Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 21:36, 03 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Bogdzia - spotkanie na wiosnę? Już wpisuj mnie na listę.

Agnieszko bardzo dziękuję za odwiedziny, tak jak mówisz mam zamiar go dopieszczać i obdarowywać kolorami - niech no tylko pokaże się ta wiosna......Zaglądaj do mnie czasem. Zapraszam i pozdrawiam cieplutko.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gardenarium 21:38, 03 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuja Golden Tuffet Też je lubię, są w zimozielonym

Wiltonii tak urósł ? Jako, że prowadzony na kiju? Nie wyrzucaj skoro z Końskowoli, ja też mam do tej miejscowości sentyment Co najwyżej wyprostuj To okaz wspaniały, a myślałam, że jakiś wygryziony inny jałowiec A tu taki rarytasik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdzia 21:39, 03 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)
Bogdzia - spotkanie na wiosnę? Już wpisuj mnie na listę.


Oczywiście że jesteś wpisana.Szkoda tylko że mieszkasz po drugiej stronie Łodzi niz ja bo ja po wschodniej , wszyscy woleli po zachodniej i jestem tu sama a jak się jedna pojawiła to szybko znikła.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gardenarium 21:41, 03 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nikita, nie gadaj tyle tylko wklejaj zdjęcia No i swoje jakieś wklej, bo pusta ramka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nikita 22:07, 03 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Bogdzia napisał(a)


Oczywiście że jesteś wpisana.Szkoda tylko że mieszkasz po drugiej stronie Łodzi niz ja bo ja po wschodniej , wszyscy woleli po zachodniej i jestem tu sama a jak się jedna pojawiła to szybko znikła.

Bogdzia, bo od zachodu cieplej. Ale nie martw możemy cię tutaj przygarnąć. Albo pojedziemy do ciebie z jakąś dobrą naleweczką, żeby ci smutno samej nie było.....
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 22:10, 03 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Gardenarium napisał(a)
Nikita, nie gadaj tyle tylko wklejaj zdjęcia No i swoje jakieś wklej, bo pusta ramka

Zaraz Danusiu, muszę poszukać jakieś moje zdjęcie, bo u mnie to tylko iglaki, rododendrony, hosty i tym podobna zielenina...
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 22:25, 03 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
No i zaczęło się...Dopiero co się ujawniłam na forum, a tu już przyjaźnie zawarte, spotkania umówione, pierwsze ogrodowe metamorfozy na wiosnę zaplanowane. Oj, jak dobrze, że znalazłam Ogrodowisko, zamierzam dzielić się z Wami moimi sukcesami i wpadkami ogrodniczymi. W domu raczej nikt nie podziela mojej pasji, patrzą na mnie jak na niegroźną wariatkę biegającą z grabkami lub sekatorem, nie mogącą usiedzieć spokojnie w jednym miejscu.
Kiedyś mój Małż zapytał: „czy ja nie mogę jak normalni ludzie odpoczywać na działce, tylko ciągle coś kopię, przesadzam, przycinam….”
No …mogę - i rozłożyłam się wygodnie na huśtawce. Ale mój M (zna mnie w końcu już ćwierć wieku) w tajemnicy przede mną, włączył stoper. Ile leżałam na huśtawce? No, jak myślicie? 3 minuty 19 sekund. Moja szwagierka przybiegła z prędkością Pendolino by zrobić zdjęcie – bo to przecież taki niespotykany widok……leżę bezproduktywnie w błogim nieróbstwie.



Sorki za moje podeszwy, ale ja jako mieszczuch blokowiskowy w trzecim pokoleniu, już tak mam - bardzo często biegam po „szmaragdowym” na boso.

Danusiu zdjęcie wygrzebane specjalnie dla ciebie......
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gardenarium 22:29, 03 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję 3 minuty wieki całe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nikita 22:37, 03 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
A teraz coś dla ogrodowiskowych pasjonatów ogrodów...... i dla Danusi oczywiscie............
Fascynują mnie głównie iglaki i formy zimozielone, lecz mój szmaragdowy zakątek to nie tylko rośliny iglaste, są także listeczkowate. Większość z nich odziedziczyłam w spadku razem z działką. Jednym z mieszkańców mojej zielonej posiadłości jest……. i tu niespodzianka dla wszystkich zielonozakręconych z „Ogrodowiska” – 50-letni bukszpan. Dbam o niego od 4 sezonów, wcześniej nikt „maleństwem” się nie interesował.







„Maleństwo” ma ponad 2 metry wysokości i staram się zrobić z niego regularną kulę – na razie wyszło mi wielkie Wielkanocne jajo, ale myślę, że jeszcze jakieś 3-4 lata i się uda.
A może „Królowa bukszpanów” podpowie co zrobić, żeby moje „maleństwo” bardziej się zaokrągliło? Danusiu - jak opanować takiego kolosa, jaką techniką go ciąć, czy są jakieś sprawdzone metody, żeby otrzymać idealną kulę? Może zrobić jakiś szablon?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
AgnieszkaW 22:39, 03 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
A to ci "maleństwo" - imponujące
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies