnie o tobie myslałam. Byłam dzisiaj rano u ciebie w ogrodzie (nie widziałaś mnie - machałam) i tak mnie oczarował, że postanowiłam do ciebie napisać. Jutro wejdę na twój wątek to pogadamy - bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś. A skąd jestem - Pabianice, tak jak Popcarol.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kasik 20:29, 03 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Nikita napisał(a)
Kasik podgladam twój ogródek już na 22 stronie jestem. Zobaczyłam właśnie, że Ty z Zielonej Góry jesteś - no to mam niespodziankę..... We wtorekj jadę własnie do Zielonej, a potem Szczecin jeszcze na trasie (jak bedą mijała twoje okolice to ci pomacham przez szybkę) hi hi hi


Ja od niedawna pod Zieloną mieszkam- w marcu minie 2 lata. Dopiero zaczynamy przygodę z ogrodem i dlatego u mnie jeszcze tak niewiele można pooglądać. Ale miło mi, ze zaglądnęłaś.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Nikita 20:31, 03 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ja zanim się oglądnę a tu już kolejny pościk.

Łukasz prawdę mówiąc to nawet na kawę nie raz czasu nie ma - chroniczny niedoczas - taka jednostka chorobowa, ale ogrody to zawsze chętnie oglądam

Jolu - szkółek na trasie setki i muszę się przyznać, że nie raz nie mogę wytrzymać i zaglądam (a potem okazuje się,że w domu jestem o 3 godziny później niż powinnam wrócić)
A ogród wygląda na starszy, bo sporo już większych roślin posadziłam.
Jolu - 500km do ogrodu - szalona kobieto.......
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gardenarium 20:59, 03 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj, rozbawiła mnie Twoja historia, ale obawiam się o pytona, nie kładź się koło niej, jest ogromna. Bojam siem

A mam dla Ciebie rozwiązanie na rabatkę



1 - tutaj bym zmieniła kolumnowego iglaka, ten nie wygląda dobrze, albo pociachała wiosną, żeby równiejszy był

2. Miscanthus 'Variegatus' 1 szt (biało-zielony miskant - śliczna trawa)
3. Te tuję przycinaj w kulę
4. Ophiopogon planiscapus 'Nigrescens' 7 szt (mówiąc nieprawidłowo, ale bardziej zrozumiale - zimozielona "czarna trawa" bo trawą nie jest)
5. Carex 'Evergold' - 9 szt (zimozielona turzyca prawie biała barwa)
6. Erica carnea 'Golden Starlet' - 15 szt (zimozielony wrzosiec o żółtej barwie przez cały rok, wiosną białe kwiaty)
7. Berberis 'Admiration' - 7 szt (bordowe listki, śliczny i niewysoki)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdzia 21:01, 03 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)
Bogdzia, witam kochaniutka, właśnie o tobie myslałam. Byłam dzisiaj rano u ciebie w ogrodzie (nie widziałaś mnie - machałam) i tak mnie oczarował, że postanowiłam do ciebie napisać. Jutro wejdę na twój wątek to pogadamy - bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś. A skąd jestem - Pabianice, tak jak Popcarol.


No to fajnie . Wiosna mamy już zaplanowane spotkanie a potem ,,tysiąc "innych , musisz byc na wszystkich.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AgnieszkaW 21:27, 03 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Nikito - fajnie przedstawiasz swoją historię. Ogród już masz, teraz tylko zostaje go "dopieszczać", pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Nikita 21:29, 03 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
O Matko Naturo! Sama szefowa u mnie....Witam, witam. Jestem bardzo wdzęczna za fachową poradę. W prawdzie rabatki do poprawki już ustawione w kolejce i cierpliwie czekają na wiosnę, ale masz Danusiu rację tą też trzeba się zająć. Może uda mi się ją jakoś przemycić po kolejką, tak aby koleżanki-rabatki jej nie zobaczyły, że bez kolejki sie wciska......Nr 3 to tuja Golden Buffet - ona taka trochę wygląda jak skrzywdzona przez los, bo zeszłej zimy porządnie zmarzła, już jej troszkę lepiej i w przyszłym sezonie będzie kuleczka jak ta lala. Natomiast nr 1 to jest...........jałowiec płożący Wiltonii tylko,że w fornie podpartej. Jeszcze go nie ciełam, ale jakby go podciąć, żeby mu się ta "sukieneczka" rozrosła na boki to może wyglądać ciekawie (prawdę mówiąc to nie chciałabym go wyrzucać, bo on zdobyczny i aż z Końskowoli przyjechał) Co ty Danusiu na to? Pozostałe roślinki super - napewno rabatka metamorfozę na wiosnę przejdzie.
Jeżeli chodzi o węża - to nie bój się Damusiu, ja cię obronię. Jadzia (bo tak jej na imię) trzyna ze mną sztamę od kiedy dostała od mnie łyżką wazową po głowie...
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies