Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

alis 21:05, 10 kwi 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
kasja83 07:32, 11 kwi 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Mazan napisał(a)
Kasja83

Najpierw powiedz co to za kropki białe na liściach. Białe listki mógł zabarwić przymrozek/mróz przy Twojej pomocy. Nadmiar lub brak wody co spowodowało nagromadzenie się składników. Pozostałe liście są efektem żerowania szkodników ssących.



Pozdrawiam

Dzięki za informacje.Czy moją pomoc przy mrozie mam rozumieć jako niezabezpieczenie sadzonek?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Mazan 08:59, 11 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasja83

Takie przebarwienia mrozowe powstają, gdy roślina odczuwa wahania w zaopatrzeniu w wodę przy pełnym pobraniu składników pokarmowych, co powoduje nadmiar i zasolenie w intensywnie rozwijających się młodych przyrostach, gdzie kumulacja jest największa. Dlatego pisałem o Twojej pomocy.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
bdan 09:13, 12 kwi 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Mam pytanie o opryski PW, HT i IF (jodynowy)

Czy moja wiedza odnośnie oprysków jest prawidłowa

1. HT (po tym oprysku nie ma karencji, można dowolnym środkiem nawet na następny dzień)

2. IF ( można łączyć w jednym oprysku IF i HT (u mnie HT na tymolu)

3. PW ( można bez karencji po HT, w przypadku IF zachować odstęp 7 dni pomiędzy opryskami tymi środkami)

4. IF ( oprysk IF po IF można powtórzyć po 3 dniach, czy po opadach deszczu)
Mazan 09:32, 12 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bdan

IF a podany przeze mnie roztwór jodynowy to to samo. Dlaczego chcesz łączyć IF z HT, różnicuje je tylko odczyn, na którym mogą być stosowane. HT możesz mieszać np cz roztworem siarczanu magnezu jeżeli opryskujesz nim rośliny z tym niedoborem. 3/ PW jest preparatem wapniowym i choć może zawierać octan to zmieszany z IF /duża zawartość octu/ może całkowicie unieruchomić działanie jodynowe, a wapniowe znacznie osłabić. 4/ Powtórny oprysk w tym terminie tylko po silniejszych opadach deszczu lub zauważalnym zaniku niebieskiego/granatowego zabarwienia. Ten preparat musi zawierać skrobię ziemniaczaną.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kasja83 09:40, 12 kwi 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Mazan napisał(a)
Kasja83

Takie przebarwienia mrozowe powstają, gdy roślina odczuwa wahania w zaopatrzeniu w wodę przy pełnym pobraniu składników pokarmowych, co powoduje nadmiar i zasolenie w intensywnie rozwijających się młodych przyrostach, gdzie kumulacja jest największa. Dlatego pisałem o Twojej pomocy.



Pozdrawiam


Dziękuję za informacje
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
bdan 09:57, 12 kwi 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Mazan napisał(a)
Bdan

IF a podany przeze mnie roztwór jodynowy to to samo. Dlaczego chcesz łączyć IF z HT, różnicuje je tylko odczyn, na którym mogą być stosowane. HT możesz mieszać np cz roztworem siarczanu magnezu jeżeli opryskujesz nim rośliny z tym niedoborem. 3/ PW jest preparatem wapniowym i choć może zawierać octan to zmieszany z IF /duża zawartość octu/ może całkowicie unieruchomić działanie jodynowe, a wapniowe znacznie osłabić. 4/ Powtórny oprysk w tym terminie tylko po silniejszych opadach deszczu lub zauważalnym zaniku niebieskiego/granatowego zabarwienia. Ten preparat musi zawierać skrobię ziemniaczaną.



Pozdrawiam



Myślisz, że IF i HT jak zmieszam, to nie poszerzy się spektrum działania. Na innym forum czytam, że można je łaczyć, więc, żeby tyle nie pryskać, myślałam, żeby je połączyć


W punkcie 3 nie myślę o łączeniu tych preparatów (IF i PW) w jednym oprysku, tylko o stosowaniu naprzemiennym ( co 7-10 dni), czy to będzie prawidłowe?

Skrobię dodaję do wszystkich preparatów
Mazan 11:27, 12 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bdan

Można je łączyć. Każda mieszanina sporządzana celowo poszerza spektrum działania. Co innego trwałość takiej mieszaniny nie do końca sprawdzonej. Odstęp czasowy dobry przy opryskach naprzemiennych.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
bdan 11:44, 12 kwi 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Dziękuję Ci bardzo. Opryski stosuję właśnie na zmienione po zimie bukszpany i cisy.

Na razie pryskałam najpierw HT, potem IF, po tygodniu powtórzyłam IF z domieszanym HT..


Zastanawiam się właśnie, czy na następny oprysk po upływie 7-10 dni przygotować IF, czy może zamiennie następnym razem PW?

Co sądzisz Walerku?
Mazan 12:05, 12 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bdan

Daj im trochę wzmocnienia aby tak intensywną terapię mogły przetrzymać. Środkiem wapniowym uzupełnisz braki Ca w komórkach szybciej niż korzeniami. Wapń działa także antystresowo.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies