Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Pokaż wątki Pokaż posty

Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Kasiek 21:57, 15 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Mysle ze nasz Rubens zasluzyl na swoj watek i mam nadzieje ze podbije Wasze serca i Polske






____________________
Bawarka
elzbieta_g 22:00, 15 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
WOW!!! cudny
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Kasiek 22:24, 15 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Zakochalam sie w nim pare lat temu, widzac pierwszego Rubensa na przystanku autobusowym w sercu Bawarii. Jeszcze wtedy tak naprawde nie mialam ogrodu, ale wiedzialam ze te rosline musze miec.I tak zaczely sie poszukiwania. Dzisiaj po okolo 5 latach moj Rubens jest wizytowka jednego z wiekszych sklepow ogrodniczych.

Znalazlam, kupilam, wykopalam dolek, przyklepalam ziemia i tak sobie razem zyjemy do dnia dzisiejszego.

Nigdy go nie traktowalam ulgowo, dostal witaminki przy okazji nawozenia trawnika, od czasu do czasu podlewam pokrzywa. W 2013 roku stal 2 tygodnie w wodzie, mielismy tu powodz, nastepnie susze, polamalo go tornado, a mimo wszystko rosnie. Nie wiem jak bedzie kwitl w 2014 roku po tych wszystkich przezyciach, ale mysle ze jeszcze dlugo bede mogla cieszyc sie jego pieknem. Pare dni temu moj Zon obcial mi dwa Rubensy .....bo mu mocno wisialy, myslalam ze go skroce o glowe-Zona- nie Rubensa


Mam kilka Rubensow, jedne paroletnie, inne sadzone wiosna 2013 roku. Te najmlodsze sa juz 2 metrowe, jednakze sa jeszcze bardzo waskie. Swoja prawdziwa uroda zachwycaja dopiero po 2-3 latach.


____________________
Bawarka
Krys 22:32, 15 sty 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Kasiu ja już jestem w nim zakochana i muszę go mieć
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
astarte 22:32, 15 sty 2014


Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 21
bardzo bardzo pięknie wygląda taka ukwiecona pergola )
____________________
Astarte :)
Bea 22:34, 15 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Śliczny, ale u mnie nie chcą rosnąć

pewnie ziemia im nie odpowiada.
____________________
Beata W miniformacie
Kasiek 22:34, 15 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Tu, zimowe zdjecia Rubensa, ktory mnie pare lat temu zachwycil.Do dzisiaj rosnie na przystanku autobusowym, niestety, bez porzadnej podporki, jedna z roslin marnieje. I tak, w moim ogrodzie Rubens rosnie w pelnym sloncu, a na przystanku w cieniu. Mieszkam pod Alpami wiec Rubens jest tez narazony na porywiste, zimne wiatry. Szukajac wiadomosci o nim, natrafilam na wiele krzywdzacych opinii, ja moge potwierdzic tylko jedna, a mianowicie: ze wzgledu na wielkosc, Rubens naprawde potrzebuje stabilnej i silnej podporki. Innych wiadomosci nie moge potwierdzic z czego bardzo sie ciesze




zwiniety Rubens

____________________
Bawarka
Kasiek 22:37, 15 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Elu, Krys, Astarte tak, on jest piekny
____________________
Bawarka
Kasiek 22:39, 15 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bea napisał(a)
Śliczny, ale u mnie nie chcą rosnąć

pewnie ziemia im nie odpowiada.

Bea, nie chca rosna clematisy, czy nie chca rosnac Montany ? Sadzac swojego pierwszego Rubensa, tak naprawde mialam gline i ziemie z budowy domu. W przeciagu kilku lat, ziemie mam wymieniona i nie widze roznicy pomiedzy tymi ,, starymi´´ i nowymi Rubensami.
____________________
Bawarka
Kasiek 22:45, 15 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Kwiaty sa jasno rozowe, zdawaloby sie, delikatne, liscie ciemne, zdrowe, bez polysku. W przeciagu tych kilku lat tylko raz zauwazylam na nich mszyce. Jedyne co mi brakuje to zapach, pachnie bardzo slabo. I tu moge polecic Montane Mayleen, przekroj i obfitosc kwiatow taka sama, a zapach...piekny waniliowy.



____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies